V. Pranckietis pakomentavo S. Skvernelio reakciją dėl J. Narkevičiaus: „pasakomis“ nereikėtų vadinti

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pripažįsta, kad premjeras Saulius Skvernelis, „sekama pasaka“ pavadinęs žurnalistinį tyrimą, kuriame susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui metami įtarimai dėl galimai korupcinių veiksmų, pasielgė neteisingai.

Viktoras Pranckietis<br>T.Bauro nuotr.
Viktoras Pranckietis<br>T.Bauro nuotr.
Viktoras Pranckietis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Viktoras Pranckietis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Viktoras Pranckietis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Viktoras Pranckietis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Viktoras Pranckietis<br>T.Bauro nuotr.
Viktoras Pranckietis<br>T.Bauro nuotr.
Viktoras Pranckietis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Viktoras Pranckietis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Viktoras Pranckietis<br>T.Bauro nuotr.
Viktoras Pranckietis<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

May 20, 2020, 8:52 AM, atnaujinta May 20, 2020, 9:20 AM

„Vietoje žodžio „pasaka“ reikėtų naudoti kitus žodžius, kurie atspindėtų labiau turinį. Taigi, jei reikalingas tyrimas, tai tos pasakos tyrimas turėtų būti vadinamas tyrimu, o ne pasaka“, – „Žinių radijui“ teigė V. Pranckietis.

Pasak Seimo vadovo, jei jau institucijos tyrimą atlieka, politikai turėtų susilaikyti nuo išankstinių tiriamo klausimo vertinimų.

„Kuomet yra tarnybų pradėtas tyrimas, reikėtų susilaikyti apskritai nuo vertinimų, kad pats tyrimas nebūtų paveikiamas, arba nebūtų galvojama, kad bandoma jį paveikti. Jis turi būti atliekamas objektyviai“, – aiškino V. Pranckietis, savo ruožtu pridurdamas, kad nereikėtų anksčiau laiko nuteisti ir skandalų persekiojamo J. Narkevičiaus.

„Mes negalime nuteisti žmogaus dar prieš teismą. Žinoma, ir pats ministras Narkevičius turėtų siekti tyrimo pabaigos ir kad būtų atsakyta į klausimus“, – teigė Seimo pirmininkas.

ELTA primena, kad LRT tyrimų skyrius teigia išsiaiškinęs, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotas susisiekimo ministras J. Narkevičius, prieš dešimtmetį ėjęs aukštas pareigas Vilniaus savivaldybėje, už sėkmę renovacijos konkursuose iš bendrovės „Sodžiaus būsto“ esą galėjo reikalauti 10 procentų nuo laimėtų sumų. LRT tyrimų skyriaus duomenimis, už tuos pinigus esą buvo rekonstruotas J. Narkevičiaus namas Trakuose. Pats ministras kaltinimus neigia.

Reaguodamas į paviešintą tyrimo informaciją, premjeras pastarąją savaitę teigė, kad ministrui metami kaltinimai primena „sekamą pasaką“.

„Nematau jokio skandalo. Matau pasektą pasaką, pagal pirminius duomenis“, – ketvirtadienį teigė premjeras. Šią savaitę S. Skvernelis toną kiek pakeitė ir antradienį pareiškė, kad laukiantis greito ir aiškaus teisėsaugos sprendimo dėl susisiekimo ministrui mestų kaltinimų korupcija.

V. Pranckietis apie Vyriausybės ataskaitą: opozicijos reakcija labai natūrali

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Vyriausybė nuveikė daugiau negu buvo užsibrėžusi savo programoje, tačiau norint padidinti paėjusią savaitę pateiktos ataskaitos efektyvumą, būtų galima lyginti ją su Vyriausybės programa.

„Skaičiau aš ataskaitą, ji parašyta labai smulkiai, aprašyta kiekviena veikla, bent jau stengtasi aprašyti. Opozicijos reakcija labai natūrali yra, kad buvo galima daugiau padaryti. (...) Galbūt imant Vyriausybės planą būtų galima lyginti, kas yra suplanuota, kas yra padaryta ir tada tas įvertinimas būtų visiškai objektyvus“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė Seimo pirmininkas.

V. Pranckiečio manymu, Vyriausybė padarė daugiau darbų negu buvo numatyta jos programoje.

„6 reformos buvo daromos, darbų programoje jos buvo ne taip sukonkretintos, tik siekiniai tokie. Jos buvo padarytos užpernai. Yra darbų, kuriuos padiktavo gyvenimas. O vertinimą visada galima daryti labai statistišką – (...) vertinti kiekvieną sakinį, ar tuo sakiniu yra kažkas konkrečiai padaryta. Bet manau, kad tai, kas yra parašyta, yra tiesa“, – teigė jis.

Vyriausybės 2019 metų veiklos ataskaitoje prie svarbiausių Vyriausybės darbų išskiriamas skurdo ir socialinės atskirties mažinimas, pagalba šeimoms ir neįgaliesiems, dėmesys sveikatos apsaugai, palankesnės sąlygos inovatyviam verslui.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.