Išteisinus asmenį, advokato paslaugos turėtų būti apmokėtos valstybės lėšomis

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtiems Baudžiamojo proceso ir Administracinių nusižengimų kodeksų pakeitimų projektams, kuriais siūloma įgyvendinti Konstitucinio Teismo nutarimą ir numatyti, kad asmeniui, dėl kurio priimtas išteisinamasis nuosprendis, advokato paslaugos būtų apmokėtos valstybės lėšomis. Šiems siūlymams dar turės pritarti Seimas.

Išteisinus asmenį, advokato paslaugos turėtų būti apmokėtos valstybės lėšomis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Išteisinus asmenį, advokato paslaugos turėtų būti apmokėtos valstybės lėšomis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 20, 2021, 5:30 PM

Baudžiamojo proceso kodekso pakeitimais siūloma numatyti, kad tuo atveju, kai asmuo yra išteisinamas, jo patirtos išlaidos advokato paslaugoms apmokėti būtų atlyginamos iš valstybės lėšų. Atsižvelgiant į bylos aplinkybes, būtų atlyginamos tik būtinos ir pagrįstos advokato išlaidos.

Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siūloma numatyti, kad asmens patirtos išlaidos advokato ar jo padėjėjo paslaugoms apmokėti, kai administracinio nusižengimo teisena nutraukta, nes padaryta veika neturi administracinio nusižengimo požymių, būtų atlyginamos iš valstybės ar savivaldybės lėšų.

Šiuo metu galiojantį Baudžiamojo proceso kodekso 106 straipsnį tiek, kiek pagal jį asmeniui, dėl kurio priimtas išteisinamasis nuosprendis, nėra atlyginamos išlaidos advokato paslaugoms apmokėti, Konstitucinis Teismas yra pripažinęs prieštaraujančiu Konstitucijai.

Siekdama užtikrinti geresnę išteisintų asmenų padėtį jau dabar bei atlyginti jų patirtas advokato išlaidas nelaukiant atitinkamų teisinio reguliavimo pokyčių, Teisingumo ministerija savo iniciatyva nustatė laikinąją tvarką ir pateikė rekomendacijas dėl tokių išlaidų atlyginimo. Pagal jas teismo sprendimą dėl advokato išlaidų atlyginimo turėtų įvykdyti valstybės ar savivaldybės institucija, įstaiga, kitas subjektas, kurio sprendimas dėl baudžiamojo kaltinimo ar administracinės teisenos buvo panaikintas (nutrauktas).

Teisingumo ministerijos parengtas naujas teisinis reguliavimas buvo derintas su Generaline prokuratūra, Vidaus reikalų, Finansų ministerijomis, Teisėjų taryba bei Lietuvos advokatūra.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.