Seimui pateikta G. Godos kandidatūra į KT pirmininkus

Antradienį Seimo nariams prisistatyta prezidento Gitano Nausėdos teikiama Gintaro Godos kandidatūra į Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkus.

Konstitucinis Teismas.<br>T.Bauro nuotr.
Konstitucinis Teismas.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 4, 2023, 3:33 PM

„Mano sprendimą sutikti kandidatuoti labiausiai lėmė kolegų pasitikėjimas, paraginimas priimti siūlymą. Taip pat jaučiu ir kolektyvo pasitikėjimą. Tai nusprendžiau šiandieną stovėti šioje tribūnoje“, – Seimo posėdžio metu teigė G. Goda.

„Pagal KT įstatymą, pirmininkui tenka organizaciniai darbai, darbotvarkių sudarymas, klausimų įtraukimas teismo posėdžiams. Tai, jeigu palaikytumėte mano kandidatūrą, aš stengčiausi pagal savo galimybes ir sugebėjimus kruopščiai atlikti tuos darbus, kuriuos privalo atlikti KT pirmininkas“, – patikino jis.

Dekretą, kuriuo teikia KT teisėją į šį postą, šalies vadovas pasirašė praėjusią savaitę.

Pasak šalies vadovo, G. Goda yra aukščiausios kvalifikacijos teisininkas, kurio mokslinė ir pedagoginė patirtis, ekspertinės baudžiamosios teisės ir baudžiamojo proceso teisės žinios bei ilgametė teisėjo darbo patirtis prisidės prie itin atsakingų Lietuvos Konstitucinio Teismo pirmininko pareigų.

Kandidatas į KT pirmininkus teisinį išsilavinimą įgijo Vilniaus universitete ir J. V. Gėtės universitete. 1995 m. Vilniaus universitete apgynė daktaro disertaciją. Nuo 1991 m. dėsto Vilniaus universiteto Teisės fakultete, o nuo 2020-ųjų yra šio fakulteto partnerystės profesorius.

G. Goda 1995–2002 m. buvo Teisės instituto mokslinis bendradarbis, Lietuvos apeliacinio teismo, Teisingumo ministerijos, Seimo kanceliarijos Teisės departamento konsultantas. 1996–2002 m. ėjo Vyriausiosios rinkimų komisijos nario pareigas. 2002–2005 m. buvo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas, nuo 2005 m. – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas.

G. Goda KT teisėju paskirtas 2017 m. kovą, šio teismo pirmininko pareigas laikinai eina nuo šių metų kovo 16 dienos.

Kandidatas į KT pirmininkus prisidėjo prie įvairių sričių įstatymų projektų rengimo, buvo Baudžiamojo proceso kodeksą rengusios grupės narys. G. Goda taip pat yra mokslinės monografijos, baudžiamojo proceso vadovėlių, knygų ir daugelio mokslinių straipsnių baudžiamojo proceso teisės klausimais autorius ir bendraautoris.

ELTA primena, kad kovo mėnesį Seimas paskyrė tris naujus KT teisėjus – parlamentarą, buvusį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininką Stasį Šedbarą, teisininką Tomą Davulį ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėją Aurelijų Gutauską.

KT sudaro devyni teisėjai, kurie skiriami į pareigas devyneriems metams vienai kadencijai.

Pagal įstatymus, KT kas trejus metus turi būti atnaujinamas trečdaliu narių. Kandidatus į KT teisėjus teikia prezidentas, Seimo pirmininkas ir LAT pirmininkas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.