A. Širinskienė kreipėsi į VTEK dėl D. Kreivio: prašo įvertinti, ar nesupainiojo viešų ir privačių interesų

Seimo Mišrios grupės narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydama ištirti, ar energetikos ministras Dainius Kreivys nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, turėdamas su „Ignitis grupe“ susijusių įmonių akcijų. Apie pastarąjį kreipimąsi politikė pranešė antradienio rytą savo socialiniame tinkle „Facebook“.

 A. Širinskienė kreipėsi į VTEK dėl D. Kreivio: prašo įvertinti, ar nesupainiojo viešų ir privačių interesų.<br> Lrytas.lt koliažas
 A. Širinskienė kreipėsi į VTEK dėl D. Kreivio: prašo įvertinti, ar nesupainiojo viešų ir privačių interesų.<br> Lrytas.lt koliažas
 Dainius Kreivys. <br>ELTA / Julius Kalinskas
 Dainius Kreivys. <br>ELTA / Julius Kalinskas
Seimo narė Agnė Širinskienė. <br>Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Seimo narė Agnė Širinskienė. <br>Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Apr 18, 2023, 7:39 AM

Parlamentarė atkreipia dėmesį, kad VTEK anksčiau pateikė savo poziciją dėl energetikos ministro. Visgi, ji tvirtina, kad sprendimą dar kartą kreiptis į etikos sargus lėmė nauji viešojoje erdvėje pasirodę D. Kreivio pasisakymai. „VTEK atstovai anksčiau viešai komentavo priėmę sprendimą netirti šios situacijos interesų konflikto aspektu, nes, be kita ko, komisija neturėjo duomenų, kad ministras darytų lemiamą įtaką „Ignitis“ grupės veiklai, dalyvautų jos valdymo ar kontrolės procesuose“, – rašė politikė.

„Vakar žiniasklaida paskelbė D. Kreivio interviu ištraukas, kuriose šis pasakoja daręs įtaką „Ignitis“ veiklai tiek tiesiogiai, tiek per kitų institucijų vadovus ir nurodymus jiems. Tad, paaiškėjus naujoms aplinkybėms, kurias ne kas kitas – bet pats ministras pripažino viešai, paprašiau VTEK atlikti tyrimą ir įvertinti, ar vienu ir tuo pačiu metu darydamas įtaką „Ignitis“, ministraudamas energetikos ministerijoje ir per tarpininkus valdydamas „Ignitis“ akcijas ministras nesupainiojo viešų ir savo privačių interesų“, – nurodė ji.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę VTEK konstatavo, jog finansų viceministras G. Norkūnas supainiojo viešus ir privačius interesus, tinkamai nedeklaravęs turimų valstybinės įmonės „Ignitis grupė“ akcijų bei nenusišalinęs nuo kai kurių sprendimų, susijusių su įmonės veikla.

VTEK išvadą įvertinusi Prezidentūra tvirtina, kad sprendimas dėl G. Norkūno „yra akivaizdus“.

„Jei Vyriausybė ir valdančioji koalicija laikosi savo deklaruotų skaidrumo, aukščiausių politinės etikos standartų, sprendimas dėl finansų viceministro Gedimino Norkūno, kuris, kaip nusprendė VTEK, turėdamas valstybės valdomos energetikos grupės „Ignitis grupė“ akcijų neišvengė interesų konflikto priimdamas sprendimus dėl grupės veiklos, be to, netinkamai deklaravo interesus, yra akivaizdus“, – teigiama Prezidentūros komunikacijos grupės komentare, kurį Eltai raštu perdavė Ridas Jasiulionis.

Tyrimą dėl G. Norkūno VTEK pradėjo praėjusių metų gruodį. Komisija siekė išsiaiškinti, ar G. Norkūno veikla atitinka įstatymų nuostatas, įpareigojančias deklaruoti privačius interesus ir savo tarnybinėje veikloje vengti interesų konflikto.

Nagrinėta, ar G. Norkūnas dalyvavo su AB „Ignitis grupė“ susijusių sprendimų rengimo, svarstymo ir priėmimo procedūrose ir ar tokios viceministro galbūt atliktos veikos neprieštarauja Įstatymo reikalavimams, draudžiantiems dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip juos paveikti, jeigu tai susiję su egzistuojančiais privačiais interesais. Taip pat vertinta, ar G. Norkūnas tinkamai deklaravo privačius interesus, atsiradusius jam sudarius sandorius su AB „Ignitis grupė“.

Įtarimai dėl galimo G. Norkūno interesų konflikto kilo po to, kai LRT žurnalistai išsiaiškino, kad viceministras G. Norkūnas, kuriam pavesta tiesiogiai kuruoti „Ignitis grupę“, anot tyrimo, pats turi „Ignitis grupės“ akcijų. Tuo metu energetikos ministras Dainius Kreivys turi 40 proc. akcijų bendrovėje „Catus“, kuri valdo daugiau kaip 90 proc. bendrovės „Norteo“ akcijų, o ši turi „Ignitis grupės“ akcijų.

Reaguodami į publikaciją apie politikų sąsajas su bendrove „Ignitis“, Socialdemokratų partijos frakcijos nariai nusprendė kreiptis į VTEK.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė gruodžio pabaigoje nesiėmė vertinti VTEK sprendimo pradėti tyrimą dėl finansų viceministro G. Norkūno. Pasak jos, ministerijos vadovybė lauks komisijos išvadų ir tik tada spręs, kokių konkrečių veiksmų reikėtų imtis.

LRT žurnalistai kėlė klausimus ir dėl energetikos ministro Dainiaus Kreivio. Skelbta, kad „Ignitis“ akcijų turi ir bendrovė „Norteo“ – šią kontroliuojančios įmonės „Catus“ 40 proc. akcijų turi D. Kreivys, tačiau to nebuvo deklaravęs. Visgi, VTEK nusprendė D. Kreivio elgesio netirti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.