Kretingos kapeliono žodžiai apie LGBT bendruomenę pašiurpino net parapiją: išvadino „iškrypėliais“ ir „lgbtišnikais“

„Iškrypėliai“ ir „lgbtišnikai“ – tokių apibūdinimų iš Kretingos Pranciškonų gimnazijos kapeliono Pauliaus Vaineikio susilaukė LGBT bendruomenė. Gruodį vykusias mišias stebėjo ir Pranciškonų gimnazijos moksleiviai, savo ruožtu mokyklos direktorius tikina visiškai atsiribojantis nuo kunigo žodžių.

 P.Vaineikis Mišių metu teigė, kad „šėtonas susimokė politiniu lygmeniu iškreipti žmogaus prigimtį“, ir netrukus pažėrė kritikos LGBT bendruomenei.<br> Lrytas.lt fotomontažas
 P.Vaineikis Mišių metu teigė, kad „šėtonas susimokė politiniu lygmeniu iškreipti žmogaus prigimtį“, ir netrukus pažėrė kritikos LGBT bendruomenei.<br> Lrytas.lt fotomontažas
 P.Vaineikis Mišių metu teigė, kad „šėtonas susimokė politiniu lygmeniu iškreipti žmogaus prigimtį“, ir netrukus pažėrė kritikos LGBT bendruomenei.<br> Stop kadras
 P.Vaineikis Mišių metu teigė, kad „šėtonas susimokė politiniu lygmeniu iškreipti žmogaus prigimtį“, ir netrukus pažėrė kritikos LGBT bendruomenei.<br> Stop kadras
LGBT bendruomenė <br>T.Bauro nuotr.
LGBT bendruomenė <br>T.Bauro nuotr.
LGBT bendruomenė <br>T.Bauro nuotr.
LGBT bendruomenė <br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Feb 26, 2021, 11:30 AM, atnaujinta Feb 26, 2021, 12:06 PM

Kunigo kalba ketvirtadienį feisbuke pasidalijo Lietuvos žmogaus teisių centras. Netrukus ji susilaukė daugybės reakcijų ir žaibiškai papilito socialiniuose tinkluose. Tiesa, vėliau vaizdo įrašas iš parapijos „Youtube“ kanalo buvo pašalintas.

P.Vaineikis Mišių metu teigė, kad „šėtonas susimokė politiniu lygmeniu iškreipti žmogaus prigimtį“, ir netrukus pažėrė kritikos LGBT bendruomenei.

„Mes sakome, kad šėtonas susimokė netgi politiniu lygmeniu iškreipti žmogaus prigimtį. Kada per LRT mokina iškrypėliai, tiesiai šviesiai galiu pasakyti, iškrypėliai, lgbtišnikai. Jie mokina mus, kas mes esame.

Pasirodo, kad berniukai tai jau nebėra berniukai, vyrai nėra vyrai, mergaitės nėra mergaitės, moterys nėra moterys, bet galas žino kas. Įsivaizduojate? Kada valstybiniu lygmeniu bando įsiveržti į mokyklas ir mokinti amoralių dalykų“, – pasidalintoje Mišių ištraukoje kalbėjo kapelionas P.Vaineikis.

Vaizdo įrašo ištrauka pasidalijęs Žmogaus teisių centras pabrėžė, jog bažnyčios nariai turi teisę laisvai skelbti savo mokslą, tačiau privalo išlaikyti pagarbą ir nežeminti kitų visuomenės narių.

„Ar neapykanta ir vienos ar kitos soc. grupės žeminimas gali būti pateisinami religijos laisve? Ne pirmą kartą su Centru susisiekia žmonės, kurie piktinasi tuo, kaip dalis kunigų atsiliepia apie LGBT bendruomenę. Vieni jų yra netikintys, kiti – tikintys ir nesupranta tokių bažnyčios narių vartojamų žodžių, jaučiasi atstumti ir pažeminti. LR Konstitucija sako, kad bažnyčios bei religinės organizacijos turi teisę laisvai skelbti savo mokslą bei atlikti savo apeigas.

Vis dėlto, visuotinai priimtini pagarbos kito žmogaus orumui principai galioja visiems, nepaisant religijos ar kitų požymių. Tad bažnyčios nariai turi ir gali išsakyti savo požiūrį į tos pačios lyties santykius ir šeimas, tačiau tai daryti pagarbiai, nežeminant ir nestigmatizuojant kitų visuomenės narių.

Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad LGBT bendruomenė ir toliau susiduria su neigiamomis visuomenės nuostatomis. Todėl nepaisant skirtumų, kuriuos turime apie vieną ar kitą su LGBT teisių užtikrinimų susijusią problemą, turėtume skatinti sugyvenimą ir pagarbą, o ne žeminimą ir neapykantą“, – rašė Žmogaus teisių centras.

Gimnazijos direktorius: griežtai atsiribojame

Gimnazijos direktorius ir Pakutuvėnų parapijos vikaras Alvydas Virbalis naujienų portalui lrytas.lt tikino visiškai atsiribojantis nuo kunigo išsakytų žodžių.

„Aš visiškai atsiriboju nuo tokių pareiškimų. Tai nėra nei mano, nei gimnazijos pozicija. Tai yra nepriimtina ir nepagarbu. Kalbėjau su juo ir visiškai nesuprantu, kas čia vyksta. Griežtai atsiribojame“, – sakė A.Virbalis.

Sureagavo į kritiką

Penktadienį kunigas savo socialiniame tinkle išplatino viešą atsakymą, kuriame pakomentavo savo žodžius (kalba netaisyta).

„ŠAUKIU AŠ TAUTĄ NUODĖMĖS UŽGUITĄ…

Atsakymas žmogaus teisių centro „ekspertams“, LRT, Lietuvos Ryto, 15min, TV3, „laisvės“ partijos ir visiems kurie IŠKREIPIA Tiesą. (Iš čia kyla žodis – „iškrypėliai“) Esu jūsų pažemintas! Jūs sutrypėte visas mano socialinės lyties, požiūrio į pasaulį, į LT seimą, į meilę LGBT ir laisvės… (atsiprašau) į mano vaivorykštės partiją. Kaip jūs išdrįsote homofobiškai mane išvadinti „kunigu“ (jūs pavartojote tą bjaurią, purviną vyrišką giminę) pažeisdami mano lytišką susiorientavimą – tą nuostabią Adventinę dieną BŪTI AVATARU!!!

Jūs ką?! Nematėte, kaip aš stengiausi pasipuošti ir būti bent kiek į jus panašus – trans/lezb/Continental/Gay/Space/KalėdųEglutės ORIENTACIJOS!!! O AKINIAI, mano vaivorykštiniai RAINBOW akiniai, kuriai aš norėjau suprasti jūsų HOMOsapiens pasaulį!!!

Jūs net neįsivaizduojat, kaip užgauliai pavadinote mano pirmąjį pamokslą pasakyta jūsų – žmonių gimtąja kalba: „plūdu“! SIAUBAS! Man tiesiog trūksta avatariškų žodžių išreikšti pasipiktinimui ir nuostabai su kokia NETOLERANCIJA jūs žiūrite į kitaip atrodantį, kalbantį, galvojantį?! Jūs patys tikriausi AVATAROFOBAI! Ir dar drįstate mane vadinti „homofobu“! Mane, kuris su tokia meile jums – HOMAI stengiausi padaryti Šventę! ĮSIDĖMĖKIT, tai pati baisiausia HATE SPEECH kalba, kurią galėjau patirti aš – mažasis avataras! Kad jumis UŽBANINTŲ visi pasaulio socialiniai tinklai!!!

Negana to jūs, ruošiatės kitą mėnesį patvirtinti kažkokią stabuburbulo konvenciją, kuria norite visiškai sunaikinti MANO, kaip įtin retos seksualinės – avatariškos mažumos teises! Patys, šlykščiausiu – gyvatišku būdu, niekam nesakant, tyliai, nuslepiant nuo tos gražios Konvencijos Autorių, kurie nuoširdžiai dirbo eilę metų, kad apgintų jūsų HETERO primatų – moteriškas teises nuo smurto, įkišote savo GENDER-pirlį-tirlį, o mane avatarine mažumą, PAMIRŠOTE!? JŪS – Begėdžiai, be sąžinės! Aš tikrai dabar pasiskųsiu jūsų tarptautinėms homų teisėms! Jus visus atleis iš darbo ir visų Seimo, ministrų pareigų!

Gerai Apie jus toks vienas Homas apaštalas Paulius rašė: „Jūs pilni visokio neteisumo, piktybės, godulystės ir piktumo, pilni pavydo, ŽUDYNIŲ, nesantaikos, klastingumo, paniekos, apkalbų! Jūs – šmeižikai, Dievo nekentėjai, akiplėšos, išpuikėliai, pagyrūnai, IŠRADINGI PIKTADARIAI, neklausantys tėvų, neprotingi, neištikimi, BE MEILĖS, negailestingi! Nors žinot Dievo sprendimą, jog visą tai darantys VERTI MIRTIES, jūs ne tik patys taip darot, bet ir palaikot taip darančius“! (pagal Rom 1,29-32) Hei, mieli HOMO: „Argi Aš trokštu, kad nedorėlis mirtų, o ne kad grįžtų iš savo kelio ir gyventų? Tai Viešpaties DIEVO (Visatos Avataro) ŽODIS“ (Ez 18,23).

Ir dar! Labai RIMTAI: perspėju, kad turite nebedaug laiko! Neerzinkite Dievo ir Lietuvių tautos su savo visoms GENDERIZMO, nesamonėm. Kviečiu visus kurie išdavėt Tėvynę, pardavėt Lietuvos vaikus, jaunimą ir šeimas šėtonui (nesvarbu raudonam, rudam, žaliam ar vaivorykštiniam) nuoširdžiai daryti atgailą! Gavėnia – Dievo Malonės laikas visiems daryti atgailą, palikti nuodėmę, grįžti pas Viešpatį! (Jei kam nors, skaitant užėjo noras mane pasiųsti ant „trijų raidžių“, primenu, kad yra toks kurortas Peru valstybėje, paprašysiu nupirkti ir bilietą!) Jei kas manot jog šiandien gali likti neautralūs ir tavęs „stambulo konvencija“ nepalies, pasakysiu pranašystę, atsitiks, kaip 1940m: „Kai žmogiškos kančios bedugnėje atsiskleidė melas, žmonės TIK TADA suvokė: mus apgavo! Leidomės būti apgauti nacių, bolševikų.

Ne, tai nebuvo tiesa, tai buvo baisus tiesos IŠKREIPIMAS! Siekiant pateisinti ir išlaikyti klikos DIKTATORIŠKĄ valdžią, blogis nuo vaikystės mums buvo pateikiamas, kaip gėris. Diktatoriai žino: blogį būtina vadinti „gėriu“, nes žmogus nori gyventi dėl gėrio…“ (G.Kuby „Gender revoliucija).

… ŠAUKIU AŠ TAUTĄ NUODĖMĖS UŽGUITĄ!

Mažesnysis brolis AVATARAS OFM“, – feisbuko paskyroje rašė kunigas P.Vaineikis.

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.