A. Širinskienė sako „darbiečių“ gretose identifikavusi „Trojos arklį“

Nors valstiečių ir „darbiečių“ frakcijos Seime pasirašė opozicinio bendradarbiavimo sutartį ir išsikėlė bendrą opozicijos lyderį, trintys tarp dviejų politinių jėgų atstovų nė kiek neslopsta. Penktadienį Darbo partijos atstovas Andrius Mazuronis, komentuodamas kilusį skandalą dėl didelės vertės apsaugos priemonių trūkumo, pareiškė, kad jei valstietė Agnė Širinskienė dėl buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atsakomybės nesikreips į prokuratūrą, tai pasirodys esanti veidmainė ir melagė, mat ne taip seniai politikės kritikos dėl skaidrumo buvo sulaukęs „darbietis“ Vytautas Gapšys.

Agnė Širinskienė<br>T.Bauro nuotr.
Agnė Širinskienė<br>T.Bauro nuotr.
Agnė Širinskienė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Agnė Širinskienė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Agnė Širinskienė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Agnė Širinskienė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Agnė Širinskienė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Agnė Širinskienė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Agnė Širinskienė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Agnė Širinskienė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Agnė Širinskienė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Agnė Širinskienė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Apr 23, 2021, 7:34 PM, atnaujinta Apr 23, 2021, 7:34 PM

Tačiau A. Širinskienė sako, kad A. Mazuronio pasirinktas būdas ją pavadinti melage ir veidmaine neturi pagrindo, nes valstiečiams priklausantis A. Veryga niekaip nėra atsakingas už tai, kad dingo iš Kinijos užsakytos apsaugos priemonės.

Be to, tikina A. Širinskienė, dažną penktadienį pasikartojantys kritiški A. Mazuronio pareiškimai apie ją verčia kelti klausimą, ar tikrai „darbietis“ dirba solidariai su opozicija. Pasak jos, labai tikėtina, kad A. Mazuronis yra tiesiog konservatorių į opozicijos gretas atgabentas „Trojos arklys“.

„Man pradeda atrodyti, kad toks kolegos elgesys galbūt yra sąmoningas veikimas norint sukelti susipriešinimą opozicijos gretose ar tiesiog imituoti susipriešinimą“, – Eltai sakė A. Širinskienė.

Politikės supratimu, ne kartą ją ir valstiečių lyderį Ramūną Karbauskį kritikavęs „darbietis“ taip elgiasi neatsitiktinai. Visos aplinkybės, samprotavo valstietė, verčia manyti, kad A. Mazuronis žaidžia dvigubą žaidimą. Politikės teigimu, tikėtina, kad būdamas vienas iš opozicinio bendradarbiavimo sutartį pasirašiusios Darbo frakcijos atstovų A. Mazuronis iš tikrųjų dirba valdantiesiems konservatoriams.

„Kolega bando valdantiesiems padėti prisiminęs, kad jis labai įdomiomis aplinkybėmis gavo Seimo vicepirmininko postą“, – teigė A. Širinskienė.

Paklausta, ar, jos manymu, A. Mazuronis yra konservatorių į opozicijos gretas įtemptas „Trojos arklys“, A. Širinskienė ilgai negalvodama pažymėjo, kad greičiausiai taip ir yra.

„Bijau, kad taip gali būti. Ypač prisiminus jo paskyrimo (Seimo vicepirmininku – ELTA) aplinkybes“, – sakė A. Širinskienė.

Tokiam būgštavimui atsirasti, neslėpė politikė, leido įsitikinimas, kad A. Mazuroniui vietą Seimo valdyboje parūpino būtent konservatoriai ir, kad tai buvo padaryta tikrai „ne už ačiū“.

Piktinosi dėl A. Verygai mestų įtarimų

A. Širinskienė piktinosi, jos teigimu, A. Mazuronio skleidžiama neteisinga informacija.

Pasak valstietės, nėra jokio pagrindo teigti, kad buvęs sveikatos apsaugos ministras A. Veryga yra kažkaip atsakingas dėl Arūno Dulkio vadovaujamos Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) šią savaitę paskelbtos informacijos apie pirmojo karantino metu dingusias už beveik 912 tūkst. eurų įsigytas asmens apsaugos priemones.

Būtent dėl A. Verygos atsakomybės šioje ažiotažą sukėlusioje istorijoje A. Mazuronis penktadienį ragino valstietę kreiptis į prokuratūrą. Jei politikė to nedarysianti, pažymėjo politikas, A. Širinskienė bus tiesiog veidmainė ir melagė, mat valstietė kiek anksčiau kreipėsi į advokatūrą dėl kovo pabaigoje paviešintos informacijos apie „darbiečio“ Vytauto Gapšio ir „Grigeo Klaipėda“ ginančios advokatų kontoros „Glimstedt“ sąsajas.

Tačiau A. Širinskienės teigimu, A. Mazuronio samprotavimo logika, vedanti prie to, kad politikė gali būti pavadinta melage ir veidmaine, yra iš principo klaidinga. Anot jos, dėl kilusio skandalo A. Veryga nėra atsakingas, nes už priemonių logistiką buvo atsakingas tuometis susisiekimo ministras. O juo buvo kompetencijos stoka bei kaltinimų korupcijos istorijoje susilaukęs, tačiau valstiečių įnirtingai gintas Jaroslavas Narkevičius.

„Kolega daro faktinių klaidų. Jis paskelbė žinią, kad neva ministras Veryga yra atsakingas už Susisiekimo ministeriją, kuri turėjo užsiimti įvairių COVID-19 apsaugos priemonių logistika. Tačiau ne ministras Veryga tuomet vadovavo Susisiekimo ministerijai“, – teigė A. Širinskienė, iš karto pažymėdama, kad tokios patyrusio parlamentaro klaidos negali būti traktuojamos kaip atsitiktinumas.

„Matyt, atsiranda nuoširdus noras tokiu būdu keliant sumaištį padėkoti valdantiesiems už vicepirmininko kėdę“, – teigė ji ir dar kartą A. Mazuronio darbą opozicijoje apibendrino kaip „Trojos arklio“ veiklą.

„Prasidėjo „Trojos arklio“ darbas, nes kitaip paaiškinti politiko, kuris turi didžiulę patirtį Seime, būtų labai sunku“, – sakė ji.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.