Apie atsistatydinimą svarstęs S. Kairys neskuba pasekti G. Skaistės pavyzdžiu ir grąžinti lėšas

Kultūros ministras Simonas Kairys neskuba pasekti finansų ministrės Gintarės Skaistės pavyzdžiu ir į Kauno savivaldybės biudžetą grąžinti panaudotas tarybos nario lėšas, kurių negali pagrįsti čekiais ar banko išrašais. Ministras tikina, kad jo panaudotos lėšos nėra didelės, todėl gali būti logiškai pagrindžiamos.

 S.Kairys.<br> A.Ufarto (ELTA) nuotr.
 S.Kairys.<br> A.Ufarto (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 23, 2023, 8:53 AM

„Kaip ir minėjau, vėlgi, tvarka tokia suponavo tą situaciją, kad tau tų čekių nereikia ir tiesiog į šitą klausimą visai kitas požiūris buvo“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė S. Kairys.

„Mano buvimo (Kauno taryboje – ELTA) laiku tos išlaidos siekė nuo 300 iki 500 eurų. Ir ta logika tokia, kad žiūrint tas išlaidų eilutes ji išlieka. Kaip pagrįsti 1000 eurų per mėnesį, tai jau atsiranda daug klausimų, bet mano atveju ten ir buvo didžiausia problema, kad kol ta išmoka buvo sąlyginai nedidelė, tol niekas kažkaip to labai ir nevertino“, – taip pat akcentavo ministras.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad negalėdama pagrįsti dalies savo išlaidų dirbant Kauno miesto savivaldybės taryboje, pirmadienį nusprendė jai pervesti beveik 14 tūkst. eurų.

Svarstė trauktis

Simonas Kairys teigia svarstęs premjerei Ingridai Šimonytei teikti atsistatydinimo pareiškimą dėl negalimų pagrįsti išlaidų dirbant Kauno miesto savivaldybės taryboje. Tačiau ministras kol kas nėra pateikęs atsistatydinimo pareiškimo ir šiuo metu sako stebintis situaciją dėl visos Vyriausybės likimo.

„Aš visada svarsčiau jį teikti, aš niekada neslėpiau ir savo situacijos, ir labai aiškiai pasakojau visiems, skirtingai nei kiti politikai, kurie prisidengę ikiteisminiu tyrimu ar kažkokiais kitais dalykais. Aš tiesiog nepabėgsiu nuo šitos situacijos“, – „Žinių radijui“ antradienį apie atsistatydinimo pareiškimo teikimą teigė kultūros ministras.

„Taip, aš nemanau, kad aš esu kažką padaręs nelegalaus, viską veikiau ir dariau pagal egzistuojantį reglamentą, tvarką, dirbau tiek pozicijoje, tiek opozicijoje taryboje, tikrai buvau labai aktyvus politikas, tai turbūt irgi negaliu likti apkaltintas, kad kažkur man tik tai kanceliarinės išlaidos labiausiai domino ir panašiai, kaip čia bandoma kažkaip primesti“, – pridūrė S. Kairys.

Paklaustas, ar žada teikti atsistatydinimo pareiškimą ministrei pirmininkei, S. Kairys konkretaus atsakymo nepateikė. Anot ministro, I. Šimonytei paskelbus, kad Seimui nepalaikant pirmalaikių rinkimų paskelbimo ji atsistatydintų, keičiasi situacija dėl visos Vyriausybės likimo.

„Kol kas aš to pareiškimo nesu parašęs, nesu pateikęs. Situacija truputėlį keičiasi, nes ir premjerė, kalbėdama Vyriausybės vardu, yra įvardinusi atvejus, kaip Vyriausybė jau tą darbą iš esmės pabaigs. Ta pabaiga irgi nėra toli“, – sakė S. Kairys.

„Šioje vietoje, horizonte matant kada, kokiais žingsniais sekant prieisime prie Vyriausybės atsistatydinimo, truputėlį tas klausimas (dėl mano atsistatydinimo – ELTA) nėra dabar dominuojantis. Bet, be abejo, situaciją sekant ir žiūrint, įtampai vienaip ar kitaip kylant, evoliucionuojant, tai ir mano tie sprendimai bus vienokie ar kitokie“, – pridūrė kultūros ministras.

Kilo skandalas

ELTA primena, kad savivaldos lėšų piktnaudžiavimo skandalas kilo po to, kai visuomenininkas Andrius Tapinas gegužės mėnesį paskelbė, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, dirbdama Kauno savivaldybėje, galimai piktnaudžiavo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis ir įsisavino beveik 14 tūkst. eurų.

Ministrė savo išlaidų pagrįsti čekiais negalėjo, tačiau paviešino Kauno savivaldybei pateiktas ataskaitas. Tai neišsklaidė abejonių nei opozicijai, nei daliai valdančiosios koalicijos atstovų.

Nors premjerė I. Šimonytė kartojo pasitikinti J. Šiugždiniene, pirmadienį pranešta, kad premjerė prezidentui pateikė jos atsistatydinimo prašymą.

Kauno miesto savivaldybės taryboje dirbę ministrai G. Skaistė ir Simonas Kairys pripažino taip pat negalintys pagrįsti visų deklaruotų išlaidų čekiais.

Penktadienį posėdžiavęs konservatorių partijos prezidiumas dėl kilusio savivaldos lėšų panaudojimo skandalo priėmė sprendimą siūlyti Seimui surengti pirmalaikius rinkimus.

I. Šimonytė savaitgalį koalicijos partneriams taip pat patvirtino, kad tuo atveju jei Seimas nepalaikytų pirmalaikių rinkimų paskelbimo, ministrė pirmininkė po NATO viršūnių susitikimo ketintų teikti savo atsistatydinimą.

Taip pat konservatoriai nurodo partijos frakcijai Seime inicijuoti pateikti ir artimiausiu metu siekti tobulinti savivaldos kanceliarinių lėšų naudojimo ir atsiskaitymo tvarkos reglamentavimo pokyčius.

Pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma.

Seimo nutarime dėl pirmalaikių Seimo rinkimų nurodoma naujo Seimo rinkimų diena. Naujo Seimo rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo sprendimo dėl pirmalaikių rinkimų priėmimo.

Galų gale ir vietinė žiniasklaida vis parašydavo, kas daugiausiai tų išmokų pasiėmė, kas daugiausiai išleido, kas mažiausiai. Tai nebuvo paslaptis arba kažkoks reglamento punktas, kuris veikė kažkaip tamsoje, tikrai taip nebuvo. Bet jau man išeidinėjant iš tarybos jautėsi, kadangi ta išmoka buvo pririšta prie vidutinio darbo užmokesčio, kad jau reikėtų ir stabdyti ją. Nes ką matome mano atveju, ta išmoka išaugo du ar net tris kartus. Tai iš tikrųjų ją jau argumentais ir sveiku protu jau sunku pagrįsti, nekalbant apie čekius ar banko išrašus

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.