I. Šimonytei – socialdemokratų raginimas išlipti iš apkasų ir stabdyti švietimo privatizavimą

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovai prasidedant egzaminų sesijai premjerę Ingridą Šimonytę ragina stabdyti vykdomą „švietimo sistemos centralizavimą ir privatizavimą“. O premjerės sprendimas neskirti naujo švietimo, mokslo ir sporto ministro, pasak socialdemokratų, yra neatsakingas.

Ingrida Šimonytė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ingrida Šimonytė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ingrida Šimonytė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ingrida Šimonytė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2023-06-05 10:40

L. Gudžinskas: premjerė turėtų pradėti valdyti krizę

Anot Vilniaus universiteto docento, LSDP pirmininkės pavaduotojo Liutauro Gudžinsko, prasidėjęs valstybinių egzaminų sezonas „turėtų priversti Vyriausybę atverti akis ir pripažinti savo klaidas“. Anot pranešimo žiniasklaidai, premjerę jis ragina „išlipti iš politinių apkasų ir atsisukti į Lietuvos ateitį, į švietimą“.

„Palikdama tuščią švietimo ministro kėdę, Vyriausybės vadovė rizikuoja apsunkinti švietimo sektoriaus darbą ypač atsakingu laikotarpiu. Abiturientai jau laukia valstybinių egzaminų, vargais negalais įgyvendinama „Tūkstantmečio mokyklų“ koncepcija, švietimo reformų trikdžiai veja vienas kitą, nesėkmingai diegiamas naujas ugdymo turinys, o tuo tarpu mokyklos skelbia aliarmą dėl baisaus pedagogų trūkumo. Ar Vyriausybė atvers akis ir pripažins savo klaidas? Kada ir kaip bus valdoma ši sektoriaus krizė?“ – klausia L. Gudžinskas.

Politiko teigimu, nusiskundimų dėl per jėgą stumiamų, neapgalvotų reformų iš švietimo bendruomenės girdėjome ir anksčiau, tačiau buvusi ministrė Jurgita Šiugždinienė juos ignoravo.

Pasak L. Gudžinsko, švietimo bendruomenės atstovai jau kurį laiką skambina pavojaus varpais dėl „buldozeriu“ stumiamų švietimo sistemos pertvarkų. Jo vertinimu, atrodo, kad reformos daromos tik dėl vaizdo, bandant užmaskuoti vis didėjančias problemas, tokias kaip mokytojų trūkumas ir prastėjantys mokinių pažangumo rodikliai.

„Pagrindiniai, nors ir neminimi, reformų tikslai – švietimo sistemos centralizavimas bei privatizavimas – neišvengiamai nuves link švietimo sektoriaus griūties, – nelygybės augimo, švietimo paslaugų prieinamumo mažėjimo. Jeigu ir toliau tęsime valdančiųjų inicijuotą politiką, labai greitai kokybiškas švietimas bus pasiekiamas tik turtingiesiems“, – sako L. Gudžinskas.

R. Motuzas: privačių mokyklų vizijos reikia atsikratyti

Tuo metu pedagogas, diplomatas, buvęs švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas tikina, jog Vyriausybė pradėtomis švietimo sistemos pertvarkomis rizikuoja sukurti dviejų greičių sistemą.

Kaip informuojama pranešime žiniasklaidai, politikas taip pat negaili kritikos „Tūkstantmečio mokyklų“ projektui.

„Svarbu užtikrinti, jog švietimo sektoriuje neišsivystytų dviejų greičių išsilavinimo sistema. Taigi, turime atsikratyti privačių mokyklų vizijos, „Tūkstantmečio mokyklų“ koncepcijos, kurios taip žavi konservatorius. „Tūkstantmečio mokyklų“ projektas, mano nuomone, sukuria riziką, jog Lietuvoje galiausiai susiformuos „žinių salos“, t. y. atsiras vis daugiau vietų, kur kokybiškas švietimas bus nepasiekiamas. Mes, socialdemokratai, siekiame kokybės lygybės, o ne kažkokios išskirtinės „Tūkstantmečio mokyklos“ paprastų mokyklų tarpe“, – teigia R. Motuzas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.