Valstiečiai dėl leidimo mitingui nepaprastosios padėties metu kreipėsi į A. Bilotaitę

Dėl leidimo prie Seimo vykusiam mitingui „Už partnerystę ir lygybę visiems Lietuvoje“ Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija kreipėsi į vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę.

Agnė Bilotaitė<br>T.Bauro nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>T.Bauro nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2022-03-23 18:11

Frakcija nori išgirsti, ar Vilniaus miesto savivaldybės administracija, nepaprastosios padėties metu išduodama leidimus renginiams, kurie „ne tik nėra didžiosios visuomenės dalies palaikomi, bet ir didina įtampą bei nesantaiką, elgiasi teisėtai ir protingai?“

Frakcijos nariai teiraujasi, ar ministrė A. Bilotaitė pritaria, kad tokio pobūdžio renginiai, kuriuose pasisakoma dėl temų, kurios visuomenėje yra vertinamos nevienareikšmiškai, būtų vykdomi prie Seimo rūmų? Juolab, kaip pastebi valstiečiai, prieš kurį laiką Vilniaus miesto savivaldybė atsisakė leisti organizuoti mitingą prie Seimo rūmų asmenims, deklaruojantiems tradicines šeimos vertybes.

LVŽS frakcija taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad asmenims, pasisakantiems dėl kitokio šeimos ir santuokos apibrėžimo, savo nuomones leista išsakyti prie Seimo rūmų, maža to – suderinant leidimą ypač greitai.

„Ar toks Vilniaus savivaldybės elgesys yra teisingas ir teisėtas? Jeigu taip – kokiais argumentais vadovaujantis ministrė A. Bilotaitė pritaria asmenų rūšiavimui ir skirtingų sąlygų reikšti savo nuomonę sudarymui?“ – klausia Seimo LVŽS frakcijos narys, Seimo vicepirmininkas Jonas Jarutis.

Šių metų kovo 22 d. Seimas svarstė nutarimą dėl Seimo pavasario sesijos darbų programos patvirtinimo, kuriame įtvirtinti ir ketinimai šioje sesijoje svarstyti bei priimti Partnerystės įstatymo projektą ir jį lydinčius dokumentus. Šio Seimo posėdžio išvakarėse šalia Seimo buvo organizuotas mitingas „Už partnerystę ir lygybę visiems Lietuvoje“.

„Mitingas, kuris Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojo Adomo Bužinsko įsakyme, pasirašytame likus dviem valandoms iki renginio, vadinamas „susirinkimu“, buvo leista susirinkti net iki 500 žmonių. Mitingo organizatoriai deklaravo: „Kol Ukraina ginasi nuo Rusijos, Lietuva ginasi nuo vidinių prorusiškų jėgų“. Be to, šio susirinkimo organizatoriai ragino žmones masiškai siųsti el. pašto laiškus ir trumpąsias žinutes Seimo nariams – buvo parengtas ir viešai platinamas tokio laiško tekstas bei įvardinti Seimo nariai, kuriems tokius laiškus reikėtų siųsti. Tikėtina, jog standartinio turinio laiškais buvo tikimasi ne tik paveikti Seimo narius, bet ir destabilizuoti normalų pašto sistemų veikimą bei Seimo narių darbą apskritai“, – sakoma Seimo LVŽS frakcijos rašte ministrei A. Bilotaitei, kurį pasirašo frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

Seimo valstiečiams kyla pagrįstų įtarimų, kad „tokiu elgesiu siekiama sutrikdyti Seimo narių darbą, taip galimai prisidedant prie vieno iš Rusijos Federacijos valdžios tikslų – trikdyti jiems nepalankių valstybių valdžios institucijų atstovų (šiuo atveju – Lietuvos Respublikos Seimo narių) darbą“.

Kreipimosi autoriai primena, kad šių metų kovo 10 dieną Seimas priėmė nutarimą „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“. Jame numatyta, kad „asmenims draudžiama organizuoti ir rinktis į susirinkimus, kurių tikslas – bet kokia forma ar mastu palaikyti Rusijos Federacijos ir (ar) Baltarusijos Respublikos veiksmus, dėl kurių įvesta nepaprastoji padėtis“.

„Be abejo, minimo mitingo organizatoriai ar dalyviai tokių tikslų viešai nenurodė. Tačiau, savo veiksmų priežastimi nurodę teisėtą dalies Seimo narių veiklą (siekį koreguoti sesijos darbų programą), o siekiu – šią teisėtą Seimo narių veiklą blokuoti, taip bereikalingai didino įtampas visuomenėje ir galimai pasitarnavo Rusijos Federacijos tikslams“, – kreipimesi į vidaus reikalų ministrę nurodo Seimo LVŽS frakcija.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.