Seimo nario M. Puidoko ekspadėjėjui K. Motiečiui už papirkimą gresia 5 tūkst. eurų bauda

Generalinė prokuratūra teismo prašo Seimo nario Mindaugo Puidoko buvusiam padėjėjui Kęstučiui Motiečiui skirti 5 tūkst. eurų baudą už kito Seimo nario Mato Maldeikio papirkimą.

Mindaugas Puidokas<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Mindaugas Puidokas<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Matas Maldeikis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Matas Maldeikis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Mindaugas Puidokas<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Mindaugas Puidokas<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Matas Maldeikis<br>T.Bauro nuotr.
Matas Maldeikis<br>T.Bauro nuotr.
Mindaugas Puidokas<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Mindaugas Puidokas<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Jul 11, 2022, 4:10 PM

Apie tai pirmadienį pranešė prokuratūra.

Prieš metus pernai vasarą pradėtą tyrimą dėl korupcijos prokuratūra nori baigti baudžiamuoju įsakymu. Jo teisinė galia prilygsta nuosprendžiui.

Prokuroro nuomone, toks bausmės dydis atitiktų teisingumo ir protingumo principus, atsižvelgiant į tai, kad kaltinamasis anksčiau nebuvo teistas, prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi dėl tokio savo poelgio.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, K. Motiečius Seimo patalpose 2021 metų balandį pasiūlė Seimo nariui konservatoriui Matui Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį.

Siūlydamas kyšį kaltinamasis, kaip įtariama, siekė, kad Seimo narys ateityje balsuotų taip, jog neapibrėžtam laikui būtų sustabdytas Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto, kuriuo turėjo būti sugriežtinti lošimų verslą reglamentuojantys teisės aktai, svarstymas.

Kaip skelbta, kyšiu galėjo būti siekiama, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus kolegas, kad būtų neribotam laikui atidėtas Azartinių lošimų įstatymo nuostatų, draudžiančių eksploatuoti į elektroninę automatų duomenų valdymo sistemą nesujungtus automatus, įsigaliojimas, numatytas tų metų lapkričio 1 dieną. Taip pat kad nebūtų priimta pataisa dėl lošimų mokesčio tarifų padidinimo.

Ikiteisminio tyrimo pradžioje įtarimai buvo pareikšti dar vienam asmeniui. Pasak prokuratūros, atlikus numatytus proceso veiksmus bei įvertinus gautus duomenis, ikiteisminis tyrimas šio asmens atžvilgiu buvo nutrauktas konstatavus, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

M. Puidokas šiame ikiteisminiame tyrime buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Pernai birželio 10 dieną Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai atliko kratą Seimo nario kabinete. M. Puidokas pareiškė kratos metu patyręs smurtą – buvęs agentų smaugtas, suplėšyti jo drabužiai, iki kraujo sudraskyta ranka, atimti asmeniniai daiktai.

STT teigė, kad mobilieji telefonai iš Seimo nario paimti prievarta jam atsisakius juos pateikti, pareigūnų veiksmai buvo teisėti, o parlamentaras galėjo bandyti ištrinti tyrimui svarbius duomenis.

Prokuratūra ir teismai atmetė Seimo nario skundą ir paliko galioti Generalinės prokuratūros nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl STT pareigūnų veiksmų atliekant kratą Seimo nario kabinete.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.