S. Skvernelis – apie alkoholio kontrolę ir norimus laisvinimus bei Partnerystės įstatymą

Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis tvirtina, kad diskutuoti dėl rengiamo Partnerystės įstatymo yra sudėtinga, kadangi valdantieji dar nėra oficialiai įregistravę konkretaus projekto. Be to, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys skeptiškai vertina galimybes rengiamą projektą priimti dar pavasario sesijoje, kadangi projekto rengėjai dar nėra įregistravę oficialaus dokumento.  

Saulius Skvernelis<br>T.Bauro nuotr.
Saulius Skvernelis<br>T.Bauro nuotr.
Saulius Skvernelis<br>T.Bauro nuotr.
Saulius Skvernelis<br>T.Bauro nuotr.
Saulius Skvernelis<br>T.Bauro nuotr.
Saulius Skvernelis<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

May 19, 2021, 9:06 AM, atnaujinta May 19, 2021, 9:14 AM

„Šiandien mes tik spėliojame iš to, kas yra kažkur neoficialiai pateikta. Tiesiog valdantieji bijo pateikti savo įsipareigojimus rinkėjams. Pavasario sesijoje geriausiu atveju bus tik pateikimas, apie priėmimą apskritai dar kalbėti būtų sudėtinga“, – LRT radijui trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Opozicijos lyderis akcentuoja, kad turi būti sutvarkyti ir tos pačios lyties asmenų bendro gyvenimo santykiai, tačiau „valstiečiui“ daugiausiai klausimų kelia rengiamo dokumento turinys.

„Jeigu to įstatymo turinys bus pakankamai racionalus, tai šansų jam priimti yra daugiau. Jeigu bus toks, kokį matome iš viešųjų pasisakymų, galbūt bus sunkiau“, – sakė parlamentaras.

Visgi opozicijos lyderis pažymi, kad šį projektą anksčiau ar vėliau valdantiesiems tikriausiai pavyks priimti, kadangi jie neretai susilaukia palaikymo iš opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos.

„Tiesiog valdantieji turėtų būti sąžiningi savo rinkėjams ir pateikti įstatymo projektą, o po to labai sėkmingai gali ir priimti jį, nes matome, kad socialdemokratų frakcija visais esminiais klausimais balsuoja su valdančiaisiais“, – teigė S. Skvernelis.

Prašo parodyti alkoholio reguliavimo ydas

S.Skvernelis sako, kad valdančiųjų ir opozicijos kompromisas, priimant Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, būtų galimas tik tuomet, jei valdantieji parodytų dabartinio reguliavimo ydas ir trūkumus.

„Iš esmės norint kažką keisti reikia vertinti – veikia tas teisinis reguliavimas, ar neveikia. Dabar praėjo daugiau nei 4 metai, matome rezultatus. Matome, kad iš tikrųjų galbūt tų nelogiškumų pradžioje buvo, pavyzdžiui, vadinamos lauko ar pliažo kavinės, bet Seimas tai ištaisė. Tikrai nemanau, kad dabar reikėtų daryti intervenciją į šitą teisinį reguliavimą, susijusį su alkoholiu prieinamumu“, – LRT radijui trečiadienį teigė jis.

S. Skvernelis pažymėjo nematantis poreikio keisti alkoholio kontrolės politiką šalyje.

„Jeigu mums valdantieji pateiks kažkokius esminius argumentus, kurie parodys ydas ir trūkumus šio teisinio reguliavimo, tai aišku, kad kompromiso galima ieškoti. Tik kol kas tikrai nematau, dėl ko reikėtų tuos pokyčius daryti šioje srityje“, – sakė jis.

Išreiškė požiūrį į darbą su socialdemokratais

S.Skvernelis tvirtina, kad su Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) apie galimybes bendradarbiauti Seimo opozicijoje kalbėsis iškart po to, kai naujai išrinkta socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė pradės eiti pareigas.

„Nutarėme, kad iš karto po gegužės 29 d. mes ir susitiksime, kai ji bus tikroji pirmininkė. Kol kas ji yra išrinktoji (pirmininkė – ELTA)“, – LRT radijui sakė S. Skvernelis.

Kolegą Europos Parlamente Juozą Oleką LSDP pirmininko rinkimuose nugalėjusi V. Blinkevičiūtė pareigas pradės eiti gegužės 29 dieną, tądien rengiamas ir partijos suvažiavimas.

Visgi S. Skvernelis pripažįsta, kad su socialdemokratais Seimo opozicijoje, kurioje šiuo metu koalicinį susitarimą yra pasirašę valstiečiai ir „darbiečiai“, nebus lengva bendradarbiauti. Nors, tikina opozicijos lyderis, jis ir neturi išankstinių nusistatymų, akivaizdu, kad kai kuriais klausimais su socialdemokratais nebūtų paprasta atrasti bendrus vardiklius.  

„Kol kas de facto jie balsuoja kartu su valdančiaisiais ir remia valdančiąją daugumą“, – teigė ekspremjeras.

„(Todėl – ELTA) nebūtų paprasta bendradarbiauti, bet mes privalome kalbėtis. Jei nepasikalbėsi, nesutarsi, kokios yra tavo pozicijos, kur mes galime sutarti ir kur to sutarimo iš viso ieškoti nereikia... be to nieko nebus. Todėl mes neturime išankstinių nusistatymų“, – sakė S. Skvernelis.

Jo teigimu, tikėtina, kad susiklosčius aplinkybėms bus ieškoma ir įvairesnių būdų bendrauti su socialdemokratais. Kitaip tariant, nebūtinai bus siekiama LSDP frakciją formaliai įtraukti į opozicinį susitarimą pasirašiusių Seimo jėgų gretas.

„Bet gegužės 29 d. bus kita vadovybė, ir mes su ja kalbėsimės. Jei sutarsime, tai sutarsime, o jei ne – tai, matyt, rasime kitus bendradarbiavimo būdus. Nebūtinai turi būti formalūs pasirašymai, galime sutarti, kokiomis temomis galimas bendradarbiavimas: socialiniai klausimai, viešasis sektorius“, – teigė parlamentaras.

Seimo valstiečių bei Darbo partijos frakcijos kovo mėnesį pasirašė opozicinių frakcijų koalicijos susitarimą. Frakcijos sutarė iškelti bendrą lyderį, kuris bus rotuojamas. Pirmuoju opozicijos lyderiu šioje koalicijoje tapo buvęs premjeras S. Skvernelis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.