Praradus pasitikėjimą atleistas Jurbarko savivaldybės administracijos vadovas

Daliai tarybos narų pareiškus nepasitikėjimą iš pareigų atleistas Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Bastys.

 R.Bastys.<br> L.Pilecko (jurbarkosviesa.lt) nuotr.
 R.Bastys.<br> L.Pilecko (jurbarkosviesa.lt) nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-11-12 11:20, atnaujinta 2022-12-05 18:22

Šią savaitę per neeilinį tarybos posėdį už tai balsavo 15 Jurbarko politikų, prieš buvo septyni. Taryboje iš viso yra 25 nariai.

Nepasitikėjimą R. Basčiu paskelbė ir atleidimo iš pareigų procedūrą inicijavo 15 vietos politikų.

Administracijos direktorius kaltintas negebėjimu tinkamai organizuoti savivaldybės administracijos darbą, nekompetencija bei aplaidumu.

Anot iniciatorių, dėl netinkamų administracijos direktoriaus sprendimų savivaldybė ne kartą patyrė finansinių nuostolių, „o įgyvendinant vieną iš projektų – naftos produktų užterštos teritorijos, esančios Būtrimų kaime, tvarkymą – patyrė didžiulę reputacinę ir finansinę žalą“.

Nepasitikėjimo pareiškime teigiama, kad R. Bastys nesugebėjo sėkmingai įgyvendinti Antano Giedraičio-Giedrio gimnazijos renovacijos, autobusų stoties statybos darbų pirkimo procedūrų.

„Direktorius nesilaiko tarybos narių pavedimų, nekreipia dėmesio į tarybos narių pastabas“, – taip pat rašoma pareiškime.

R. Bastys su mestais kaltinimais nesutiko, juos vadino tik atleidimo pretekstu.

„Norint atleisti administracijos direktorių, nebūtina pareikšti kokių nors konkrečių kaltinimų. Čia kaip pasakėčioje apie alkaną vilką, kuris atėjęs prie upelio pamato pasroviui geriantį ėriuką ir norėdamas jį suėsti stengiasi sudaryti tam priežastį“, – ketvirtadienį per tarybos posėdį sakė administracijos direktorius.

Atsakydamas į kaltinimus dėl finansinių nuostolių, jis tvirtino, kad visus sprendimus lėmė susiklosčiusios aplinkybės ir noras išvengti dar didesnės žalos.

Tuo metu reaguoti į visų tarybos narių pastabas, anot R. Basčio, neįmanoma, nes joje yra 25 žmonės, kurie kartais turi kardinaliai priešingas nuomones.

„Direktorius negalėtų ir negali tų pastabų įgyvendinti, net jei ir norėtų“, – teigė jis.

Meras Skirmantas Mockevičius prieš slaptą balsavimą tarybos narių prašė priimti racionalų sprendimą.

„Tikrai nesiimu teigti, jog administracijos direktorius nedarė klaidų, tačiau kas iš mūsų neklysta. Šį posėdį stebi savivaldybės darbuotojai, seniūnai, įstaigų vadovai, manęs jie prašė perduoti, kad pasitiki administracijos direktoriumi ir norėtų su juo tęsti darbą šią kadenciją“, – sakė jis.

Jurbarko rajono savivaldybės taryba laikinai eiti administracijos vadovo pareigas pavedė eiti Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjai Rūtai Vančienei.

Kitų metų kovo 5 dieną Lietuvoje vyks nauji savivaldos rinkimai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.