90-metė Klaipėdoje sukėlė ant kojų visas tarnybas: žmonės baiminasi dėl nesaugios situacijos

Paupiuose metaliniame vagonėlyje antisanitarinėmis sąlygomis gyvenanti 90 metų amžiaus vieniša senolė kelia rūpestį bendruomenei, tačiau Klaipėdos socialinės tarnybos teigia negalinčios ja pasirūpinti, nes ji atsisako globos. Viliamasi, kad situaciją išspręsti padės prokuratūra ir sveikatos priežiūros institucijos.

 SITUACIJA. Vieniša 90 metų senolė jau daug metų gyvena vagonėlyje Joniškės g. antisanitarinėmis sąlygomis ir niekas neranda būdų pasirūpinti jos gyvenimo kokybe.<br> M.Andrijanovo nuotr. 
 SITUACIJA. Vieniša 90 metų senolė jau daug metų gyvena vagonėlyje Joniškės g. antisanitarinėmis sąlygomis ir niekas neranda būdų pasirūpinti jos gyvenimo kokybe.<br> M.Andrijanovo nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Jurga Petronytė, ve.lt

Jan 7, 2022, 7:44 AM

Pagalbos prašymą parūpinti senolei malkų, saugesnę krosnelę, drabužių, maisto prieš pat Naujuosius metus socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino Paupių seniūnaitė, bendruomenės valdybos narė Rasa Arcišauskienė.

Ji informavo, kad senolė gyvena nesandariame vagonėlyje Joniškės g. be elektros, vandens, tualeto, kad neturi malkų.

Pasak seniūnaitės, vieniša senolė yra sunkiai bendraujanti ir prisileidžia tik kaimynystėje gyvenančius senjorus Jadvygą ir Jurą, kurie jai neša šilto maisto, vandens, malkų.

Norėdama palengvinti senolei gyvenimo sąlygas, R. Arcišauskienė kreipėsi ir į Klaipėdos m. savivaldybę, ir į maltiečius. Pastarieji prižadėjo 2 kartus per mėnesį atvežti lauknešėlius su maistu.

Į pagalbos prašymą nedelsiant sureagavo VšĮ „Veik fondas“. Senolei buvo nuvežta maisto, šiek tiek malkų, biotualetas, prožektorius, drabužių.

„Tačiau manome kad senole rūpintis privalo ir Klaipėdos m. sav. Socialinės paramos skyrius. Manome, kad parama teikiama nėra. Neabejotina, kad poniai Kotrynai reikalinga medicininė priežiūra, psichikos būklės įvertinimas bei globa.

Tai būtina padaryti po būklės įvertinimo. Kol kas, kiek žinome, socialinės tarnybos apsiriboja pasakymu, kad „Senolė paslaugų atsisako“. Bet jei ji nesugeba pati adekvataus sprendimo priimti, kaip apie ją galima tiesiog pamiršti?

Klaipėdos savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Sonata Jakienė „Vakarų ekspresui“ teigė, kad informacija apie senolę perduota BĮ Klaipėdos nakvynės namams, o šios įstaigos vadovė Alma Kontrimaitė patikino, kad Paupiuose vagonėlyje gyvenančios senolės situacija seniai yra žinoma ir socialinė darbuotoja ją kas savaitę lanko, bando įtikinti pasinaudoti socialinėmis paslaugomis.

„Anksčiau senolė gyveno su sūnumi, paskui liko viena. Socialinei darbuotojai ne visada su ja pavyksta pabendrauti. Grėsmės ji niekam nekelia, tačiau sąlygos, kuriomis ji gyvena, iš tiesų yra nesaugios. Žinoma, kad senolei dėl jos amžiaus ir sveikatos būtų reikalinga nuolatinė globa, tačiau ji pati bet kokios pagalbos atsisako, o priversti ją naudotis socialinėmis paslaugomis mes negalime. Tai nėra mūsų kompetencija.

Kreipsimės dėl bendradarbiavimo į prokuratūrą ir sveikatos priežiūros įstaigas, kad jos skubos tvarka nustatytų senolės veiksnumą. Jeigu tai bus padaryta – tada bus galima jai skirti globą“, – teigė Klaipėdos nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.