Opozicija nori iš darbotvarkės išbraukti „visuomenę skaldančius klausimus“: valdantieji tokius siūlymus vertina kritiškai

Ketvirtadienį Seimo posėdžių salėje užvirė aštrios diskusijos dėl į Seimo pavasario sesijos sesiją įtrauktų, pasak opozicijos, visuomenę skaldančių klausimų, tokių kaip Partnerystės įstatymas, Stambulo konvencija ar mažo narkotikų kiekio dekriminalizavimo projektas. Opozicija teigė, kad dėl Ukrainoje vykstančio karo šie jautrūs klausimai turėtų būti išbraukti. Tačiau valdantieji tokius siūlymus įvertino kritiškai ir akcentavo, kad kiekviena partija turi turėti teisę į darbotvarkę registruoti savo norimus pasiūlymus.

Seimas<br>T.Bauro nuotr.
Seimas<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 17, 2022, 3:40 PM, atnaujinta Mar 17, 2022, 3:41 PM

Visgi po aštrių diskusijų buvo priimtas sprendimas dėl Seimo pavasario sesijos darbų programos tvirtinimo padaryti pertrauką iki kito posėdžio.

D. Gaižauskas prašė ieškoti vienybės Seime

„Valstietis“ Dainius Gaižauskas Seimo salėje kreipėsi į parlamentarus prašydamas dėl Ukrainoje vykstančio karo pavasario sesijoje neinicijuoti, pasak jo, visuomenę skaldančių įstatymų.

„Darykime viską, kad išlaikytume vienybę. Karas Ukrainoje sutelkė mus visus ir skatina imtis vieningų sprendimų. Pradžia pavyko. Tam tikrus labai svarbius įstatymus priimame vienbalsiai. Todėl ir šiandien matydami, kad ta vienybė yra labai svarbi, prašome... LVŽS frakcija kreipiasi į valdančiuosius, į „laisviečius“, į liberalų partiją: susilaikyti nuo įstatymų projektų, kurie priešina visuomenę. Dar treji metai likę“, – iš Seimo tribūnos tarsi į valdančiųjų sąžinę apeliuodamas kalbėjo „valstietis“.

Pasak jo, jei valdantieji šiuos įstatymus visgi nuspręs inicijuoti, pavasario sesijos pradžioje atsiradusią rimtį Seime vėl sujauks kilusios kovos.

„Suprantu, kad tam tikrus klausimus – kalbu apie Stambulo konvenciją, Partnerystės įstatymą, narkotikų dekriminalizavimą – jūs juos tikrai teiksite, bet labai prašome šioje sesijoje susilaikykite. Ar pamiršote, kaip jie priešina visuomenę? Tai ideologiniai įstatymai, kurie tikrai nevienija. Daužė į langus, buvo įvairiausi mitingai ir panašiai. Tokios pačios kovos bus tikrai ir čia parlamente, jeigu jūs teiksite šiuos įstatymus šioje sesijoje“, – sakė D. Gaižauskas.

„Ieškokime vienybės, ieškokime įstatymų projektų, kurie skatintų mus vienas kitam paspausti ranką, o ne mosikuoti kumščiais po nosimi“, – išeitį iš, jo manymu, gresiančio konflikto siūlydamas sakė „valstietis“.

E. Gentvilas: kiekviena partija turi teisę į savo darbų programą įrašyti savo projektus

Savo ruožtu Liberalų sąjūdžio seniūnas Eugenijus Gentvilas kritiškai įvertino planus išbraukti kai kuriuos valdantiesiems svarbius klausimus.

„Ko gero, bus balsuojama, kad būtų išbraukta Stambulo konvencija, partnerystė, narkotikų dekriminalizavimas ir kiti dalykai. Mes galime pradėti kapotis. Pavyzdžiui, tada mes, daugumos atstovai, sakysime: braukiame visus opozicijos projektus ir tada nelieka akmens ant akmens“, – Seimo posėdžių salėje teigė E. Gentvilas.

Visgi politikas akcentuoja, kad tokių veiksmų valdantieji nesiims, nes, pasak jo, kiekviena Seimo partija turi turėti teisę į sesijos programą įtraukti jai rūpimus klausimus.

„Partijos, dalyvavusios rinkimuose, atėjo su programomis, su įsipareigojimais, su pažadais savo rinkėjams. Todėl kiekviena partija ar kiekvienas netgi atskiras politikas turi turėti teisę įtraukti į sesijos darbų programą savo teikiamus projektus“, – pabrėžė Liberalų sąjūdžio seniūnas.

V. Mitalas: karo Ukrainoje kontekste žmogaus teisių apsauga turi ne silpnėti, o stiprėti

Tuo tarpu Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas akcentavo, kad kaip tik karo Ukrainoje kontekste labai svarbu Lietuvos parlamente svarstyti ir priimti sprendimus, susijusius su žmogaus teisių apsauga. Pasak politiko, Partnerystės įstatymas bus vienas iš jų.

„Putino karo Ukrainoje kontekste mes puikiai matome, kokia gali būti stipri demokratinė valstybė, demokratinė Ukraina ir kaip ji stipriai gali kovoti prieš autoritarizmą. Dėl to žmogaus teisių apsauga Lietuvoje, Lietuvos parlamente turi ne silpnėti, o kaip tik stiprėti. Mes turime girdėti kiekvieną Lietuvos žmogų ir stengtis jam suteikti lygiais teises kartu su kitais“, – sakė V. Mitalas.

„Aš jam tikrai garantuoju, kad atnešiu į Seimą Partnerystės įstatymą, kurį bus galima tiek iš anksto aptarinėti ir su juo susipažinti Seimo kuluaruose, tiek jau užregistravus diskutuoti, dėlioti įvairiausius pasiūlymus ir argumentus“, – pažymėjo jis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.