Karantino apribojimai sveikatos patikrų karo prievolininkams nesustabdo

Šauktinių tarnyba yra nacionalinio saugumo garantas, kuris padeda užtikrinti spartų Lietuvos kariuomenės pajėgų komplektavimą ir kariuomenės rezervo didinimą, todėl net ir sudėtinga epidemiologinė situacija šalyje negali pertraukti ar sustabdyti šio proceso.

Karantino apribojimai sveikatos patikrų karo prievolininkams nesustabdo.<br> KAM nuotr.
Karantino apribojimai sveikatos patikrų karo prievolininkams nesustabdo.<br> KAM nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 16, 2020, 10:02 AM

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba, reaguodama į LR Vyriausybės priimtus sprendimus, apribojimus ir paskelbtą karantiną, jau nuo lapkričio 7 d. pakeitė karo prievolininkų aptarnavimo tvarką regioniniuose karo prievolės ir komplektavimo padaliniuose.

Karo prievolininkams, pageidaujantiems pradėti atrankos procedūras ar gavusiems šaukimo nurodymus (tai susiję ne tik su šauktiniais, bet ir aktyviojo rezervo karo prievolininkais), buvo ir yra rekomenduojama pirmiausia susisiekti su atitinkamu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu telefonu, o reikiamus dokumentus (pvz. mokslo pažymas, prašymus dėl tarnybos atidėjimo ar tarnybos atlikimo) teikti elektroniniu arba paprastu paštu.

Tačiau sveikatos patikrinimas karo prievolininkams – neįmanomas nuotoliniu būdu, todėl Karinės medicinos ekspertizės komisijos pakomisių veikla karantino metu nėra stabdoma. Komisijose dirbantis personalas ir toliau vykdys karo prievolininkų sveikatos patikrinimus maksimaliai laikantis visų nustatytų saugumo reikalavimų.

Rekomenduojama karo prievolininkams, atvykstantiems pasitikrinti sveikatos į pakomises iš kitų rajonų, turėti su savimi šaukimo nurodymą, kuriame būtų visa aktuali informacija apie numatomą sveikatos patikrinimą (data, vieta, laikas ir pan.), kaip pateisinantį dokumentą, jeigu sustabdytų policijos pareigūnai.

Primename, kad karo prievolininkams šaukiamiems į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, nurodymai ir informacija su jų šaukimo procedūrų vykdymu yra skelbiama ir atnaujinama interneto svetainėje sauktiniai.karys.lt. Tačiau norėtume, kad pabrėžti aktyviojo rezervo karo prievolininkams šaukimo nurodymai yra siunčiami registruotu paštu ir karo prievolininko nurodytu elektroniniu paštu (prašant patvirtinti el. laiško gavimą), gavėju nurodant karo prievolininką.

Visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.