Teismui perduota dokumentų klastojimu kaltinamo Molėtų ligoninės vadovo V. Grigo byla

Teisėsauga baigė tirti ir teismui perdavė piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimu bei turto iššvaistymu kaltinamo Molėtų ligoninės vadovo Vaidoto Grigo baudžiamąją bylą.

Vaidotas Grigas.
Vaidotas Grigas.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 20, 2022, 12:23 PM

Kaltinimai be šios ligoninės direktoriaus pareikšti dar dešimčiai asmenų, pirmadienį pranešė prokuratūra.

Įtariama, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos 2019 – 2021 metais. Tyrimo duomenimis, pasitelkęs šiuos asmenis, Molėtų ligoninės vadovas V. Grigas, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, galimai suklastojo dokumentus, susijusius su darbo santykiais, ir juos panaudojo bei iššvaistė svetimą turtą. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto tyrimo duomenimis, 2019 metais Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau VASPVT) per Molėtų ligoninėje atliktą konsoliduotą patikrinimą buvo nustatyti teisės aktų, reglamentuojančių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo pažeidimai, susiję su asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumu, kokybe, atitinkamų specialistų trūkumu. Įtariama, kad siekiant išvengti gresiančių poveikio priemonių dėl VASPVT nustatytų pažeidimų, Molėtų ligoninėje buvo sudarytos fiktyvios darbo sutartys su 11-ka įvairių sričių medicinos specialistų, o vienam šios įstaigos darbuotojui nustatytos fiktyvios darbo valandos. Fiktyviems minėtų medicinos specialistų darbo santykiams apmokėti išleista beveik 10,4 tūkst. eurų. Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Panevėžio apgardos prokuratūros prokuroro Manto Jurkėno, šis tyrimas buvo itin didelės apimties, jo metu buvo reikalingos specifinės žinios, susijusios su medicinos paslaugų teikimu.

Per ikiteisminį tyrimą surinkti 43 tomai tyrimo medžiagos, o kaltinamasis aktas per 300 lapų.

Baudžiamasis kodeksas už dokumentų klastojimą ir jų panaudojimą numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

Už svetimo turto iššvaistymą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi griežčiausia numatyta bausmė – laisvės atėmimas iki 5-erių metų.

V. Grigas anksčiau buvo per koronaviruso pandemiją dirbusios Vyriausybės Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos nariu, tačiau premjerė Ingrida Šimonytė vėliau patenkino jo prašymą iš tarybos jį išbraukti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.