F. Kirkorovas į Lietuvą negalės įkelti kojos: teismas paskelbė galutinį sprendimą

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį atmetė Rusijos atlikėjo Filipo Kirkorovo skundą dėl draudimo atvykti į Lietuvą. Teismas pripažino, kad F. Kirkorovo veiksmai kelia grėsmę Lietuvos saugumui.

Filipas Kirkorovas.<br>D.Umbraso nuotr.
Filipas Kirkorovas.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 1, 2021, 2:26 PM, atnaujinta Sep 1, 2021, 2:46 PM

„Pirmosios instancijos teismo sprendimas paliktas nepakeistas“, – BNS sakė teismo atstovė Neringa Lukoševičienė.

Šis sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas birželio 14 dieną atmetė atlikėjo skundą ir paliko galioti Migracijos departamento sprendimą, draudžiantį jam penkerius metus atvykti į Lietuvą.

Atlikėjas šį sprendimą apskundė, prašydamas panaikinti teismo sprendimą ir priimti naują – panaikinti draudimą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas padarė išvadą, kad Migracijos departamentas turėjo pagrindą F. Kirkorovo veiksmus vertinti kaip keliančius grėsmę valstybės saugumui.

Teismo teigimu, Užsienio reikalų ministerija rašte Migracijos departamentui nurodė, kad F. Kirkorovas yra populiarus Rusijos atlikėjas ir prodiuseris, dėl savo aktyvios koncertinės ir organizacinės veiklos darantis įtaką įvairiems visuomenės sluoksniams Rusijos ir kitose buvusios SSSR valstybėse.

Be to, jo koncertinė veikla užsienio valstybėse oficialių Rusijos pareigūnų atvirai įvardijama kaip šios šalies „minkštosios galios“ sklaidos įrankis, F. Kirkorovas nuolat lankosi ir koncertuoja Rusijos neteisėtai aneksuotame Krymo pusiasalyje, taip sąmoningai paneigdamas Ukrainos teritorinį integralumą ir suverenitetą bei netiesiogiai pateisindamas agresyvius Kremliaus veiksmus.

LVAT, išnagrinėjęs pareiškėjo apeliacinį skundą, iš esmės pritarė pirmosios instancijos teismo išvadoms ir nurodė, kad valstybės turi teisę kontroliuoti užsieniečių atvykimą ir gyvenimą jų teritorijoje.

Teismas nurodė, kad Lietuvoje galiojančiame įstatyme dėl užsieniečių teisinės padėties įtvirtinta, kad Europos Sąjungos valstybės narės piliečiui ir (arba) jo šeimos nariui arba kitam asmeniui, kuris pagal Europos Sąjungos teisės aktus naudojasi laisvo asmenų judėjimo teise, gali būti uždrausta atvykti į Lietuvą ne ilgesniam kaip penkerių metų laikotarpiui tik tuo atveju, jeigu jo atvykimas į Lietuvą ir buvimas joje gali kelti grėsmę valstybės saugumui ar viešajai tvarkai.

G. Kirkorovas turi Rusijos ir Bulgarijos pilietybes.

„Pasak LVAT, pareiškėjo elgesys, ankstesni jo veiksmai bei jų pobūdis sudaro pagrindą išvadai, kad pareiškėjas išties kelia grėsmę valstybės saugumui“, – paskelbė teismas.

Jis mano, kad Migracijos departamento sprendimas yra pateisinamas, proporcingas ir būtinas siekiant užkirsti kelią į Lietuvą atvykti asmeniui, kurio buvimas yra nepageidaujamas ir vertinamas kaip keliantis grėsmę valstybės saugumui.

LVAT akcentavo, kad pareiškėjui uždrausta atvykti tik į Lietuvą, todėl jo, kaip Europos Sąjungos piliečio, teisė laisvai judėti po kitų Europos Sąjungos valstybių narių teritoriją, vykdyti savo koncertinę veiklą jose ginčo sprendimu neapribota.

Pareiškėjas, lygindamas savo situaciją su kitų žymių Rusijos politikų bei kultūros veikėjų, kuriems nėra draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, padėtimi, teigė esąs diskriminuojamas.

Tačiau LVAT lygiateisiškumo reikalavimo pažeidimo neįžvelgė, konstatuodamas, jog gavęs patikimos ir pakankamos informacijos apie pareiškėjo keliamą grėsmę valstybės saugumui Migracijos departamentas įvertino būtent su pareiškėju susijusias individualias aplinkybes ir teisingai nustatė draudimo atvykti į Lietuvą pagrindus.

F. Kirkorovas į „juodąjį sąrašą“ įtrauktas Užsienio reikalų ministerijos prašymu. Ministras Gabrielius Landsbergis yra sakęs, kad žinomas atlikėjas savo daugkartiniais apsilankymais neteisėtai aneksuotame Krymo pusiasalyje „sąmoningai neigė Ukrainos teritorinį integralumą ir suverenitetą bei tokiu būdu netiesiogiai pateisino agresyvius Rusijos Federacijos veiksmus“.

Pasak G. Landsbergio, F. Kirkorovo dalyvavimas koncertuose Kryme „iš esmės kenkia Lietuvos nacionaliniam saugumui“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.