Pasibaisėjo V. Bako žodžiais A. Bilotaitei: sako, kad ministrę pavadino „nužmogėjusia kale“ Ministrė tai priėmė kaip komplimentą, politikas atsiprašė

Opozicijai priklausančios partijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Vytautas Bakas teigia, kad dešiniųjų Vyriausybė turės atsakyti už veiksmus, sprendžiant praėjusiais metais kilusią neteisėtų migrantų krizę. Politikas net užsiminė apie teisiamųjų suolą atsakingiems Vyriausybės nariams.

Pasibaisėjo V. Bako žodžiais A. Bilotaitei: sako, kad ministrę pavadino „nužmogėjusia kale“.<br>Lrytas.lt koliažas
Pasibaisėjo V. Bako žodžiais A. Bilotaitei: sako, kad ministrę pavadino „nužmogėjusia kale“.<br>Lrytas.lt koliažas
Andrius Navickas<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Andrius Navickas<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Vytautas Bakas<br>T.Bauro nuotr.
Vytautas Bakas<br>T.Bauro nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Vytautas Bakas<br>T.Bauro nuotr.
Vytautas Bakas<br>T.Bauro nuotr.
Vytautas Bakas<br>T.Bauro nuotr.
Vytautas Bakas<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

Jun 27, 2022, 2:29 PM, atnaujinta Jun 27, 2022, 4:10 PM

„Jeigu teisinė valstybė suveiks – Danijos, berods, ir Italijos pavyzdžiu ministrai ėjo į teisiamųjų suolus. Aš tikiuosi, kad jūs ten atsisėsite, jei prokuratūra pradės tyrimus dėl visų šių epizodų, jūs turėsite sėstis į teisiamųjų suolą“, – po pirmadienį vykusio Seimo rytinio posėdžio sakė V. Bakas.

Emocingame pasisakyme politikas ragino parlamentarus susipažinti su pirmadienį pasirodžiusia žmogaus teisių gynimo organizacijos „Amnesty International“ pristatyta ataskaita, kurioje sukritikuoti Lietuvos veiksmai tvarkantis su pernai kilusia migracijos krize. „Organizacija „Amnesty International“ dokumentavo prievartinį elgesį, kankinimus ir kitokį žiaurų elgesį, įskaitant seksualinį išnaudojimą ir žeminimą, perteklinį jėgos panaudojimą, šunų panaudojimą ir savavališką sulaikymą siaubingomis, pavojų sveikatai keliančiomis sąlygomis“, – iš Seimo tribūnos teigė V. Bakas.

„Čia kalbama apie fiktyvias prieglobsčio procedūras, minima tokia sąvoka kaip teisinė fikcija, kada iš pažiūros lyg yra sudarytos galimybės, bet žmonės negali pasinaudoti savo teisėmis. Rasiniai išpuoliai, apsaugininkų vykdomas bauginimas ir persekiojimas rasiniu pagrindu“, – „Amnesty International“ ataskaitoje aptariamus galimai padarytus pažeidimus vardino parlamentaras.

Ir už visa tai, akcentavo V. Bakas, yra atsakinga vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė bei premjerė Ingrida Šimonytė.

„Jau dabar apie šią ataskaitą rašo tarptautinė spauda ir, aš manau, kad tai yra vienas didžiausių Lietuvos pažeminimų, prie kurio tiesiogiai prisidėjo ministrė Bilotaitė, premjerė“, – Seimo nariams sakė V. Bakas.

Sako, kad ministrę pavadino „nužmogėjusia kale“

Visgi praėjus kelioms minutėms po to, kai parlamentaras Seime reiškė priekaištus priemonėms, kurių Vyriausybė ėmėsi tvarkantis su Baltarusijos režimo sukelta migrantų krize, valdantieji pradėjo baisėtis V. Bako pareiškimais.

Kaip socialiniame tinkle rašė konservatorius Andrius Navickas, V. Bakas, išsakęs savo nuomonę dėl migrantų krizės valdymo, vėliau priėjęs prie ministrės A. Bilotaitės jai skyrė itin riebų epitetą – pavadino „nužmogėjusia kale“.

„Šiandienos neeilinis posėdis. Vytautas Bakas, Žmogaus teisių komiteto narys, kalba tribūnoje ir teigia, kad „Amnesty international“ pateikė skandalingą ataskaitą, kurioje išsakyti rimti kaltinimai dėl elgesio su migrantais Lietuvoje. Įsijautęs į pažadą visą valdžią pasodinti į kalėjimą. Normalus pasisakymas ir tikrai skatina įsigilinti į minėtą ataskaitą. (...) Tačiau pagrindinis dalykas vyksta po kelių minučių. Bakas pakyla prie tos Seimo vietos, kur sėdi Bilotaitė. Paprastai Seimo narių pareiškimus klauso nedaug žmonių, bet Bilotaitė liko išklausyti. Bakas prieina prie jos ir meta: „NUŽMOGĖJUSI KALĖ“. Matau, kaip ministrė pasijunta lyg gavusi kuoka per galvą. Deja, iš savo vietos mačiau tik sceną be detalių ir Agnės reakciją. Negirdėjau Bako žodžių, po kurių jis greitai pabėgo. Tačiau viską girdėjo šalia buvęs Linas Slušnys, kuris irgi buvo priblokštas ir negalėjo patikėti tuo, kas vyksta“, – feisbuke rašė politikas.

„Juk nesmogė, nepastūmė, neįdūrė peiliu, tik smurtavo žodžiais, o Lietuvoje tai esą normalu. Be to, visada galima pradėti ieškoti – o gal auka išprovokavo? Juk kraipė galvą Bakui kalbant, ne taip reagavo į jį, kaip jis norėjo. Jei pritariate pastariesiems dviem sakiniams, geriau iš karto išsidrauginkite, nes man tai dugnas. Tik bijau, kad krisime dar žemiau...“, – feisbuke piktinosi parlamentaras.

A. Bilotaitė nesureikšmina įžeidžiančios V. Bako replikos: sako priimanti kaip komplimentą

A.Bilotaitė sako nesureikšminanti įžeidžiančios opozicijos parlamentaro V.Bako replikos ir priimanti kaip komplimentą.

„Jau metai gyvename su neteisėtų migrantų krize, aš tai (V. Bako repliką) įvardijau kaip komplimentą, kad Vidaus reikalų ministerija gerai tvarkosi“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministrė.

Ministrė patvirtino girdėjusi, kad V. Bakas ją pavadino „nužmogėjusia kale“, nors pats parlamentaras pripažįsta pavadinęs A. Bilotaitę nužmogėjusia, bet teigia antro žodžio nesakęs.

Anot vidaus reikalų ministrės, nors tokia frazė buvo pasakyta, į etikos sargus dėl kolegos elgesio ji kreiptis neketina.

„Tikrai nepriimu šito labai giliai ir tikrai nepergyvenu, manau, kad etikos principų turėtų būti laikomasi, galbūt ne visiems pavyksta, labai karšta. Tikrai neplanuoju kreiptis (į Etikos komisiją), jei kolegos mato, kad yra problema, gal jie taip padarys“, – sakė A. Bilotaitė.

Seimo narys V. Bakas neigia pasakęs tokią frazę: „Ne. Pasakiau, kad ji yra nužmogėjusi. Kai dariau pranešimą, ji džiūgavo, rodė visokius gestus, kokia ji yra šaunuolė, todėl pasakiau, kad jūs nužmogėjot“.

Posėdžio pabaigoje V. Bakas atsiprašė ministrės.

„Norėjau atsiprašyti, jei kažkokie mano žodžiai jus įžeidė, emocijoms ne pati geriausia vieta, turi būti politiniai, teisiniai vertinimai. Atsiprašau, jei kažkas įsižeidė“, – sakė Seimo narys.

Žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ pirmadienį sukritikavo Lietuvos pareigūnų veiksmus tvarkantis su pernai kilusia migracijos krize ir pasiūlė sustabdyti apgręžimo politiką, paleisti visus prieglobsčio prašytojus ir neteisėtus migrantus.

Organizacijos rekomendacijose Lietuva raginama „nedelsiant sustabdyti pabėgėlių ir migrantų apgręžimą į Baltarusiją ir užtikrinti, kad būtų laikomasi negrąžinimo principo, tai yra niekas nebūtų perkeltas į vietą, kurioje jam grėstų realus persekiojimo ar kitų rimtų žmogaus teisių pažeidimų pavojus arba kur jam grėstų tolesnis grąžinimas“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.