Teismas tenkino D. Štraupaitės skundą, įpareigojo VRK surengti naują antrąjį mero rinkimų turą Visagine VRK vykdys teismo sprendimą

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pirmadienį tenkino buvusios partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatės į Visagino merus Dalios Štraupaitės skundą, kuriuo ji prašė panaikinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą tvirtinti mero rinkimų rezultatus Visagine. Teismas įpareigojo VRK surengti naują antrą merų rinkimų turą Visagine.

Dalia Štraupaitė<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Dalia Štraupaitė<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 3, 2023, 3:16 PM, atnaujinta Apr 5, 2023, 12:14 PM

Kovo 24 dieną tvirtindama savivaldos rinkimų rezultatus, VRK atmetė partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatės D. Štraupaitės skundą ir nesutiko pakartoti antrojo mero rinkimų turo Visagine.

Šį VRK sprendimą D. Štraupaitė apskundė LVAT. Anot politikės, kovo 9 d. VRK pašalinus ją iš rinkimų, ji keturias dienas negalėjo agituoti ir dėl to buvo pažeista jos konstitucinė teisė būti renkamai į savivaldą. D. Štraupaitės manymu, VRK sprendimai galėjo turėti įtakos mero rinkimų rezultatams.

LVAT nustatė, kad D. Štraupaitės teisė reikšmingą laiko tarpą, t. y. kovo 9 d. vakaro iki kovo 13 d. vakaro, dalyvauti rinkimų politinėje kampanijoje buvo apribota. Sprendime LVAT pabrėžė, kad pakartotinio balsavimo metu kilusios kvestionuotinos rinkimų proceso aplinkybės, taip pat ir akivaizdaus teisinio neapibrėžtumo pakartotinio balsavimo metu faktas, apribota pareiškėjos teisė dalyvauti rinkimų politinėje kampanijoje ir vykdyti rinkimų agitaciją, kuri reikšmingai paveikė pareiškėjos galimybes naudotis savo pasyviąja rinkimų teise, susiklosčiusi išskirtinė teisinė situacija paneigia rinkimų sąžiningumą ir visavertį aktyviosios rinkimų teisės įgyvendinimo Visagino savivaldybės mero rinkimuose užtikrinimą, įvykusių rinkimų skaidrumą ir jų teisėtumą.

Anot LVAT, lygios kandidatų rinkimų teisės neužtikrinimas nagrinėjamu atveju sudarė prielaidas pagrįstai abejoti rinkimų Visagino savivaldybės mero rinkimuose rezultatų legitimumu ir teisėtumu.

ELTA primena, kad Panevėžio apygardos teismui patikslinus savo sprendimą politikės byloje dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir nurodžius, kad politikei uždrausta būti renkamai mere, kovo 9 d. VRK pašalino partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovę D. Štraupaitę iš Visagino mero rinkimų, kuriuose ji tuomet jau buvo patekusi į antrą turą.

Tiesa, situacija pasikeitė jau kovo 13 d., kai Apeliacinis teismas panaikino Panevėžio apygardos teismo sprendimo dalį dėl draudimo D. Štraupaitei būti renkamai į merus. Tą pačią dieną VRK, remdamasi minėtu teismo sprendimu, sugrąžino D. Štraupaitę į rinkimus.

D. Štraupaitė pralaimėjo rinkimus – mero postą Visagine iškovojo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Erlandas Galaguzas.

VRK sako, kad yra pasirengusi vykdyti teismo sprendimą dėl rinkimų Visagine

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) yra pasirengusi vykdyti teismo sprendimą dėl rinkimų Visagine, sako rinkimus organizuojančios institucijos atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė. Tokią poziciją ji išsakė komentuodama Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) sprendimą įpareigoti VRK surengti naują antrą merų rinkimų turą Visagine.

„Vyriausioji rinkimų komisija gavo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą ir, be jokios abejonės, yra pasirengusi jį vykdyti. Artimiausias VRK posėdis yra suplanuotas rytoj, jo metu pakartotinio balsavimo organizavimo Visagine klausimas bus aptartas ir bus sprendžiama, kada šis balsavimas galėtų būti surengtas“, – Eltai perduotame komentare sakė I. Ramanavičienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: ar R. Duchnevič ves LSDP į Seimo rinkimus?