Abiturientų šventėje kalbą sakęs A. Kandrotas nustebino tėvus: Kaune nėra kitų autoritetų?

Ne vieną ketvirtadienį Kauno VDU „Rasos“ gimnazijos abiturientų šventėje dalyvavusį nustebino tai, kad sveikinimo žodį tarė teisiamas, vienas iš Šeimų sąjūdžio lyderių Antanas Kandrotas, dar žinomas Celefono slapyvardžiu.

Ne vieną nustebino tai, kad sveikinimo žodį tarė teisiamas Antanas Kandrotas.<br>Transliacijos stop kadrai
Ne vieną nustebino tai, kad sveikinimo žodį tarė teisiamas Antanas Kandrotas.<br>Transliacijos stop kadrai
Ne vieną nustebino tai, kad sveikinimo žodį tarė teisiamas Antanas Kandrotas.<br>Transliacijos stop kadrai
Ne vieną nustebino tai, kad sveikinimo žodį tarė teisiamas Antanas Kandrotas.<br>Transliacijos stop kadrai
Ne vieną nustebino tai, kad sveikinimo žodį tarė teisiamas Antanas Kandrotas.<br>Transliacijos stop kadrai
Ne vieną nustebino tai, kad sveikinimo žodį tarė teisiamas Antanas Kandrotas.<br>Transliacijos stop kadrai
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jul 29, 2021, 3:17 PM, atnaujinta Jul 29, 2021, 7:58 PM

Mokyklos direktorius Artūras Sakalauskas naujienų portalui lrytas.lt teigė, kad A.Kandrotas – šiemet gimnaziją baigusio vaiko tėvas, paskutinę minutę pakeitęs kalbą abituriems skaityti turėjusią moterį. „Tada greituoju būdu atsirado jis“ – teigė gimnazijos direktorius.

Vis dėlto A.Sakalauskas pripažino turėjęs abejonių dėl galimos A.Kandroto kalbos, todėl paprašė vengti politikos. „Iš tikrųjų nėra ką pasakoti – jis yra vienas iš mūsų mokinių tėvas“, – sakė A.Sakalauskas

„Jo sūnus baigė mūsų mokyklą šiemet. Jis nebuvo kviestinis“, – pridūrė jis. A.Sakalauskas paaiškino, kad A.Kandrotas abiturientams tėvų vardu skaitė sveikinimo kalbą, kadangi paskutinę minutę tą padaryti atsisakė kito mokinio mama.

„Tai buvo normali kalba. Politikos nebuvo“, – teigė mokyklos direktorius.

„Buvo šiek tiek per vėlu neleisti kalbėti. Bet neramumą jaučiau. Dėl to su juo pačiu prieš tai pakalbėjau, kad nebūtų politikos, nebūtų aštrių temų“, – situaciją paaiškino A.Sakalauskas.

Tiesa, dviprasmiškų momentų kalboje netrūko. Pavyzdžiui, ne vienam užkliuvo, kad pagrindine priežastimi studijuoti A.Kandrotas įvardijo pažintis, galinčias padėti spręsti problemas ateityje.

„Man pavyko pačiam baigti Kauno technologijos universitetą (KTU), informacines technologijas. Ką man tai vėliau asmeniniuose versluose davė – ne tai, ką aš ten per daug ir išmokau, o davė man pažintis.

Kai nėra to gyvo kontakto, tai tarp žmonių bendravimas nutrūksta, bet siūlyčiau dar tą išlaikyti. Nes niekada nežinai, kada turėsi kokių problemų, o galbūt tavo klasiokas yra advokatas“, – abiturientams patarė A.Kandrotas.

Verta paminėti, kad ketvirtadienį vykusios šventės vaizdo įrašas vos socialiniuose tinkluose pasklidus nuotraukoms buvo pašalintas iš „Youtube“ platformos.

Sureagavo ir ministras

Nuomone apie sveikinimo žodį sakiusį A.Kandrotą ir jo kalbos turinį pasisakė kultūros ministras Simonas Kairys.

„VDU „Rasos“ gimnazija išleistuvių proga išleidžia į tribūną Celofaną. Direktorius prašė nepolitikuoti, bet minėto veikėjo kalba net baisesnė už politikavimą.

Mano Alma Mater VDU, gimnazija, kurioje ne kartą esu buvęs, kas darosi?! Čia taip norima įkvėpti jaunuolius? Kaune tokia bėda su autoritetais? Tarp visų moksleivių tėvų nebuvo nei vieno, kuris bent su teisėsauga neturėtų problemų?“, – stebėjosi ministras.

J. Šiugždinienė: neatsakingas poelgis

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad ją „nustebino ir nuliūdino“ tai, jog Kauno VDU „Rasos“ gimnazijos abiturientų šventėje kalbą sakė vieno iš dvyliktokų tėvas Antanas Kandrotas, dar žinomas Celofano pravarde.

Ministrė į socialiniuose tinkluose paplitusį vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas Celofano sveikinimas, sureagavo savo feisbuko paskyroje. Tokį mokyklos sprendimą ji vadina nesusipratimu.

„Kaip skelbiama žiniasklaidoje, A. Kandroto atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl finansinių machinacijų, teisme nagrinėjamos trys baudžiamosios bylos, kuriose vienas iš kaltinamųjų yra A.Kandrotas. Tad suteikti tokiam asmeniui sakyti sveikinimo žodį gyvenimo kelią besirenkantiems jaunuoliams, kas turėtų įkvėpti ir motyvuoti jaunuolius, – daugiau nei nesusipratimas“, – savo feisbuko paskyroje rašė J. Šiugždinienė.

Ministrės nuomone, gimnazijos administracija pasielgė neatsakingai.

„Tai neatsakingas poelgis prieš abiturientus ir jų tėvus bei visą švietimo bendruomenę“, – įsitikinusi J. Šiugždinienė.

Skandalingai vertinamas

A.Kandrotas – skandalingai vertinamas visuomenės veikėjas, vienas iš šeimų maršo organizatorių.

„Noriu oficialiai pasakyti, kad Antanas Kandrotas buvo mūsų grupėje iki gegužės 15 dienos kaip vienas iš informacinių rėmėjų. Po gegužės 15 dienos jis nuėjo savais keliais, o „Šeimų sąjūdis“ pasuko sava kryptimi ir nieko bendro su Antanu nebeturi““, – birželio pabaigoje yra sakęs kitas šeimų maršo organizatorius Arvydas Daunys.

Į Seimą siekusio patekti kauniečio A.Kandroto atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl finansinių machinacijų.

Šiuo metu teisme nagrinėjamos trys baudžiamosios bylos, kuriose vienas iš kaltinamųjų yra A.Kandrotas. Jis ne kartą pagarsėjo tyčiojimuisi iš tvarkos, vienas paskutinių atvejų – siautėjimas Kauno apygardos teisme.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.