Po V. Sinkevičiaus pasitraukimo iš LVŽS prabilo ir R. Karbauskis: jei jam atrodo, kad mes radikalėjame, tai man labai juokinga

Sekmadienį eurokomisaras Virginijus Sinkevičius pranešė pasitraukiantis iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS). Pasak jo, partijai „nebereikalingi žmonės, kurie savo sunkiu darbu statė jai visuomenės pasitikėjimo kapitalą“. Į tai netrukus atsakė ir LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Ramūnas Karbauskis, Virginijus Sinkevičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
Ramūnas Karbauskis, Virginijus Sinkevičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
Virginijus Sinkevičius <br>G.Bitvinsko nuotr.
Virginijus Sinkevičius <br>G.Bitvinsko nuotr.
Virginijus Sinkevičius <br>T.Bauro nuotr.
Virginijus Sinkevičius <br>T.Bauro nuotr.
Virginijus Sinkevičius <br>T.Bauro nuotr.
Virginijus Sinkevičius <br>T.Bauro nuotr.
Virginijus Sinkevičius <br>T.Bauro nuotr.
Virginijus Sinkevičius <br>T.Bauro nuotr.
Virginijus Sinkevičius <br>M.Patašiaus nuotr.
Virginijus Sinkevičius <br>M.Patašiaus nuotr.
Virginijus Sinkevičius <br>R.Danisevičiaus nuotr.
Virginijus Sinkevičius <br>R.Danisevičiaus nuotr.
Virginijus Sinkevičius <br>T.Bauro nuotr.
Virginijus Sinkevičius <br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Lrytas.lt

Dec 12, 2021, 12:02 PM, atnaujinta Dec 12, 2021, 3:05 PM

Apie pasitraukimą eurokomisaras paskelbė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

„Priėmiau ilgai brendusį sprendimą – nutraukiu narystę LVŽS. Visos priežastys nurodytos laiške partijos nariams, kuris per LVŽS elektroninio pašto sistemas greičiausiai jų nebūtų pasiekęs. Todėl skelbiu jį čia.

Mieli kolegos ir draugai,

Šis laiškas brendo ilgai ir, patikėkite manimi, tikrai jį rašyti nėra lengva. Matyt, pats pasąmoningai jį atidėliojau, bet atėjo laikas. Kai 2016 metais pradėjau savo politinę karjerą, LVŽS buvo atvira, demokratiška politinė jėga. Viešose diskusijose ar privačiuose pokalbiuose visuomet gyniau LVŽS, jei buvo sakoma, kad tai tik vienam žmogui paklūstanti partija.

Taip nebuvo, partijos viduje kiekvienas buvo išgirstas, kiekvienas turėjo teisę išsakyti savo idėjas. 2016 metais LVŽS buvo partija, kuri norėjo prisiimti atsakomybę ir visomis išgalėmis įgyvendino visuomenei reikalingus ekonominius, socialinius ar sveikatos apsaugos sistemos pokyčius. Mes įrodėme, kad galime sėkmingai dirbti Lietuvai ir jos žmonėms – per ketverius metus kartu mes padarėme labai daug“, – rašė V.Sinkevičius.

Pasak jo, deja, bet sukauptą patirtį partija „meta į šiukšlių dėžę“.

„Partijai nebereikalingi žmonės, kurie savo sunkiu darbu statė jai visuomenės pasitikėjimo kapitalą. Partijai nebereikalingos diskusijos dėl jos ateities. Partija nebenori prisiimti atsakomybės. Partija radikalėja ir priešina.

Ir pirmininko perrinkimas čia niekuo dėtas. Niekas niekada neturėjo abejonių, kad pirmininkas bus perrinktas. LVŽS buvo sėkminga partija, reikšmingai pagerinusi mažiausias pajamas uždirbančių žmonių ir labiausiai socialiai pažeidžiamų šeimų gyvenimo sąlygas, vadovaujant šiam pirmininkui. Problema ta, kad tas pats pirmininkas dabar partiją stumia į visiškai kitą kelią. LVŽS tampa „apkasų (barikadų) partija“: ji neina pirmyn, neieško ateities vizijos, ji gyvena praeitimi, kasa apkasus, užsidaro savyje ir maitina bendruomenę konfliktu su aplinkiniu pasauliu“, – teigė V.Sinkevičius.

Pasak jo, partijos pirmininko rinkimai puikiai parodė, kad tai tebuvo parodomosios demokratijos spektaklis, o partija vis labiau rodo radikalėjimo ženklus. 

„Partijos nariai dar prisimena, kokias atviras diskusijas viduje turėdavome prieš keletą metų. Dabar skaityti publikacijas, kaip kandidatai į pirmininkus net nediskutuoja apie partijos ateitį ir tiesiog atlieka scenarijuje jiems numatytą rolę yra koktu. Niekada nepatikėsiu, kad visi daugiau nei 4 tūkst. partijos narių galvoja lygiai taip pat kaip rinkimų parodijos režisierius Žinau, kad partijoje yra daug sąžiningų žmonių, kurie galvoja kitaip ir yra atviri diskusijai. Bet partija ir toliau renkasi ne diskusiją, o demokratijos iliuziją. Ji renkasi negirdėti narių, turinčių kitokią nuomonę.

Pastarieji, nematydami ateities partijoje tikriausiai išeis, kiti baimindamiesi dėl savo ateities joje tiesiog tylės. Paskutiniais mėnesiais vienas po kito iš partijos ir frakcijos besitraukiantys jai daug atidavę žmonės, tik įrodė, kad radikalėjimo ir griovimo kelias jiems nepriimtinas. Nepaklusę režisieriaus komandai kasti pykčio ir susipriešinimo apkasus viešai pasmerkiami sakant, kad „valdžia jiems yra tikslas“.

Pirmininke, ir Jūs, ir aš puikiai žinome, kad tie žmonės politiką pasirinko norėdami daryti pokyčius, norėdami kurti socialiai teisingesnę ir turtingesnę Lietuvos visuomenę, gerovę Lietuvos šeimoms. Jie pasitraukė, nes norėjo tęsti tai, ką kartu pradėjome, ir tai, ką šiandien išbraukia LVŽS iš savo politinės darbotvrkės. Išeidami iš LVŽS jie pasiliko sau galimybę prisiimti atsakomybę už šitą šalį ir jos žmones. Galimybę, kurios dėl savo retorikos ir veiksmų nebeliko LVŽS. Galimybę ne sėdėti apkasuose bet kurti“, – tvirtino eurokomisaras.

Jis prisipažino, kad nenori būti tas, kuris į politiką žiūri kaip į karo lauką.

„Aš nenoriu būti politikas, kaupiantis sau visuomenės palaikymo taškus karingais supriešinimo žodžiais, o ne kasdieniais darbais. Aš nenoriu eiti keliu, kuris skaldo visuomenę. Dėl to nuoširdžiai dėkodamas už viską, ką man – jaunam politikui – davėte kiekvienas iš Jūsų, šiandien priimu sprendimą nutraukti narystę LVŽS.

Man žmogiškas santykis yra aukščiau už partinius ryšius. Todėl nepaisant šiandieninio mano sprendimo, aš išlieku atviras Jums. Jūs turite mano telefono numerį, mano elektroninio pašto adresą. Mielai pasikalbėsiu su kiekvienu iš Jūsų“, – rašė politikas.

Partija nesikeitė

LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis BNS sekmadienį sakė, jog toks buvusio kolegos sprendimas pasitraukti nenustebino.

„Nieko čia toks sprendimas nestebina. Aš iš jūsų sužinojau, bet jūs manęs nė kiek nenustebinote. V. Sinkevičiaus ir „valstiečių“ vertybės yra labai skirtingi dalykai“, – aiškino politikas.

Pasak jo, Europos Komisijos narys buvo vienas iš kelių žmonių, kurie partijos viduje „bandė destabilizuoti situaciją ir vertybes“. Be kita ko, R. Karbauskis atmetė kritiką dėl partijos radikalėjimo.

„Mes nė kiek nepasikeitė. Mes toms pačioms vertybėms atstovaujame kaip ir anksčiau. Vienas dalykas pasikeitė – aplinka. Liberalai bando primesti savo darbotvarkę, kurios nebandė primetinėti 2016–2020 metais, anoje kadencijoje. Jei V. Sinkevičiui atrodo, kad mes radikalėjame, tai man labai juokinga“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

Šią savaitę apie pasitraukimą iš LVŽS paskelbė ir Agnė Širinskienė, dar anksčiau prie ekspremjero Sauliaus Skvernelio naujai buriamos politinės partijos prisijungė ir daugiau buvusių LVŽS kolegų.

Iki šiol V. Sinkevičius narystę partijoje buvo sustabdęs, kol dirba Europos Komisijoje.

Pastaruoju metu partiją paliko Lazdijų ir Pasvalio skyriai. Jie žada jungtis prie ekspremjero Sauliaus Skvernelio buriamos partijos „Vardan Lietuvos“.

Pats eurokomisaras laiške nenurodė, ar ketina jungtis prie šios politinės jėgos. Vėliau BNS jis teigė apie prisijungimą prie S. Skvernelio partijos kol kas neplanuojantis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.