Lietuva itališkuose vadovėliuose tapo Rusijos regiono dalimi: tokia Kremliaus propaganda turi tragiškų pasekmių

Septyni Baltijos šalyse išrinkti Europos Parlamento (EP) Europos liaudies partijos frakcijos nariai kreipėsi į savo kolegas grupėje italus, kviesdami atkreipti dėmesį į gėdingą itališkame mokykliniame vadovėlyje pateikiamą informaciją, jog Baltijos bei kitos nepriklausomos valstybės geografiškai ir politiškai priskiriamos „Rusijos regionui“.

Lietuva itališkuose vadovėliuose tapo Rusijos regiono dalimi: tokia Kremliaus propaganda turi tragiškų pasekmių.
Lietuva itališkuose vadovėliuose tapo Rusijos regiono dalimi: tokia Kremliaus propaganda turi tragiškų pasekmių.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 31, 2022, 3:51 PM

Kreipimąsi pasirašė ELP frakcijos europarlamentarai Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Aušra Maldeikienė, Liudas Mažylis, bei Latvijos ir Estijos EP nariai.

„Kviečiame kolegas šį klausimą kelti atitinkamose Italijos institucijose. Mes esame įsitikinę, kad tokie vadovėliai turėtų būti nedelsiant pataisyti arba išimti iš ugdymo programų“, – rašo ELP frakcijos narė R. Juknevičienė.

Pasak europarlamentarų, tai jaunajai kartai diegia neteisingą ir politiškai motyvuotą Europos geografijos, politikos ir istorijos supratimą.

EP nariai referuoja į Italijos mokyklose naudojamą septintai klasei skirtą geografijos vadovėlį „PensoGeo“ (aut. Carlo Griguolo), kurį išleido 2018 m. Pearson Italia leidykla, bei jame pateikiamą žemėlapį ir tekstą apie Rusijos regioną, kuriame teigiama, kad „Rusijos regionas susideda iš Europinės Rusijos dalies, Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos ir Baltijos valstybių“. Taip pat mokiniai šiame vadovėlyje turi atlikti užduotį, kurios „teisinga“ versija pateikiama taip: „Politiškai, Rusijos regionas susidaro iš septynių valstybių: tik kai kurios jų turi priėjimą prie jūros: Lietuva, Latvija ir Estija – prie Baltijos jūros, Ukraina ir Rusija – prie Juodosios jūros. (…) Moldova ir Baltarusija neturi prieigos prie jūros“.

Europarlamentarų teigimu, Italijos vaikai ir iš minimų vadovėlyje valstybių atvykę vaikai, besimokantys Italijos mokyklose, mokosi, kad jų valstybės priklauso Rusijos regionui.

„Tokia koncepcija yra ne tik neteisinga, bet ir labai žalinga. Gerai žinomas faktas, kad Lietuva, Latvija ir Estija yra ES ir NATO narės, o Ukraina ir Moldova yra visiškai nepriklausomos valstybės, ratifikavusios asociacijos sutartis su ES. Jos nėra sugalvoto „Rusijos regiono“ dalis, – pažymi EP nariai.

Pasak jų, tokia koncepcija visiškai atspindi Kremliaus naratyvą, kad šios šalys yra Rusijos „teisėta interesų zona“, o toks suvokimas skatinamas vaikų mąstyme. Akivaizdu, kad tokia Kremliaus propaganda turi tragiškų pasekmių, kurias liudija tebesitęsiantis Rusijos karas prieš Ukrainą ir demokratijas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.