Kviečia aukoti pinigus karinei įrangai, skirtai Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vienetams

Pilietinis gynybos ir saugumo analizės centras „Locked N‘ Loaded“ kartu su Šarūnu Jasiukevičiumi, dar žinomu Praeities žvalgo vardu, skelbia naują pilietinę paramos akciją #VaniaSužydėk. Šia akcija siekiama surinkti finansines lėšas, reikalingas karinės įrangos pirkimui, kuri bus perduota su okupacine Rusijos kariuomene kovojantiems Ukrainos karinių pajėgų vienetams.

Šia akcija siekiama surinkti finansines lėšas, reikalingas karinės įrangos pirkimui, kuri bus perduota su okupacine Rusijos kariuomene kovojantiems Ukrainos karinių pajėgų vienetams.<br>Pranešimo autorių nuotr.
Šia akcija siekiama surinkti finansines lėšas, reikalingas karinės įrangos pirkimui, kuri bus perduota su okupacine Rusijos kariuomene kovojantiems Ukrainos karinių pajėgų vienetams.<br>Pranešimo autorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 1, 2023, 12:15 PM

„Naują paramos iniciatyvą pradedame įkvėpti mūsų bendrai rengtos akcijos #BėkVaniaBėk sėkmės. Jau įsitikinome, kad ukrainiečiams į rankas davus tinkamas priemones, retas rusų kareivis, arba kaip jį vadiname „Vania“, iš mūšio lauko išneša sveiką kailį. Esame gavę naujų prašymų pagelbėti trims labai rimtiems ukrainiečių vienetams. Ivan Bohun specialiosios paskirties brigada aktyviai dalyvavo Balaklya išvadavimo operacijoje. Specialiosios paskirties vienetas „Karlson“ pasižymėjo Pietų kryptyje, o spec. paskirties batalionas „Dyke pole“ turėjo ir turi darbo Luhansko srityje“, – teigia „Locked N‘ Loaded“ atstovas Paulius Stonis.

„Visi pagalbos paprašę ukrainiečių daliniai nuo pat 2022 m. vasario 24 d. dalyvauja karščiausiuose fronto taškuose ir kaunasi su rusų „reguliarais“, samdiniais ir „separais“. Todėl kviečiame visus galinčius ir neabejingus piliečius prisidėti prie akcijos #VaniaSužydėk ir padėti aprūpinti juos reikalinga karine įranga“, – tvirtina Š. Jasiukevičius.

Šį kartą akcijos iniciatoriai kviečia finansiškai prisidėti prie minėtiems Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vienetams reikalingos įvairios karinės įrangos pirkimo – palydovinio interneto ryšio sistemų (Starlink), termovizorių ir kitos stebėjimo įrangos, radijo stočių retransliatorių, dronų (kopterių), generatorių ir kt. Bendra suma reikalingai įrangai įsigyti siekia apie 50–60 tūkst. eurų, todėl reikalinga tiek verslo, tiek neabejingų piliečių parama.

Akcijos #VaniaSužydėk pavadinimas įkvėptas dar karo pradžioje naujienų kanalo „Ukraine World“ paviešinto vaizdo įrašo siužeto. Jame ukrainietė, Heničesko gyventoja, siūlo rusų kareiviams saulėgrąžų sėklų ir liepia susiberti jas į kišenes, kad toje vietoje, kurioje jie žus, sužydėtų saulėgrąžos.

Praeitų metų rudenį „Locked N‘ Loaded“ ir Praeities žvalgo iniciatyva suorganizuotos lėšų rinkimo akcijos #BėkVaniaBėk metu buvo surinkta virš 50 tūkst. Eurų. Ši suma buvo skirta 21-am „Mavic 3“ dronui, papildomoms baterijoms, krovimo stotelėms ir paleidimo įrangos komplektams įsigyti. Visa įranga buvo perduota ukrainiečių kariams ir sėkmingai panaudota mūšių su okupantais metu.

Organizatoriai kviečia visus galinčius ir neabejingus piliečius prisidėti prie akcijos #VaniaSužydėk finansiškai ir taip pat skleidžiant žinią apie iniciatyvą giminaičiams, draugams ir pažįstamiems tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Visos akcijos metu surinktos lėšos bus skirtos reikalingiausios karinės įrangos pirkimui minėtiems Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vienetams.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.