Ministras pirmininkas atmetė, kad planuojamos 200 eurų išmokos yra rinkiminės valdančiosios partijos strategijos dalis. Pasak jo, tai pagalba pažeidžiamiausioms grupėms, kurios dėl koronaviruso plitimo šalyje susidūrė su tam tikromis papildomomis išlaidomis.
Raginimas išmokėti planuojamas išmokas pensininkams anksčiau nei rugpjūtį, Vyriausybės vadovo teigimu, yra ciniškas.
Atsakė, kodėl snejorai
R. Karbauskis: „Ne žmonių gerovės sąskaita atstatysime ekonominį stiprumą“
Paklaustas, kodėl 200 eurų išmoka būtų skirta tik pensininkams, premjeras tikino, kad išlaidų jiems padidėjo dėl to, jog jiems esą teko pirkti apsaugines kaukes, dezinfekcinį skystį ir kitas apsaugos priemones.
„Tai reikalinga, nes jie yra patyrę papildomus sunkumus, kurie biudžete nebuvo numatyti. Nei vienam senjorui įprastai nereikėjo nei kaukių, nei skysčio, nei kitų priemonių“, – aiškino S.Skvernelis.
Primename, kad Seimas ketvirtadienį apsispręs dėl vienkartinių 200 eurų išmokų įvairių pensijų, kitų socialinių išmokų gavėjams bei ieškantiems darbo žmonėms, nepriklausomai nuo jų pajamų. Jas ketinama išmokėti rugpjūtį.
Siūlymas išmokėti 200 eurų išmokas antradienį sukėlė daug diskusijų ir nesutarimų Seimo posėdyje. Opozicija tikino, kad išmokos mokėjimas rugpjūtį yra politinė valdančiųjų strategija, artėjant Seimo rinkimams.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pastebėjo, kad apie pusė visų parlamentarų yra virš 60 metų, todėl ir daliai jų priklausytų 200 eurų išmoka. Pasak jo, oficialus Seimo narių atlyginimų sumažinimas yra problematiškas, nes tam reikia įstatymų pakeitimų. Tačiau V.Pranckietis paragino kolegas parlamentarus savanoriškai aukoti.
Opoziciją kaltina populistiniais pasiūlymais
Valdančiosios valstiečių partijos lyderis Ramūnas Karbauskis patikino, kad opozicijos siūlymai kuo greičiau išmokėti 300 eurų išmokas yra populistiniai.
„Tuos pasiūlymus teikia tie, kurie sakė, kad visai jokios paramos nereikia, po to teigia, kad ji per vėlai skiriama, po to teigia, kad ji per maža. Tai nėra sąžininga ir tai niekuo nepadeda. Tai visiškai populistiniai pasiūlymai“, – teigė R.Karbauskis.
Pensijų mažėjimo kol kas neprognozuoja
Ministras pirmininkas patikino, kad pensijų mažinimo Vyriausybė kol kas tikrai neplanuoja ir neprognozuoja.
„Pensijos priklausys nuo to, kaip mes susitvarkysime su šita krize. Tai prognozuojamas yra tas pats septynių-aštuonių procentų augimas. Jeigu bus šių metų rezultatai kitokie, tai mažėjimas gali būti, bet kol kas apie tai mes nekalbame“, – teigė premjeras.
Kritika Lietuvos banko valdytojui
Premjeras, paklaustas, kaip vertina viešojoje erdvėje nuskambėjusius siūlymus, skirtus Lietuvos banko Valdybos pirmininkui Vitui Vasiliauskui, raginant jį susimažinti atlyginimą, tikino, kad pats jo vietoje tikrai susimažintų algą.
„Jeigu gaučiau tokį atlyginimą kaip Lietuvos banko valdybos pirmininkas, tikrai sutikčiau susimažinti bent trečdaliu“, – teigė jis.
Susiję straipsniai
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas V.Vasiliauskas trečiadienį sureagavo į S.Skvernelio žodžius.
„Atlyginimas yra labai aiškiai numatytas įstatyme, jei įstatymų leidėjas mano, kad atlyginimas turėtų būti kitoks, tegul keičia įstatymus. Tik norėčiau atkreipti dėmesį, kad iš principo aš turiu dabartinį kontraktą, kuris remiasi dabartine įstatymo nuostata“, – ketvirtadienį sakė Vitas Vasiliauskas.
Jis priminė, kad 2011 metais, jį paskyrus LB vadovu ir dar nepradėjus eiti pareigų, jo atlyginimas buvo sumažintas.
„Dabar vėl apie tai kyla diskusijos. Įstatymų leidėjas laisvas elgtis, bet būtų įdomi tam tikra logika ir principai, o teisinį vertinimą pateikęs yra Seimo Teisės departamentas“, – pridūrė V. Vasiliauskas.



