G. Landsbergis piktinasi JT Žmogaus teisių komiteto sprendimu dėl sovietinio memorialo: pirmiausia reikėtų rūpintis žmogaus teisėmis Ukrainoje

Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetui pranešus apie pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones Antakalnio kapinėse esantiems paminklams, užsienio reikalų ministras Gabrielius ragina rūpintis žmogaus teisių gynyba Ukrainoje, o ne paminklų apsauga.

Gabrielius Landsbergis<br>V.Skaraičio nuotr.
Gabrielius Landsbergis<br>V.Skaraičio nuotr.
Gabrielius Landsbergis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gabrielius Landsbergis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gabrielius Landsbergis<br>V.Skaraičio nuotr.
Gabrielius Landsbergis<br>V.Skaraičio nuotr.
Gabrielius Landsbergis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gabrielius Landsbergis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Oct 5, 2022, 12:35 PM

„Aš manau, kad žmogaus teises ginančios organizacijos turėtų pirmiausia rūpintis žmogaus teisių gynyba ten, kur jos yra iš tikrųjų pažeidžiamos – tai Ukrainoje, kuri šiuo metu kenčia nuo Rusijos agresijos, bandant kovoti okupuotas teritorijas, o ne senų rusų sovietinių kareivių atminimą menančių paminklų apsauga“, – trečiadienį žurnalistams teigė G. Landsbergis.

Ministras pažymi, kad Teisingumo ministerija šį sprendimą jau apskundė, kadangi laikinosios apsaugos priemonės buvo pritaikytos remiantis klaidinančia informacija.

„Teisingumo ministerija, kiek žinau, yra kaip tik skundžia šį sprendimą. Nagrinėjimas turėtų būti ganėtinai greitas ir tikiuosi išaiškinsime kolegoms, komisijai, kuri yra sprendimą pristabdžiusi, kokie yra Lietuvos argumentai“, – pridūrė jis.

Teisingumo ministrės Ewelina Dobrowolskos teigimu, Lietuvos pozicijoje yra pažymima, kad laikinosios apsaugos priemonės buvo pritaikytos remiantis klaidinančia informacija. Anot jos, Lietuvai išreiškus savo poziciją, tikimasi atsakymo sulaukti maždaug per mėnesį.

„Pačioje peticijoje yra nurodoma daug klaidingų duomenų. Menamai yra planuojama perlaiduoti, menamai planuojama sugriauti, sunaikinti. Akivaizdu, kad komitetas yra suklaidintas. Lietuva per porą dienų operatyviai parengė skundą ir vakar jis jau išsiųstas“, – pažymėjo E. Dobrowolska bei pridūrė, kad tikisi, jog komitetas išgirs Lietuvos argumentus.

„Įprastai tikimės, kad tai gali užtrukti iki mėnesio ir esame tikri, kad komitetas išgirs tuos argumentus“, – nurodė ministrė.

ELTA primena, kad pirkimas dėl stelų Antakalnio kapinėse nukėlimo ir išvežimo bei atminimo demontavimo ir sumontavimo rugsėjo pabaigoje baigėsi – jo laimėtojas UAB „Vilniaus BDT“ pasirašė sutartį. Kaip praeitą savaitę teigė Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas, spalio 5 d. posėdyje turėtų būti sprendžiama, ar perimti paminklą savivaldybės nuosavybėn.

Vis tik, į JT ŽTK kreipęsi pareiškėjai, įvardijami kaip etniniai rusai, Kazimieras Juraitis, Dmitrijus Glazkovas, Tatyana Brandt ir Anastasiya Brandt, skundžiasi, kad Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas demontuoti stelas Antakalnio kapinėse pažeidžia jų tautinių mažumų teises ir teisę privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą. Juos atstovauja – Stanislovas Tomas, kuriam 2016 m. Europos Žmogaus Teisių Teismas yra uždraudęs atstovauti pareiškėjams minėtame teisme.

Reaguodama į sprendimą pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones, antradienį Teisingumo ministerija pateikė Lietuvos poziciją. Teisingumo ministrės Ewelina Dobrowolskos teigimu, Lietuvos pozicijoje yra pažymima, kad laikinosios apsaugos priemonės buvo pritaikytos remiantis klaidinančia informacija.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.