V. Šiliausko sutarčių auditą atlikę Kauno miesto savivaldybės specialistai rezultatų nepaviešino

Kauno miesto savivaldybė, atlikusi kyšininkavimu įtariamo buvusio savivaldybės administracijos direktorius Viliaus Šiliausko sutarčių auditą, reikšmingų neatitikimų nenustatė, skelbia LRT.

Vilius Šiliauskas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Vilius Šiliauskas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 21, 2022, 8:01 AM

Savivaldybės specialistų atliktas auditas buvo baigtas įpusėjus rudeniui, tačiau rezultatai nebuvo paviešinti.

V. Šiliausko pasirašytų sutarčių su „Autokausta“ audito akiratyje buvo sutartys ir susitarimai, kuriuos buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius pasirašė nuo 2018 m. lapkričio 14 d., kai jis ėmė eiti šias pareigas, iki šių metų kovo 9 d., kai jo kabinete apsilankė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai.

Anot LRT, audito ataskaitoje, kuri įkelta į savivaldybės puslapį, nurodoma, kad per šį laikotarpį Kauno miesto savivaldybė pasirašė 130 sutarčių ir susitarimų su „Autokausta“, jų vertė – 210,6 mln. eurų.

Nurodoma, kad 36 sutartis iš 48 pasirašė V. Šiliauskas, jų vertė – 165,8 mln. eurų.

Iš 82 susitarimų V. Šiliauskas parašą padėjo ant 56. Taip pat minima, kad 33 susitarimai (iš 82) buvo sudaryti dėl darbų apimties pakeitimo.

Apibendrinant gautus audito įrodymus, teigiama, kad „reikšmingų neatitikimų“ nenustatyta.

Anot auditorių, Kauno miesto savivaldybės administracijos veikla, sudarant sutartis su „Autokausta“, pasiekė laukiamą rezultatą – įsigyti darbai, numatyti strateginiame plėtros, strateginiame veiklos ir metinės veiklos planuose.

Nurodoma, kad aptikti ir keli trūkumai, pavyzdžiui, kai kurios sutartys pasirašytos nenurodant datų, o sudarant pagrindines sutartis dėl Kauno miesto gatvių priežiūros, taisymo ir rekonstrukcijos darbų pirkimo metiniame veiklos plane konkrečios gatvės nenurodytos.

Nebuvo pateiktas vientisas dokumentas, kuriame būtų nurodyta sudaryta ir patvirtinta prioritetinė gatvių eilė.

Šių metų kovą buvusiam Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui V. Šiliauskui buvo pareikšti įtarimai kyšininkavimu. Kyšio suma, pasak teisėsaugos pareigūnų, siekė 140 tūkst. eurų.

Kyšio davėjas, prokurorų teigimu, yra statybų bendrovės „Autokausta“ vadovas Juozas Kriaučiūnas. Tyrimo duomenimis, V. Šiliauskas iš jo kyšį galėjo priimti už palankumą sudarant statybų ir susijusių darbų rangos sutartis ir jas administruojant.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.