Po Šiaulių kriminalistų mirties policija stabdo fizinio pasirengimo reikalavimų normatyvų laikymą

Policijos departamentas praneša, kad laikinai stabdomas fizinio pasirengimo reikalavimų normatyvų laikymas policijoje. Sprendimas priimtas po netikėtos ir staigios dviejų Šiaulių kriminalistų mirties.

 Po Šiaulių kriminalistų mirties policija stabdo fizinio pasirengimo reikalavimų normatyvų laikymą.<br> Lrytas.lt fotomontažas
 Po Šiaulių kriminalistų mirties policija stabdo fizinio pasirengimo reikalavimų normatyvų laikymą.<br> Lrytas.lt fotomontažas
 Po Šiaulių kriminalistų mirties policija stabdo fizinio pasirengimo reikalavimų normatyvų laikymą.
 Po Šiaulių kriminalistų mirties policija stabdo fizinio pasirengimo reikalavimų normatyvų laikymą.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Oct 18, 2022, 2:09 PM, atnaujinta Oct 18, 2022, 2:43 PM

Kaip rašoma Policijos departamento pranešime, atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, įvertinus besikartojančius sveikatos sutrikimus, laikant fizinius normatyvus, policijos generalinis komisaras Renatas Požėla nurodė laikinai sustabdyti fizinių normatyvų laikymą policijos sistemoje.

„Įvertinus situaciją, teisinį reglamentavimą, normatyvų atlikimo sąlygas, pasikonsultavus su vidaus reikalų ministerijos vadovybe ir VRM Medicinos centru, bus priimti tolimesni sprendimai dėl pareigūnų fizinių normatyvų laikymo ir papildomų pareigūnų sveikatos tikrinimų.

Primename, kad dar praėjusią savaitę Vidaus reikalų ministrė pavedė visoms vidaus reikalų statutinėms tarnyboms užtikrinti, kad pareigūnų fizinio pasirengimo normatyvų vertinimą prižiūrėtų medikai“, – rašoma Policijos departamento pranešime.

Rado negyvą viešbučio kambaryje Londone

Kaip jau skelbė lrytas.lt, prieš kurį laiką Šiaulių policijos bendruomenę sukrėtė dvi staigios ir netikėtos pareigūnų mirtys. Spalio 16 d. buvo palaidotas ilgametis Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) kriminalinės paieškos pareigūnas 46 metų Tomas Reivytis.

Šis policininkas su kolega rugsėjo 28-ąją nuskrido į Londoną pargabenti nuo teisėsaugininkų besislapstančio kaltinamojo. Kriminalisto kitą rytą pasigedo bendradarbis. Pareigūnai buvo susitarę susitikti prie pusryčių stalo, bet T.Reivytis nepasirodė, telefonu neatsiliepė.

Sunerimęs pareigūnas kreipėsi į viešbučio administratorę. Ji atrakino kambario duris, o viduje buvo aptiktas miręs lietuvis.

Mirė išlaikęs fizinio pasirengimo testą

Savaite anksčiau šiauliečiai pareigūnai atsisveikino su kriminalinėje žvalgyboje dirbusiu 42 metų Mindaugu Stočkumi. Jį mirtis ištiko po sėkmingai išlaikyto fizinio pasirengimo testo.

Žvalgybininkui reikėjo policijos sporto salėje daryti atsispaudimus, kuo greičiau nubėgti trumpų nuotolių atkarpas ir greta esančios gimnazijos stadione įveikti 1 kilometro distanciją.

Pareigūnas išlaikė testą, išėjo į persirengimo kambarį, o po kiek laiko čia jį ir rado susmukusį. Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad jauną vyrą pakirto infarktas.

Paragino keisti sistemą

Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) pirmininkė Roma Katinienė, dar nesulaukusi ekspertų išvadų dėl šių tragedijų, pareiškė, kad prie ankstyvos pareigūnų mirties prisidėjo nekokybiški sveikatos patikrinimai, nepasiekiama reabilitacija, taip pat išorinės priežastys.

R.Katinienės manymu, Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje (CMEK) pareigūnų sveikata tikrinama nepakankamai nuodugniai, o su dideliu krūviu ir įtampa darbe susiduriantys policininkai laiku negauna reikiamos reabilitacijos, kuri padėtų gerinti sveikatą.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pavedė visoms vidaus reikalų statutinėms tarnyboms užtikrinti, kad pareigūnų fizinio pasirengimo normatyvų vertinimą prižiūrėtų medikai.

„Pareigūnų pasirengimui, sveikatos priežiūrai ir ligų prevencijai turi būti skiriama daugiau dėmesio. Kartu su statutinių tarnybų vadovais, pareigūnų bendruomene, medikais ieškosime būdų, kaip užtikrinti sveikatos priežiūros kokybę, savalaikį paslaugų prieinamumą ir paskatinti sveiką gyvenseną“, – pareiškė A.Bilotaitė.

Statutinių įstaigų vadovai ir Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centras įpareigoti pateikti kompleksinius siūlymus, kaip tobulinti pareigūnų fizinio pasirengimo patikros procesą, pagerinti fizinės ir psichologinės būklės prevenciją, kaip skatinti sveiką gyvenimo būdą.

Tuo pat metu ir Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla per nuotolinį pasitarimą su policijos įstaigų vadovais praėjusią savaitę apsvarstė, kokie pokyčiai būtini sveikatinimo ir fizinio rengimo sistemoje.

Kol bus sukurta nauja strategija, generalinis komisaras nurodė per pareigūnų fizinės parengties patikrą instruktoriams turėti defibriliatorių ir kraujospūdžio matavimo prietaisą, o esant galimybei pasitelkti budintį mediką ar greitosios pagalbos brigadą.

„Pokyčių bus ir daugiau. Laukiame rugsėjo viduryje pradėto fizinio parengimo sistemos audito išvadų. Kol jis vyksta, instruktoriams nurodyta daugiau dėmesio skirti kiekvieno testuojamo pareigūnų sveikatos problemoms, fizinėms galimybėms“, – sakė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.