Į EŽTT teisėjus pretenduoja šeši teisininkai, tarp jų – vaiko teisių kontrolierė, teisėjai

Kandidatūras į Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjus pateikė šeši teisininkai, tarp jų – vaiko teisių apsaugos kontrolierė, teisėjai, mokslininkai.

Europos Žmogaus Teisių Teismas.<br>123rf iliustr.
Europos Žmogaus Teisių Teismas.<br>123rf iliustr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 11, 2022, 5:19 PM

Atrankoje dalyvauja Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas Audrius Bakaveckas, Mykolo Romerio universiteto profesoriai Darijus Beinoravičius, Lyra Jakulevičienė, trečiadienį pranešė pranešė Teisingumo ministerija (TM). Taip pat posto siekia Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Aistė Račkauskaitė-Burneikienė, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Gediminas Sagatys ir vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė,

Pretendentus vertins speciali darbo grupė, kuri pateiks trijų geriausiai įvertintų trijų pretendentų į EŽTT teisėjus kandidatūras ir sudarytą pretendentų eiliškumo sąrašą – šis sąrašas yra rekomendacinio pobūdžio ir teikiamas premjerui.

Pagal procedūrą, premjeras, įvertinęs šią rekomendaciją, siūlys prezidentui kandidatų sąrašą, kuris dekretu teiks tris Lietuvos kandidatus į EŽTT teisėjo nuo Lietuvos pareigas.

Remiantis Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, teisėjus nuo kiekvienos valstybės renka Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja iš trijų kandidatų sąrašo, kurį pateikia atitinkama valstybė.

Europos Žmogaus Teisių Teismas yra įkurtas pagal 1950 metais pagal Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją. Teisme yra tiek teisėjų, kiek ir valstybių-konvencijos dalyvių, tačiau teisėjai dirba savo vardu, jie savo šaliai neatstovauja, savo veikloje yra nepriklausomi ir nešališki.

Teisėjus renka Parlamentinė Asamblėja iš trijų šalies pateiktų kandidatų sąrašo devynerių metų kadencijai. Teismą sudaro penki skyriai, kurių sudėtis nustatoma trejiems metams, atsižvelgiant į geografinį, lyčių atstovavimo bei skirtingų šalių narių teisės sistemų atstovavimo proporcingumą.

Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėju nuo Lietuvos nuo 1994 metų birželio mėnesio iki 2004 metų, dvi kadencijas, buvo Pranas Kūris, nuo 2004 metų lapkričio – Danutė Jočienė, o nuo 2013 metų lapkričio Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjo pareigas eina Egidijus Kūris.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.