Centro partija jungiasi su tautininkais, sąrašą ves N. Puteikis, pakeitė ir pavadinimą

Centro partija „Gerovės Lietuva“ jungiasi su Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungą, o bendrą sąrašą į rinkimus ves parlamentaras Naglis Puteikis.

Naglis Puteikis.<br>D.Umbraso nuotr.
Naglis Puteikis.<br>D.Umbraso nuotr.
Naglis Puteikis<br>T.Bauro nuotr.
Naglis Puteikis<br>T.Bauro nuotr.
Naglis Puteikis<br>T.Bauro nuotr.
Naglis Puteikis<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jul 27, 2020, 12:37 PM, atnaujinta Sep 15, 2020, 5:16 PM

Jungtinės partijos pavadinimas – Centro partija-Tautininkai.

„Sukursime svarbiausią antisisteminę jėgą, kuri dalyvaus šių metų Seimo rinkimuose ir aplink kurią vienysis visos kitos – kol kas vadinamos mažosiomis – politinės jėgos. (...) Mes gerai pasirodysime šituose Seimo rinkimuose“, – pirmadienį sakė Centro partijos vadovas N. Puteikis.

„Tikimės pademonstruoti tą atvejį, kai esame stiprūs kartu, susijungę rinkimams, o ne esam silpni, kai šnekam apie savo ambicijas ir kuriam koalicijas, kurios nėra orientuotos į rezultatą. (...) Smagu, kad susijungę mes tampame penkta pagal dydį Lietuvos partija“, – kalbėjo tautininkų pirmininkas Sakalas Gorodeckis.

Planuojama, kad galutinis susijungimas įvyks iki metų pabaigos, šiais metais vykstančiuose Seimo rinkimuose partijų kandidatai dalyvaus vienu sąrašu.

Anot Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos tarybos nario Gintaro Songailos, partijų „susijungimas nėra priešrinkiminis“.

„Yra ilgalaikis strateginis tikslas sukurti stipresnę politinę jėgą, kuri sudarytų tikrą pasirinkimą piliečiams“, – sakė Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos narys.

Kartu eiti į rinkimus bei jungtis į bendrą partiją taip pat kviečiamas „Drąsos kelias“, „Kartų solidarumo sąjunga – Santalka Lietuva“, „Jaunoji Lietuva“ bei kitos mažosios partijos.

Anot besijungiančių partijų atstovų, šiuo metu bendrame sąraše patvirtinta 15 kandidatų.

Pirmuoju numeriu įrašytas parlamentaras, Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis, antrasis – jo pavaduotojas Kristupas Krivickas, trečiasis – buvęs užsienio reikalų ministras Povilas Gylys, ketvirtas – tautininkų sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis, penktasis – buvęs parlamentaras G. Songaila.

Toliau sąraše rikiuojasi buvęs parlamentaras Audrius Rudys, Gediminas Merkys, Klaipėdos savivaldybės tarybos narė Nina Puteikienė, Albinas Stankus, Linas Medelis, Kęstutis Skrebys, Algimantas Stalilionis, Tomas Baranauskas, Vaidotas Židanavičius, Algirdas Bacevičius.

„Sąrašas yra preliminarus. (...) Iš tų vietų dar gali pasislinkti žemyn partijų atstovai“, – teigė N. Puteikis.

Dėmesys teisingumui

Anot G. Songailos, abi partijas vienija Romualdo Ozolo idėjos.

„Nacionalinė, tautinė valstybė, tikra valstybė, lietuvių tautos namai, apie ką ne sykį kalbėdavo ir rašydavo R. Ozolas, kultūra, švietimas, lietuvių kalba – konstitucinės, pamatinės vertybės, kurios telkia mūsų valstybę“, – kalbėjo jis.

Centro partijos pirmininko pavaduotojas Kristupas Krivickas akcentavo, kad partijos, laimėjusios rinkimus, daug dėmesio skirtų teisingumui.

„Vienas iš svarbiausių prioritetų skaidrinant visą valstybės sistemą yra teisingumo sistemos sutvarkymas ir visuomenės atstovai teismuose. Šiandien matome – šiaip ne taip bylos korupcinės iki teismų dar nukeliauja, o ten labai dažnai (kaltinamieji – BNS) būna arba išteisinti, arba labai simbolinėmis bausmėmis baudžiami“, – sakė jis.

Šeštadienį dienraščio „Lietuvos rytas“ skelbiamos „Vilmorus“ apklausos duomenimis, už Centro partija rinkimuose balsuotų 1,6 proc. apklaustųjų.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.