Krečiant skandalui, Pagėgių meras, vicemerė ir tarybos narė stabdo narystę Liberalų sąjūdyje Spendimą pakomentavo V. Čmilytė-Nielsen

Viešojoje erdvėje kilus skandalui dėl netinkamai leidžiamų savivaldybių tarybų narių veiklai skirtų lėšų, keletas Liberalų sąjūdžio narių – tarp jų ir Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius – paskelbė stabdantys narystę partijoje.

 Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius<br>T.Bauro nuotr.
 Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius<br>T.Bauro nuotr.
Viktorija Čmilytė Nielsen<br>V.Skaraičio nuotr.
Viktorija Čmilytė Nielsen<br>V.Skaraičio nuotr.
Ričardas Juška<br>T.Bauro nuotr.
Ričardas Juška<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Apr 26, 2023, 6:52 PM, atnaujinta May 17, 2023, 5:19 PM

Kartu su meru tokį sprendimą priėmė ir vicemerė Ligita Kazlauskienė, tarybos narė Gražina Jankauskienė bei buvęs Pagėgių tarybos narys Vladimiras Gorodeckis.

Kaip skelbiama partijos pranešime spaudai, apie pasitraukimą iš liberalų gretų politikai informavo partijos vadovybę trečiadienį.

„Liberalų sąjūdžio Valdybos teigimu, informacija apie galimai nepagrįstas tarybų narių veiklos išlaidas Pagėgių savivaldybėje kelia abejones dėl apskaitos skaidrumo ir negali būti ignoruojama. Valdybos teigimu, informacijai pasitvirtinus, tarybos nariams teks grąžinti nepagrįstas išlaidas ir prisiimti atsakomybę. Ši situacija taip pat atskleidžia poreikį aiškiau įstatymiškai reguliuoti tokių išlaidų panaudojimą ateityje“, – rašoma partijos išplatintame rašte.

Partijos atstovai tvirtina, kad susiklosčiusi situacija reikalauja ypatingo dėmesio, todėl jau praėjusią savaitę Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas pavedė Vyriausybės atstovų įstaigai atlikti išsamią analizę visose savivaldybėse ir išsiaiškinti, kaip savivaldybės perkelia naujo Vietos savivaldos įstatymo normas, reguliuojančias Tarybos narių atlyginimus ir išlaidas, į savo savivaldybių reglamentus.

„Gavęs išvadas, komitetas sieks pasiūlyti galimas korekcijas įstatyme arba pateikti aiškesnes gaires įstatymo aiškinimui ir užkirsti kelią panašioms situacijoms“, – teigia liberalas, komiteto pirmininkas Ričardas Juška.

Kaip ELTA pranešė anksčiau, šią savaitę visuomenininkas Andrius Tapinas paskelbė tyrimą, apie Pagėgių savivaldos tarybos narių išlaidas. Jis atskleidžia galimą savivaldybės biudžeto pinigų švaistymą.

Tyrime nagrinėjamos pateikiamos Pagėgių savivaldybės narių kuro išlaidų apyskaitos, čekių nuorašai bei kitos finansinės ataskaitos, už kurias jiems buvo grąžinti pinigai iš savivaldybės biudžeto.

„Beveik neabejotinai perkami fiktyvūs čekiai, prirašinėjami kuro pylimai, pilama į cisternas savo ūkio reikalams, nuomojamos mašinos iš savęs pačių, sau perkami kompiuteriai ir telefonai“, – atliktame tyrime teigia A. Tapinas.

Tyrime pateikiamos mažiausiai 13 Pagėgių savivaldybės narių, tarp jų – ir mero, galimai fiktyvios išmokų avanso apyskaitos. Šiuo metu savivaldybės taryboje dirba 17 politikų.

Kovo mėnesį vykusiuose savivaldybių merų ir tarybų rinkimuose mero kėdę iškovojo savivaldybei iki tol vadovavęs Liberalų sąjūdžio kandidatas Vaidas Bendaravičius, surinkęs 58,83 proc. rinkėjų balsų.

V. Čmilytė-Nielsen: „Partijoje yra skaidrumo standartas“

Seimo vadovė ir Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Pagėgių savivaldybės politikams nusprendus suspenduoti narystę partijoje, šie turės atsakyti į visuomenės pagrįstai keliamus klausimus dėl netinkamai leidžiamų savivaldybių tarybų narių veiklai skirtų lėšų. Visgi, politikė nelinko spręsti, ar išsklaidžius abejones partijos durys pasitraukusiam merui ir tarybos nariams išliks atviros.

„Partijoje yra skaidrumo standartas, yra mūsų priimti nuostatai, kurių, suprantama, kiekvienas partijos turi laikytis. Kilus klausimų dėl jų veiklos, natūralu, kad yra stabdoma narystė tol, kol į šiuos pagrįstus klausimus nebus atsakyta“, – Eltai teigė parlamento vadovė.

„Tikrai nesiimčiau užbėgti įvykiams už akių. Man situacija atrodo blogai. (...) Dabar ji atrodo taip. Žiūrėsime, kokie bus pateikti atsakymai“, – teigė ji, paklausta, ar politikai, atsakė į jiems keliamus klausimus, galės sugrįžti į partiją.

Viešojoje erdvėje kilus skandalui dėl netinkamai leidžiamų savivaldybių tarybų narių veiklai skirtų lėšų, Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius, vicemerė Ligita Kazlauskienė, tarybos narė Gražina Jankauskienė bei buvęs Pagėgių tarybos narys Vladimiras Gorodeckis trečiadienį paskelbė stabdantys narystę partijoje.

V. Čmilytė-Nielsen tvirtino, kad nei ji, nei kiti partijos vadovybės nariai Pagėgių politikams nedarė jokio spaudimo palikti liberalų gretas.

„Jokio spaudimo nebuvo daroma. Man pačiai situacija tapo žinoma vakar, grįžtant iš komandiruotės. (...) Šį rytą jau išgirdau, kad kolegos priėmė sprendimą suspenduoti savo narystę tol, kol nebus atsakyti klausimai“, – aiškino politikė.

„Manau, kad svarbu, jog šie politikai priėmė sprendimą nedelsdami stabdyti narystę“, – pridūrė ji.

Klausiama, ar nesibaimina, kad ilgainiui viešojoje erdvėje gali iškilti panašių istorijų, tačiau susijusių jau su kitais liberalų merais, V. Čmilytė-Nielsen teigė iš partijos narių sulaukusi patvirtinimų, kad problematiškų situacijų neturėtų kilti.

„Matyt, negalima atmesti, kad gali iškilti (panašių istorijų – ELTA). Aš nesiimsiu spėlioti. Kalbėjausi su kitais mūsų merais – tvarkos visur yra skirtingos. Bet tiek, tarkime, Joniškio meras Vitalijus Gailius, tiek Plungės meras Audrius Klišonis – jie tvirtina ir patvirtino, kad tikrai tokių nei problemų, nei klausimų net nekilo ir nėra (lėšomis netinkamai – ELTA) naudojamasi“, – kalbėjo Seimo vadovė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.