Konservatoriai nesutinka su kritika: pirmalaikiai rinkimai yra racionalus pasiūlymas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos parlamente seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė nesutinka su koalicijos partneriais, pareiškusiais, kad konservatorių pasiūlymas surengti pirmalaikius Seimo rinkimus yra pernelyg emocionalus.

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Benas Brunalas

2023-05-19 18:40

„Manau, kad tai yra racionalus pasiūlymas“, – Eltai teigė politikė.

Pasak jos, liepos mėnesį vyksiantis NATO viršūnių susitikimas Vilniuje taip pat nėra svarus argumentas, kritikuoti TS-LKD prezidiumo penktadienį pateiktus pasiūlymus.

„NATO samitas vyks savo ruožtu, jam yra pasiruošta. Galiausiai, rinkimai tikrai nevyks per NATO samitą, jei Seimas dėl to ir apsispręstų“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Konservatorė tvirtina, kad pirmalaikių Seimo rinkimų pasiūlymas yra racionalus, nes dėl tarybos nariams skirtų išmokų kilusio skandalo, akcentuoja ji, atsakomybę turi jausti ne keletas ministrų, tačiau visa politinė bendruomenė.

„Kodėl mūsų manymu reikia šios iniciatyvos... Kaip suprantu, prezidentas turi kitokią nuomonę, bet tai nėra atskirų ministrų klausimas. Tai yra visų politikų, kurie vienokiu ar kitokiu būdu naudojasi parlamentinei veiklai ar savivaldybės tarybos nario veiklai skirtomis išmokomis, reikalas. Dabar kiekvienam gali šiuo atžvilgiu iškelti klausimą ir nežinau, ar kiekvieno atsakymai įtikins kiekvieną, kuris paklausia“, – teigė konservatorė.

„Aš suprantu, kad visuomenei kyla klausimas dėl pasitikėjimo, tai mes ir siūlome sprendimus“, – pridūrė ji, dar kartą pažymėdama, kad šiuo atveju atsakomybė krenta ant visos politinės bendruomenės.

„Jei šešėlis krenta ant visų politikos proceso dalyvių ir, mano manymu, tam yra pagrindo taip sakyti, tai tada mes turime paklausti žmonių. Žmonės, o ne kažkokie arbitrai nuspręs, koks yra pasitikėjimas politikais“, – apibendrino ji.

Penktadienį posėdžiavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos prezidiumas priėmė sprendimą siūlyti Seimui surengti pirmalaikius rinkimus. Priešingu atveju, jeigu siūlymas nesulauktų palaikymo, TS-LKD vadovybė numato svarstyti klausimą dėl Vyriausybės atsistatydinimo.

Taip pat konservatoriai nurodo partijos frakcijai Seime inicijuoti pateikti ir artimiausiu metu siekti tobulinti savivaldos kanceliarinių lėšų naudojimo ir atsiskaitymo tvarkos reglamentavimo pokyčius.

Pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma.

Seimo nutarime dėl pirmalaikių Seimo rinkimų nurodoma naujo Seimo rinkimų diena. Naujo Seimo rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo sprendimo dėl pirmalaikių rinkimų priėmimo.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.