„Visos priemonės, jei kalbėtume apie Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos sąlygas, kurios buvo viešai įgarsintos, yra labai brangios. Tiek vaiko pinigų didinimas, tiek vaistų kompensavimas senjorams nuo 75 metų, tiek atleidimas nuo mokesčių jaunimui iki 26 metų“, – „Eltai“ sakė V.Čmilytė-Nielsen.
Ji teigė iš dalies suprantanti R.Karbauskio pareiškimus, nes LRA-KŠS ir valstiečių programinės nuostatos daug kur sutampa.
„Suprantu, kad yra kalbama, kad tai yra lengva įvykdyti dėl to, kad programine prasme nuostatos sutampa (…) su valstiečių požiūriu“, – teigė opozicijos lyderė ir pridūrė, kad sąlygos, kurios keliamos valdančiosios koalicijos formavimo derybose, yra labai brangios Lietuvos biudžetui.
Pasak V.Čmilytės-Nielsen, tokie pažadai parodo valstiečių siekį likti valdžioje bet kokia kaina.
Susiję straipsniai
„Keista, jei manoma, kad tai lengvai įvykdomas pažadas, nes kas tuomet yra sudėtinga? Matyt, yra labai didelis noras susitarti ir nėra kainos, kuri būtų per didelė tam, kad būtų pasiektas susitarimas ir išlaikyta valdžia, nes dabartinis tikslas – bet kokia kaina išlaikyti valdžią“, – sakė liberalė. Tačiau, pabrėžė politikė, valdančiąją koaliciją formuojančios partijos neliks tik prie pastarojo reikalavimo ir išgirsime dar sudėtingesnių planų.
Trečiadienį Seime susirinkę potencialūs valdančiosios koalicijos partneriai – LVŽS, tvarkiečių, „socialdarbiečių“ bei LLRA-KŠS atstovai – teigė esą linkę pritarti LLRA-KŠS siūlymui kompensuoti senjorams nuo 75 metų būtiniausius vaistus.
„Atrodo, kad tai galėtų būti padaryta. Ten nėra didelės išlaidos“, – trečiadienį Seime sakė R.Karbauskis.
Ketvirtadienį derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo bus tęsiamos.



