Vyriausybė pritarė papildomų funkcijų suteikimui Nacionalinio kibernetinio saugumo centrui

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma įtvirtinti papildomas Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) teises ir funkcijas.

Nacionalinis Kibernetinio saugumo centras, atidarymas<br>D.Umbraso nuotr.
Nacionalinis Kibernetinio saugumo centras, atidarymas<br>D.Umbraso nuotr.
Nacionalinis Kibernetinio saugumo centras, atidarymas<br>D.Umbraso nuotr.
Nacionalinis Kibernetinio saugumo centras, atidarymas<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Dec 29, 2022, 11:00 AM

Projektu siūloma įtvirtinti nuostatą, kad NKSC nustatęs, jog viešųjų elektroninių ryšių tinklų, viešųjų elektroninių ryšių, elektroninės informacijos prieglobos arba skaitmeninių paslaugų gavėjas galimai dalyvauja vykdant kibernetinius incidentus, turėtų teisę, be teismo sankcijos duoti nurodymą skaitmeninių paslaugų teikėjui ne ilgiau negu 48 valandoms apriboti paslaugų teikimą. Arba siūloma nurodyti taikyti priemones, šalinančias nusikalstamų veikų kibernetinėje erdvėje priežastis.

Taip pat, siūloma įtvirtinti, kad tokiais atvejais, kai reikalinga teismo sankcija, apylinkės teismo pirmininkui ar jo įgaliotam teisėjui pateikiamas teikimas dėl veiksmų teisėtumo ar pagrįstumo patvirtinimo motyvuota nutartimi.

Taip pat šiuo projektu siekiama įtvirtinti NKSC naują funkciją – atlikti patikrinimus, kaip viešųjų elektroninių ryšių tinklų ir (arba) viešųjų elektroninių ryšių paslaugų teikėjas vykdo privalomus nurodymus blokuoti domeno vardą, identifikuojantį interneto svetainę, kai to prašo privalomąjį nurodymą davusi institucija, ir apie patikrinimo rezultatus ją informuoja.

Projekte pažymima, kad Įstatymo projekte numatyti nauji NKSC įgaliojimai grindžiami poreikiu stabdyti nusikalstamas sukčiavimo veikas, atliekamas kibernetinėje erdvėje.

Įstatymo projekto rengėjai – Seimo nariai Kasparas Adomaitis, Andrius Bagdonas, Andrius Kupčinskas, Arvydas Nekrošius, Laurynas Kasčiūnas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.