Naujienų portalai sutarė dėl vienodo reklamos žymėjimo

Didieji naujienų portalai susitarė dėl vienodo rinkodaros turinio žymėjimo visose naujienų portalų platformose, ketvirtadienį pranešė Interneto žiniasklaidos asociacija (IŽA).

Naujienų portalai.<br>T.Bauro nuotr.
Naujienų portalai.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-07-28 17:13

Tam pasirašytas memorandumas, kuriame numatytos taisyklės, kaip nuo šiol bus žymima reklama, specialusis projektas ir pranešimai spaudai.

IŽA pirmininkė Lina Bušinskaitė tikisi, kad susitarimas suteiks daugiau aiškumo ne tik interneto žiniasklaidos bendruomenei, bet ir partneriams iš verslo, viešojo ir nevyriausybinio sektorių.

„Juk kuo daugiau aiškumo ir atvirumo, tuo bus lengviau apsispręsti ir dėl partnerystės formų“, – sako L. Bušinskaitė.

Pasak jos, su šiomis naujovėmis bus supažindinta verslo bendruomenė ir viešasis sektorius, kurie kreipiasi į naujienų portalus, siekdami įsigyti informacijos sklaidos paslaugas, įgyvendinti komunikacijos projektus.

Pagal susitarimą, naujienų portaluose reklamos ženklu bus žymimas turinys (straipsnis, vaizdo siužetas, laida, įrašai socialiniuose tinkluose), kuris yra inicijuotas užsakovo, su juo suderintas ir už kurį klientas apmoka.

Ženklu „Specialusis projektas“ bus žymimas projekto rėmėjo remiamas ar inicijuotas (pateikiant tematikos, tematikos krypties pasiūlymą) socialinio, kultūrinio, šviečiamojo pobūdžio turinys. Tokį turinį, nepriklausomai nuo iniciatoriaus, vadovaudamiesi žurnalistiniais principais ir žurnalistų etikos kodeksu, kurs viešosios informacijos rengėjo autoriai. Turinys nebus derinamas su projekto rėmėju ir pažymimas teksto viduje nurodant šaltinį – „Specialusis projektas“ ir užsakovą.

Kaip pranešimai spaudai bus žymimi komunikacijos specialistų ir viešųjų ryšių agentūrų platinami pranešimai žiniasklaidai apie aktualijas, kurias redakcijos savo nuožiūra nusprendžia publikuoti atitinkamose rubrikose. Už redakcijų atrinktų pranešimų publikavimą nėra mokama naujienų portalams, jie publikuojami nemokamai, prie teksto nurodant, kas platina pranešimus spaudai.

Naujienų portalo lrytas.lt direktorius ir vyriausiasis redaktorius Tautvydas Mikalajūnas tvirtina, kad šie pokyčiai brendo jau seniai, nes skaitmeninė erdvė yra ta vieta, kur galima rasti įvairaus ir skirtingo žanro turinio, kurio vis daugėja.

„Svarbu tai, kad prie šios mūsų iniciatyvos prisijungtų ir daugiau žiniasklaidos priemonių, nes ji svarbi ne tik dėl vieningo turinio žymėjimo. Mes tikime, kad tai gali prisidėti gerinant šalies žiniasklaidos įvaizdį ir didinti pasitikėjimą ja, nes kuo daugiau skaitytojams ir žiūrovams bus atvirumo, tuo didesnis pasitikėjimas bus“, – sako T. Mikalajūnas.

Bendrovės „15min group“ generalinio direktoriaus Tomo Balžeko nuomone, žiniasklaida privalo būti lyderė daugeliu klausimų, o vieningas turinio žymėjimas – vienas iš jų.

„Iki šiol taikytos turinio rinkodaros žymėjimo taisyklės nebeatitinka sparčiai besikeičiančio laikmečio realijų. Tad privalome būti novatoriški ir rinkai sąžiningai bei operatyviai pristatyti naujoves, kalbėti apie aiškias taisykles žymint turinį, kurios bus vienodai taikomos tiek verslui, tiek viešajam sektoriui. Būtent todėl susitarėme dėl vienodų taisyklių visose portalų pozicijose“, – sako T. Balžekas.

Naujienų portalo kaunas.kasvyksta.lt vadovo ir vyr. redaktoriaus Vaido Pilkausko teigimu, šis susitarimas įneš daugiau aiškumo ir į regioninės žiniasklaidos rinką, tad svarbu, jog ši iniciatyva kuo plačiau pasklistų ir būtų taikoma kasdieninėje veikloje.

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ ir naujienų portalo VE.lt vykdančioji direktorė Loreta Latakienė teigia, kad iki šiol taikyta praktika, kai rinkodaros turinys buvo žymimas skirtingai, pavyzdžiui, partnerio turinys ar specialiu rankos ženklu, ne visada buvo vienodai suprantamas. Anot jos, sprendimas susiaurinti apibrėžimus iki trijų – reklamos, specialaus projekto ir pranešimų spaudai – yra geras žingsnis.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.