R. Karbauskis apie valstiečių grasinimus pasitraukti iš gynybos bei užsienio politikos susitarimų: tai egzaminas valdantiesiems

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis nemano, kad ultimatumą valdantiesiems iškėlusi valstiečių frakcija Seime kenkia nacionaliniam Lietuvos saugumui. R. Karbauskio įsitikinimu, valstiečiai, pagrasinę pasitraukti iš ruošiamų partijų susitarimų dėl nacionalinio saugumo ir užsienio politikos, surengė egzaminą valdantiesiems, kurie siekia suteikti valstybės vadovo statusą Vytautui Landsbergiui ir priimti Civilinės sąjungos įstatymą.

Ramūnas Karbauskis<br>T.Bauro nuotr.
Ramūnas Karbauskis<br>T.Bauro nuotr.
Ramūnas Karbauskis<br>T.Bauro nuotr.
Ramūnas Karbauskis<br>T.Bauro nuotr.
Ramūnas Karbauskis<br>T.Bauro nuotr.
Ramūnas Karbauskis<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

May 17, 2022, 3:51 PM

„Čia neina kalba apie tai, kad mes nebūtume suinteresuoti krašto apsaugos stiprinimu ir užsienio politikos vykdymu, bet mes matome, kad valdžia apsimeta. Stebimės, kai neįtraukia narkotikų įteisinimo klausimo, (...) tai ką su tokia valdžia, su tokiomis partijomis pasirašinėti, kai jiems šie klausimai yra svarbesni nei karas Ukrainoje ir tai, kas vyksta Lietuvoje?“, – teigė R. Karbauskis kartu pridurdamas, kad LVŽS pritarė visiems įstatymams, susijusiems su krašto apsauga.

„Mes juk už visus įstatymus dėl saugumo ir gynybos balsuojame, mes tik prieš susitarimą. Partijos susitarimas bet kokiu atveju rodo tęstinį bendradarbiavimą tarp partijų (...), o kaip gali susitarti su partijomis, kurios vaidina patriotizmą?“, – pridūrė jis.

Valstiečiams pareiškus apie ketinimus pasitraukti iš ruošiamų nacionalinio saugumo ir gynybos bei užsienio politikos susitarimų, R. Karbauskis pabrėžia, kad šis sprendimas yra egzaminas valdantiesiems. Jo teigimu, jei valdantieji ir toliau spręs visuomenę priešinančius klausimus Ukrainoje vykstančio karo akivaizdoje, tolesni susitarimai su „veidmainiaujančiomis“ partijomis pasirašomi nebus.

„Mes ketiname pasitraukti iš proceso ir nepasirašinėti jokių susitarimų, jei daromi sprendimai, kurie ne jungia, o priešina visuomenę“, – antradienį Eltai teigė LVŽS pirmininkas.

Jo teigimu, akivaizdu, kad valdantieji ėmė diskutuoti apie šiuos du įstatymo projektus dėl šalyje įvestos nepaprastosios padėties. Kadangi, R. Karbauskis atkreipia dėmesį, šiuo metu ir pati visuomenė negalėtų protestuoti ir priešintis valdžios sprendimams. „Dabar galioja nepaprastoji padėtis, žmonės negali protestuoti ir atitinkamai tuo pačiu momentu paimama ir specialiai Seimo darbotvarkėje įdedami klausimai, kurie priešina visuomenę. Tai šitoje situacijoje mes manome, kad valdžia veidmainiauja, vaidindama susirūpinimą karu Ukrainoje, kitomis problemomis, o iš tikrųjų kalba apie tai, kad Landsbergis būtų pripažintas valstybės vadovu, apie Partnerystę kitu pavadinimu“, – piktinosi R. Karbauskis.

R. Karbauskis dar kartą pabrėžė, jei valdantieji nebeteiks Civilinės sąjungos įstatymo ir toliau nespręs valstybės vadovo statuso suteikimo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui klausimo, partija iš susitarimo nepasitrauks. „Tegul jie nebeteikia Partnerystės ir Landsbergio pripažinimo valstybės vadovu, mes pasirašysime. Tai yra egzaminas ne mums, o jiems“, – teigė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad antradienį opozicijoje esantys valstiečiai pareiškė, kad pasitrauks iš ruošiamų susitarimų dėl nacionalinio saugumo ir gynybos bei susitarimo dėl užsienio politikos, jei valdantieji priims kelis jiems neįtinkančius įstatymo projektus. Tarp tokių projektų yra valstybės vadovo statuso suteikimas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui ir pirmadienį pristatytas Civilinės sąjungos įstatymas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.