„Tolimesnis žingsnis yra premjerės rankose. Tiesiog aš norėjau parodyti, kad mano sprendimas yra rimtas ir, jeigu jam pritartų premjerė, tada būtų kiti žingsniai“, – žurnalistams pirmadienį Briuselyje sakė G. Landsbergis.
Lietuvos diplomatijos vadovas bei susisiekimo ministras Marius Skuodis praėjusį trečiadienį pranešė esą pasirengę atsistatydinti, kai, įsigaliojus JAV sankcijoms Baltarusijos trąšų gamintojai „Belaruskalij“, šios įmonės prekių tranzitas per Lietuvą nesustojo.
Penktadienį G. Landsbergis atsistatydinimo pareiškimą parašė raštu, tą padarė ir M. Skuodis.
G. Landsbergis raštu kreipėsi į premjerę: prašo atleisti iš užsienio reikalų ministro pareigų
Pasak G. Landsbergio, tai jį paskatino padaryti prezidento komentarai, kad negalima laukti, kol ministrų pasisakymai apie pasiruošimą trauktis bus įvertinti premjerės Ingridos Šimonytės. Anot jo, įprastai politikai „pateikia atsistatydinimo pareiškimą ir tada kitos institucijos priima atitinkamus sprendimus“.
„Aš esu žodžio žmogus ir jeigu jau viešai pasakau apsisprendimą, tai dažniausiai esu įpratęs, kad to užtekdavo. Bet pasiekė dvejonių, kad tol, kol ne raštu, tol tai netikra. Tai paskatino tiesiog pasirašyti“, – kalbėjo ministras.
M. Skuodis teigia dėl apsisprendimo trauktis neblefuojąs
Premjerei prašymą atsistatydinti pateikęs susisiekimo ministras Marius Skuodis teigia dėl sprendimo trauktis iš einamų pareigų neblefuojąs. Ministras tikina prisiimąs atsakomybę dėl toliau besitęsiančio Baltarusijos valstybinės įmonės „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą.
„Aš neįsivaizduoju, kaip galėčiau dar kitaip padaryti negu pateikti prašymą atsistatydinti. (...) Aš tai esu padaręs jau savaitgalį, prašymas yra ant premjerės stalo. Aš nežinau, kaip biurokratiškai vaikšto tie raštai, bet mano prašymas yra. Tai ne tik pasakymas, kad esu pasiruošęs trauktis, tai yra ir atsistatydinimo pareiškimas“, – žurnalistams pirmadienį teigė M. Skuodis.
M. Skuodis dėl baltarusiškų trąšų tranzito per Lietuvą sustabdymo: yra keli sprendimai
„Aš prisiimu atsakomybę už šią situaciją, kuri yra. Nes situacija yra mano kuruojamoje srityje – susisiekimo srityje. Taip, yra daug tarpinstitucinių klausimų ir panašiai, bet sritis yra mano“, – akcentavo jis.
Ministras teigia premjerei pateikęs tam tikrus sprendimus, kaip išeiti iš susidariusios situacijos dėl toliau per Lietuvą vežamų baltarusiškų trąšų. Vis tik M. Skuodis pripažįsta norėjęs, kad reikalingi sprendimai būtų padaryti anksčiau.
„Pripažinkime, kad tai ir komunikacinė krizė dėl to, kas įsigalioja, kaip įsigalioja ir panašiai. Tai šioje vietoje dabar iš tiesų premjerės rankose sprendimas, bet aš iš savo pusės viską esu padaręs“, – sakė M. Skuodis.
„Prezidentas labai aiškiai pasakė, kad reikėtų... Aš tiesiog referuodamas į prezidentą tikiuosi, kad tikrai pasielgėme vakarietiškai. Aš tiesiog dar nebuvau spėjęs to prašymo parašyti, kadangi buvau Briuselyje. Be premjero ir prezidento pasitikėjimo darbo šioje vietoje aš neįsivaizduoju. Dabar yra pateikti sprendimai ir aš tikiuosi, kad valstybės vadovai juos kartu ir priims“, – žurnalistams pirmadienį po Vyriausybės posėdžio sakė ministras.
Paklaustas, ar jaučia tiek premjerės, tiek prezidento pasitikėjimą, M. Skuodis santykius su valstybės vadovais įvertino kalbėdamas būtuoju laiku.
Susiję straipsniai
„Iki šiol dirbome kartu glaudžiai, nepaisant daugelio iššūkių ir juos sprendėme. Ši viena istorija – gaila, kad ji tokia yra. Aš apgailestauju. Tačiau, jei žiūrėtume per paskutinį pusmetį tai buvo kokios 5 kitos istorijos, kurios buvo išspręstos ir neatsidūrė tokiame dėmesio centre“, – sakė M. Skuodis, dar kratą pažymėdamas, kad jo likimas Vyriausybėje yra I. Šimonytės ir G. Nausėdos rankose.
„Dėl mano darbo tęsimo visi sprendimai šioje vietoje yra valstybės vadovų rankose“, – teigė jis.


