Po susitikimo su policijos vadais profsąjungos sako, kad klausimai – neišspręsti

Pareigūnams atstovaujančios profsąjungos sako, kad per susitikimą su policijos vadovybe nebuvo išspręstas nė vienas klausimas dėl darbo sąlygų.

Linas Pernavas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Linas Pernavas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Linas Pernavas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Linas Pernavas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Linas Pernavas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Linas Pernavas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Linas Pernavas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Linas Pernavas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Eimutis Misiūnas<br>T.Bauro nuotr.
Eimutis Misiūnas<br>T.Bauro nuotr.
Eimutis Misiūnas<br>T.Bauro nuotr.
Eimutis Misiūnas<br>T.Bauro nuotr.
Eimutis Misiūnas<br>T.Bauro nuotr.
Eimutis Misiūnas<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

Mar 19, 2019, 3:42 PM, atnaujinta Mar 19, 2019, 3:44 PM

Jos toliau reikalauja vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno atsistatydinimo.

„Mes tikimės realių sprendimų. Šiai dienai mes neturime nė vieno išspręsto klausimo, yra tik pasižadėjimas.

Mūsų reikalavimai nesikeičia dėl vidaus reikalų ministro. Kai turėsime sprendimus, žiūrėsime, kaip galbūt keisis mūsų retorika ir veiksmai“, – žurnalistams po susitikimo sakė Policijos profesinės sąjungos vadovė Roma Katinienė.

Profesinių sąjungų ir policijos vadovybė nesutarimus aptarė ministerijai priklausančioje Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje Vilniaus centre.

Profsąjungos praėjusią savaitę apkaltino ministrą nesusitvarkant su pareigomis ir nesuvaldant situacijos Policijos departamente.

Profsąjungų vadovai kritikavo policijos vadovybę dėl socialinio dialogo stokos, pareigūnų darbo užmokesčio, vertinimo ir motyvacinės sistemos problemų, brangių generalinio komisaro Lino Pernavo komandiruočių.

Vidaus reikalų ministras E.Misiūnas antradienį įvykusį susitikimą vertino pozityviau.

„Mačiau, kad yra galimybės susitarti ir kai kuriais klausimais tikrai susitarta, kai kurie dalykai liko vos vos nesutarti, tai aš džiaugiuosi, kad mes inicijavom ir susirinkom“, – žurnalistams sakė E.Misiūnas.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas pareiškė nenorintis girdėti „įvairių lozungų ir abstrakčių pasisakymų“.

„Jeigu nepasitiki, tai reikia pasakyti, kas nepasitiki – vienas, antras, trečias. Tai yra konkretu – galime sėsti, galime šnekėtis, dėl ko nepasitiki (...) mes neturim mėtytis kaltinimais ar kažkokiais abstrakčiais lozungais, mes esam teisininkai ir mūsų bendruomenėje svarbu, kad būtų konkretumas“, – sakė L.Pernavas.

Svarsto keisti darbo apmokėjimo tvarką

Per diskusiją vidaus reikalų ministras pranešė, kad svarsto keisti pareigūnų darbo užmokesčio sistemą, numatytą Vidaus tarnybos statute, taip pat pasiūlė pareigūnams vieną papildomą laisvadienį per metus.

Pasak jo, šiuo metu sistema yra „pakankamai netobula“, nes priedai ir priemokos sudaro didelę dalį – nuo 30 iki 50 proc. algos.

„Mes norime inicijuoti naujo statuto rengimą ir darbo užmokesčio sistemos keitimą. Atsisakant tam tikrų priedų, kad būtų jie įskaičiuoti į bazinį darbo užmokestį, ir būtų mokamas tik priedas už stažą, tai būtų tikrai labai sąžininga – ir kaupiama didesnė pensija“, – teigė E.Misiūnas.

Ministras tvirtino norintis iš naujo reglamentuoti pareigūnų priėmimą ir atleidimą iš darbo, socialines garantijas ir „profesinių sąjungų įtaką“.

Jis pridūrė, kad „idealiai“ pakelti pareigūnų algoms reikėtų mažiausiai apie 100 mln. eurų, bet valstybės biudžetui šiuo metu tai nėra pakeliama.

Apie ministro iniciatyvą dėl papildomo laisvadienio paskelbė policijos vadovas.

„Vakar buvo pasitarimas Vyriausybėje ir priimtas sprendimas, kad kiekvienas policijos darbuotojas gaus po vieną papildomą laisvą dieną per metus“, – diskusijoje sakė L.Pernavas.

Profsąjungos šią idėją vertino įvairiai.

„Reikia pasidžiaugti, kad profesinės sąjungos sugebėjo išmušti tą vieną papildomą laisvą dieną policijos darbuotojams“, – teigė Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos vadovė Loreta Soščekienė.

Policijos profesinės sąjungos pirmininkė R.Katinienė sakė, kad pasiūlydama visiems papildomą laisvadienį valdžia taip bando panaikinti motyvaciją pareigūnams stoti į profsąjungas, panaikindama šiuo metu jų turimą pranašumą. Šiuo metu vienas papildomas laisvadienis per metus skiriamas tik profesinių sąjungų nariams.

„Mes sieksime, kad profesinių sąjungų nariai turėtų dar vieną laisvą dieną“, – tvirtino pareigūnų atstovė.

Profsąjungos: negauname 50 proc. pajamų

Per susitikimą pareigūnai taip pat kalbėjosi apie tai, kodėl profsąjungos iš Policijos departamento negauna policininkų mokamo nario mokesčio.

Policija pernai atsisakė didelės dalies popierinių dokumentų ir teigė įspėjusi pareigūnus, kad nario mokesčiai bus perversti, jeigu jie tai pažymės „varnele“ savo virtualioje paskyroje.

Profsąjungos toliau reikalauja, kad toks pažymėjimas įvyktų automatiškai. Jos tvirtina, kad policijos vadovybė sąmoningai mažina profsąjungų pajamas, kad šios negalėtų samdyti teisininkų teisminiame ginče dėl policijos reformos.

Pasak R.Katinienės, dėl Policijos departamento nepervedamo profsąjungų nario mokesčio šios netenka apie 50 proc. savo pajamų.

„Generalinis komisaras blokuodamas pervedimą, manoma, kad kišasi į veiklą ir trukdo (...) Tie, kurie pasižymėję sistemoje, jų mokestį perveda, o tų, kurie nepasižymėję, neperveda. Tai mes apie 50 proc. negauname pajamų“, – sakė R.Katinienė.

L.Pernavas tvirtino pervedimų neblokuojantis ir dar kartą paragino pareigūnus apie pervedamą nario mokestį pažymėti vidinėje elektroninėje sistemoje, skirtoje valdyti savo finansams.

„Atsisakome maksimaliai visų popierinių dokumentų, informuotas kiekvienas policijos darbuotojas, informuotos profesinės sąjungos – kalbėta su visais. Jau 1120 darbuotojų tuo pasinaudojo ir jų lėšos yra pervedamos“, – sakė policijos vadas.

Kitą policijos vadovybės ir policijos profsąjungų susitikimą ministras E.Misiūnas ketina inicijuoti ateinančią savaitę, kartu jis tikisi, kad tada pavyks sutarti konkrečius sprendimus dėl profsąjungų keliamų klausimų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.