A. Paleckio asociacijos byloje bandoma nušalinti dar vieną teisėją: „Šaikos užsakymą vykdote“

Penktadienį surengus parengiamąjį posėdį Algirdo Paleckio asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ likvidavimo byloje, kaip trečiasis asmuo joje dalyvaujantis Kazimieras Juraitis pareiškė nušalinimą naujai paskirtai teisėjai Enrikai Janušonienei.

Paleckis Algirdas<br>M.Patašiaus nuotr.
Paleckis Algirdas<br>M.Patašiaus nuotr.
Kazimieras Juraitis<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Kazimieras Juraitis<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Erika Švenčionienė<br>T.Bauro nuotr.
Erika Švenčionienė<br>T.Bauro nuotr.
Paleckis Algirdas<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Paleckis Algirdas<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Paleckis Algirdas<br>V.Balkūno nuotr.
Paleckis Algirdas<br>V.Balkūno nuotr.
Erika Švenčionienė<br>T.Bauro nuotr.
Erika Švenčionienė<br>T.Bauro nuotr.
Kazimieras Juraitis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Kazimieras Juraitis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

Nov 18, 2022, 10:10 AM

Dėl nušalinimo spręs teismo pirmininkė. Bylos nagrinėjimas kol kas nepradėtas.

„Po pirmo posėdžio įvyko masinės kratos, mums visiems ikiteisminis tyrimas, mums draudžiama tarpusavyje bendrauti, todėl mus neįmanoma pasiruošti bylai, Erika Švenčionienė pabendravo su Dmitrijumi Glazkovu, vadinasi, teismas mus tai verčia daryti, ryšio priemonės, telefonai, iš mūsų atimti. Jūs irgi vykdote užsakymą, jeigu vykdote užsakymą – jums nušalinimas. Faktų visuma rodo, kad nusikalstamos grupuotės, kuri vadinama šaika, užsakymą vykdote“, – posėdyje teisėjai pareiškė K. Juraitis.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų posėdyje nuotoliniu būdu iš Kauno tardymo izoliatoriaus dalyvavo ir organizacijos steigėjas, už šnipinėjimą Rusijai bausmę atliekantis Algirdas Paleckis. Jis nušalinimą palaikė.

Tai antras kartas, kai nuo šios bylos mėginama nušalinti teisėją. Pirmasis parengiamasis posėdis turėjo vykti spalio 21 dieną, tačiau tada pagal trečiųjų asmenų prašymą buvo nušalintas teisėjas Vilmantas Ambrulevičius.

Įvertinusi visus teisėjo veiksmus ruošiantis bylos nagrinėjimui ir po pareiškimo dėl nušalinimo pateikimo, teismo pirmininkė konstatavo, kad jie gali kelti abejonių dėl teisėjo V. Ambrulevičiaus nešališkumo.

Byla buvo paskirta nagrinėti teisėjai E. Janušonienei.

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Sigita Vasiliauskienė anksčiau yra sakiusi, kad asociaciją likviduoti prašoma įvertinus jos vadovės pasisakymus, taip pat narių veiksmus vykstant į Rusiją.

E. Švenčionienė ir dar keturi asmenys – D. Glazkovas, K. Juraitis, A. Paleckis ir Mindaugas Ramoška šioje byloje dalyvauja kaip tretieji asmenys.

Prokuratūra taip pat atlieka du ikiteisminius tyrimus, susijusius su šia organizacija.

Vienas jų vyksta pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvą.

Generalinė prokuratūra spalį pranešė apie teisėsaugos atliekamas kratas, reiškiamus įtarimus ir kitus procesinius veiksmus tyrime dėl už šnipinėjimą Rusijai nuteisto A. Paleckio įsteigto „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ veiksmų.

Kitas tyrimas vyksta dėl A. Paleckio parašo ant minėtos organizacijos steigimo dokumentų. Jie buvo pasirašyti A. Paleckiui jau atliekant laisvės atėmimo bausmę už šnipinėjimą Kauno tardymo izoliatoriuje.

Pats A. Paleckis yra nuteistas dėl šnipinėjimo Rusijos žvalgybai, jam skirta reali šešerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Teisėsaugos dėmesio asociacija sulaukė po jos atstovų apsilankymo Maskvoje, kur jos atstovai susitiko su Rusijos visuomenės rūmų atstovais ir surengę spaudos konferenciją kėlė abejones dėl dabartinės Lietuvos valdžios išrinkimo teisėtumo, kaltino ją darant ekonominę žalą ir bauginant savo piliečius dėl galimo Rusijos įsiveržimo.

Anksčiau E. Švenčionienė su bendražygiais lankėsi Baltarusijoje, susitiko su jos autoritariniu vadovu Aliaksandru Lukašenka.

Prieš kelias savaites „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ nariai skelbė vyksiantys į Rusijos okupuotą Rytų Ukrainos dalį, kur ketino stebėti Maskvos rengtus pseudoreferendumus dėl šių teritorijų aneksijos.

E. Švenčionienė sakė, kad jai nepavyko nuvykti į Donbasą dėl sudarytų „labai didelių dirbtinių kliūčių“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.