V. Targamadzė įvertino abiturientų matematikos žinias: Nacionalinės švietimo agentūros veikla turėtų būti peržiūrėta

Balandžio mėnesį vykusio matematikos bandomojo brandos egzamino rezultatai nedžiugina – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) duomenimis, matematikos žinių patikrinimo vidurkis siekia 40 proc. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijai Seime priklausanti parlamentarė Vilija Targamadzė įsitikinusi, kad už prastas abiturientų matematikos žinias yra atsakinga Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), kurios veikla, pasak jos, turėtų būti peržiūrėta.

Vilija Targamadzė<br>V.Skaraičio nuotr.
Vilija Targamadzė<br>V.Skaraičio nuotr.
Vilija Targamadzė<br>V.Skaraičio nuotr.
Vilija Targamadzė<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Apr 20, 2021, 3:25 PM, atnaujinta Jun 21, 2022, 10:26 AM

„Manau, kad čia atsakinga yra Nacionalinė švietimo agentūra. Todėl, kad jie yra (atsakingi – ELTA) ne tik už egzaminų, bendrojo ugdymo programų rengimą, bet ir mokytojų profesinį tobulėjimą, kuriam nebuvo skirta pakankamai laiko“, – Eltai teigė V. Targamadzė.

Parlamentarė taip pat akcentuoja, kad koronaviruso pandemijos laikotarpiu ruošiantis brandos egzaminams abiturientams nebuvo suteikta reikiama pagalba. Jos teigimu, reikėjo skirti didesnį dėmesį papildomų konsultacijų organizavimui.

„Iš tikrųjų abiturientams reikia labai didelės pagalbos. Ir galima pasakyti, kad tu turi mokytis visus metus, bet tai ne taip paprasta yra, kai pandemija tęsiasi nuo praeitų metų pavasario. Tos įtampos, jos niekur nedingo“, – atkreipė dėmesį Seimo narė.

Politikė taip pat pabrėžia, kad iššūkių mokinių pasirengimui kelia ir vangiai diegiamas skaitmeninis turinys.

„Dabar įsivaizduokime, kaip reikia mokytojams ir mokiniams dirbti, jeigu nėra parengto skaitmeninio ugdymo turinio. Tai mes dar galėjome praeitą pavasarį suprasti, bet praėjo tas laikotarpis ir buvo pinigai skirti, o darbai vis dar nepadaryti“, – sakė parlamentarė.

Todėl V. Targamadzė įsitikinusi, kad reaguojant į prastus matematikos bandomojo brandos egzamino rezultatus Nacionalinė švietimo agentūra turėtų prisiimti atsakomybę, o jos veikla turėtų būti peržiūrėta.

„Mano manymų, turėtų labai stipriai susimąstyti Nacionalinė švietimo agentūra ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nes iš tikrųjų jie neatliko namų darbų“, – sakė politikė.

„Mano supratimu, reikėtų peržiūrėti Nacionalinės švietimo agentūros veiklą, galbūt ten yra žmonės, kurie nesugeba dirbti. Tai reikėtų pagalvoti apie jų kompetencijas, kad ateityje tokie dalykai nepasikartotų“, – taip pat akcentavo ji.

Visgi V. Targamadzė teigia, kad siekiant geresnių šių metų matematikos brandos egzaminų rezultatų dar ne per vėlu imtis reikiamų veiksmų. Pasak politikės, šiuo metu, kai iki egzaminų likę vos keli mėnesiai, labai svarbu su mokiniais dirbti personalizuotai.

„Jeigu pakeisime formas ir metodus, tai galima dirbti. Reikėtų tada įvertinti, kad tai yra pandeminis laikotarpis, labai aiškiai pasakyti, iš kokių temų bus egzaminai, ir koncentruotis į šias temas. Bet tam reikia pasirengti ir labai stipriai padirbėti su vaikais, personalizuojant darbą su jais, o ne kalbant visai klasei ar kažkokiai grupelei. Be personalizavimo čia nieko nebus“, – pabrėžė V. Targamadzė.

ELTA primena, kad balandžio viduryje vykusiame matematikos žinių patikrinime dalyvavo daugiau kaip 80 proc. visų matematikos brandos egzaminą pasirinkusių šių metų abiturientų: 14 tūkst. abiturientų iš 16,7 tūkst., užsiregistravusių laikyti valstybinį matematikos egzaminą.

ŠMSM teigia, kad vidutiniškai surinktų taškų vidurkis – 40 proc. nuo galimų – rodo, kad vis tik reikia skirti laiko atidžiau pasirengti brandos egzaminui, išnaudojant ir papildomų konsultacijų galimybes.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.