R. Šimašius išplatino tarptautinį kvietimą į „Baltic Pride“ eitynes Vilniuje: atvykite ir būkite savimi

Vilniaus meras Remigijus Šimašius trumpa vaizdo žinute kviečia LGBTIQ žmones ir jų šalininkus į dvyliktąjį „Baltic Pride“ festivalį birželio 1–5 dienomis kartu švęsti įvairovę ir įtrauktį. 

 Vilniaus meras R.Šimašius trumpa vaizdo žinute kviečia LGBTIQ žmones ir jų šalininkus į dvyliktąjį „Baltic Pride“ festivalį birželio 1–5 dienomis kartu švęsti įvairovę ir įtrauktį. <br> lrytas.lt montažas.
 Vilniaus meras R.Šimašius trumpa vaizdo žinute kviečia LGBTIQ žmones ir jų šalininkus į dvyliktąjį „Baltic Pride“ festivalį birželio 1–5 dienomis kartu švęsti įvairovę ir įtrauktį. <br> lrytas.lt montažas.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 14, 2022, 9:55 AM

„Baltic Pride“ organizatoriams tai svarbus draugiškas miesto žingsnis, kuriuo siekiama kokybiškai gerinti viešąjį diskursą LGBTIQ klausimais tiek socialinėje, tiek teisinėje srityse, pasitelkiant socialines kampanijas, viešus renginius ir bendruomenines iniciatyvas. 

„Eitynės už Lygybę“ yra ir  šventė, parodanti, kas mes esame, ir protestas, reikalaujantis lygybės LGBTIQ bendruomenės nariams. LGL yra 2022 m. birželio 4 d. centriniame Gedimino prospekte vyksiančias eitynes organizuojanti šeimininkė. Mūsų tikslas – įtraukti 10 tūkst. dalyvių“, – pranešime spaudai cituojamas LGL vykdomasis direktorius Vladimiras Simonko.

„Neseniai stebėjome kai kurias regimas neapykantos apraiškas iš atsiradusių prieš lytį ir LGBTIQ nusiteikusių grupių, niokojančių vaivorykštės ženklus visame mieste. Neapykanta ir diskriminacija Lietuvos sostinėje negali nugalėti, o meilė, pagarba ir priėmimas – gali. Tad išeikite ir atsiveskite savo močiutę ir draugus į eiseną ir didįjį finalinį koncertą prie Baltojo tilto“, – pridūrė jis.

Pagrindinė konferencijos, rengiamos kartu su Lietuvos įvairovės chartija, tema bus lygybės integravimas savivaldybių lygmeniu. Konferencijoje taip pat bus nagrinėjama, kaip socialiai atsakingas verslas galėtų prisidėti prie lygių galimybių puoselėjimo. Birželio 3 d. Rotušėje gerosios patirties mainams susitiks įvairių LGBTI draugiškų savivaldybių, įskaitant susigiminiavusių Vilniaus ir Oslo, atstovai.

„Pride House“ suteiks erdvę vietos LGBTIQ bendruomenės narių, sąjungininkų ir žmogaus teisių aktyvistų kultūriniam įsitraukimui. Siekiant pagerbti visos LGBTIQ bendruomenės įvairovę, vyks seminarai, diskusijos, kultūriniai renginiai, koncertai, vėlyvieji pusryčiai. „Pride House“ dirbs ir kaip informacijos taškas/centras visiems „Pride“ savaitės renginiams. „Pride House“ bus organizuojamas garsiame vietos alternatyvios kultūros klube „Kablys“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.