„Nepaisant to, kad V.Putinas savo iš anksto įrašytame kreipimesi kalba apie kažkokią specialią operaciją Donbase, tačiau tai, kas iš tikrųjų vyksta, manau, kad gali būti vadinama pilno masto karine operacija, karine invazija, nes girdime apie sprogimus, kurių šaltinio iki galo dar nežinome, bet miestuose, kurie su Donbasu nieko bendro neturi“, – sakė premjerė.
Ministrė Pirmininkė sakė, kad šiandien galima laukti daug sprendimų susijusių su susidariusia situacija, taip pat akcentavo, kad reikia nepamiršti ir paramos Ukrainai.
„Šiandien bus daug naujienų, daug sprendimų ir daug tarimosi tarp pasaulio lyderių. Kas yra labai svarbu šioje situacijoje, kad vakarai ir toliau išlaikytų vienybę tą, kurią pademonstravo nuo pat pradžios, kai ultimatumus pradėjo V.Putinas kelti.
Žinoma, kad reikia tartis dėl diplomatinio spaudimo, politinio, ekonominio spaudimo Kremliaus rėžimui, bet taip pat ir paramos Ukrainai“, – pabrėžė I.Šimonytė.
Premjerė pranešė, kad ketvirtadienį ryte situaciją aptarė ir su kitų Baltijos šalių Ministrais Pirmininkais, tačiau dienos eigoje laukia ir daugiau diskusijų.
„Šiandien jau esu kalbėjusi ryte ir su Estijos, ir su Latvijos premjerais, kadangi mums taip pat tai yra situacija, kurioje mes turime savo ruožtu kreiptis į mus ginančią organizaciją, kurios nariai esame, t. y. NATO. Tą situaciją aptariau su savo kolegomis, bet manau, kad šiandien bus daug tų diskusijų“, – teigė I.Šimonytė.
Premjerė teigė, kad šiandien šaukiamoje Valstybės gynimo taryboje prezidentas spręs dėl nepaprastosios padėties įvedimo šalyje, dėl ko netrukus turėtų būti šaukiamas ir Seimas.
