G. Landsbergis patvirtino politikos gaires, skirtas stiprinti diasporos ryšiui su Lietuva

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis patvirtino artimiausių dvejų metų veiksmų planą dėl diasporos politikos, juo bus siekiama stiprinti išeivių ryšius su tėvyne.

Gabrielius Landsbergis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Gabrielius Landsbergis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 11, 2022, 4:46 PM

Kaip informavo užsienio reikalų ministerija, Lietuvos diasporos politikos strateginių gairių „Globali Lietuva“ 2022–2024 metų plane ypač daug dėmesio bus skiriama lituanistiniam ugdymui užsienyje – vaikų ir jaunimo ryšio su Lietuva stiprinimui, aktyvesniam diasporos įtraukimui į užsienio investicijų paiešką.

Kaip teigė G. Landsbergis, taip pat dėmesys kryps užsienio turistų pritraukimo skatinimui, eksporto iš Lietuvos didinimui, „sugrįžtančios Lietuvos“ idėjos įgyvendinimui ir diasporos pasiekiamumo didinimui, naudojant efektyvesnes komunikacijos priemones.

„Lietuvai ir Lietuvos žmonėms labai svarbus aktyvus diasporos vaidmuo šiose srityse, labiausiai – parama kovojant su nedemokratinių valstybių keliamais iššūkiais“, – pasirašydamas įsakymą sakė ministras.

Pasak URM, veiksmų planas apima daugybę sričių, tarp jų – švietimą, kultūrą, ekonominį bendradarbiavimą, grįžtamąją migraciją, jį įgyvendins 30 valstybės institucijų ir septynios savivaldybės.

Planui galutinai buvo pritarta rugpjūčio 3-iąją Vyriausybės pasitarime.

Lietuvos diasporos politikos strateginės gairės „Globali Lietuva“ 2022–2030 ir jų įgyvendinimo 2022–2024 metų veiksmų planas pakeitė 2011–2021 metais galiojusius „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą programą ir planą.

Lėšos planui įgyvendinti numatytos biudžete, jis rengiamas trejiems metams, kasmet jį atnaujinant ir pratęsiant vieniems metams.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: V. Čmilytės-Nielsen komentarai po susitikimo su O. Kondratiuk