Už bandymą tenkinti lytinę aistrą su nepilnamečiu nuteistas R. Ačas neįrodė, kad yra nekaltas

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį paskelbė atmetantis dėl pasikėsinimo tenkinti lytinę aistrą, pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą nuteisto buvusio parlamentaro Remigijaus Ačo skundą.

Remigijus Ačas<br>V.Skaraičio nuotr.
Remigijus Ačas<br>V.Skaraičio nuotr.
Remigijus Ačas<br>P.Lileikio nuotr.
Remigijus Ačas<br>P.Lileikio nuotr.
Remigijus Ačas<br>P.Lileikio nuotr.
Remigijus Ačas<br>P.Lileikio nuotr.
Remigijus Ačas<br>V.Skaraičio nuotr.
Remigijus Ačas<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Jun 6, 2023, 11:43 AM, atnaujinta Jun 6, 2023, 12:12 PM

LAT nagrinėjo kasacinį R. Ačo skundą, kuriuo buvęs Seimo narys prašo nutraukti jo bylą, jį išteisinti.

Kaip anksčiau žurnalistams teigė R. Ačo advokatė Aušra Ručienė, byloje nepakanka įrodymų, kurie patvirtintų jos ginamojo kaltę. Ji pažymėjo, kad R. Ačas yra nekaltas, jis kaltės teismuose nebuvo pripažinęs.

Nei pats R. Ačas, nei jo advokatė LAT antradienį nepasirodė.

Šį skundą LAT atmetė. Kaip teigė bylą nagrinėjusi LAT teisėja Sigita Jokimaitė, kasacinis teismas byloje įrodymų, faktų netyrė, nenustatinėjo, o tikrino procesinius sprendimus.

„Šiuo atveju patikrinę ir pirmos instancijos teismo sprendimą, ir apeliacinės instancijos teismo sprendimą, teisėjų kolegija pasisakė, kad, visų pirma, vertinant byloje surinkus įrodymus, teismai klaidų nepadarė, juos vertino tinkamai, atsižvelgiant į Baudžiamojo proceso kodekso nustatytus reikalavimus“, – komentavo teisėja.

Kartu, anot jos, R. Ačo skundas atmestas, LAT nutarus, kad nuteistojo veika yra teisingai kvalifikuota kaip pasikėsinimas tenkinti lytinę aistrą už piniginį atlygį su nepilnamečiu asmeniu. Pasak S. Jokimaitės, kasaciniame skunde mėginta įtikinti, kad R. Ačas ne pasikėsino, o rengėsi atlikti nusikalstamą veiką, tačiau tokiai pozicijai LAT nepritarė.

Portalas „Delfi“ skelbė, kad R. Ačas buvo pripažinęs dėl siekio tenkinti lytinę aistrą su nepilnamečiu, bet vėliau jo advokatė A. Ručienė pažymėjo, kad jokio prisipažinimo esą nebuvo.

LAT teisėja S. Jokimaitė, paklausta apie šią situaciją, tikino, kad, kaip rodo bylos duomenys, R. Ačo pozicija teisminiame procese keitėsi – iš pradžių jis neneigė, jog rašė nepilnamečiui, siūlydamas pinigus už masturbaciją, tačiau vėliau neigė, kad tokias žinutes siuntė jaunuoliui.

„Byloje buvo rašytiniai nuteistojo paaiškinimai, kuriuose jis iš esmės neneigė, kad rašė tokio pobūdžio žinutes nukentėjusiajam nepilnamečiui. Vėliau pirmosios instancijos teisme jau pozicija pasikeitė ir buvo pateiktos gynybinės versijos, kad tokių žinučių nuteistasis iš viso nerašė, ką teismai motyvuotai, detaliai paneigė, labai išsamiai įvertindami pačių žinučių turinį, apklausdami taip pat telekomunikacijų specialistus ir vertindami visus įrodymus visumoje“, – aiškino LAT teisėja.

ELTA primena, kad anksčiau „Delfi“ skelbė, jog buvęs nušalintojo prezidento Rolando Pakso patarėjas, Seimo narys ir Raseinių meras R. Ačas nubaustas už seksualinių santykių su jo vadovaujamoje bendrovėje nelegaliai dirbusiu nepilnamečiu jaunuoliu siekimą. Dviejų instancijų teismai konstatavo, kad įrodyta, jog buvęs Seimo narys pasikėsino tenkinti lytinę aistrą pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą.

Už tai, kad pasikėsino tenkinti lytinę aistrą pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, teismas R. Ačui skyrė 5 tūkstančių eurų baudą.

Kaip skelbė „Delfi“, buvęs Seimo narys R. Ačas, būdamas bendrovės vadovu, pakvietė nepilnametį jaunuolį, siekusį užsidirbti pinigų ir tokiu būdu padėti savo mamai, pas save į butą. R. Ačas 17-mečiui siūlė alkoholio, o jam atsisakius vartoti, buvęs parlamentaras pavadino jį „mamytės sūneliu“. Tokiu būdu R. Ačas išprovokavo nepilnametį vartoti ir apsvaigti. Tą kartą buvęs Seimo narys už masturbaciją siūlėsi sumokėti nepilnamečiui 50 eurų.

Antrą kartą R. Ačas SMS žinutėmis pasiūlė 17-mečiui sumokėti 100 eurų už masturbaciją ir su nepilnamečiu susitikti prie prekybos centro. Jiems susitikus, 17-metis iššoko iš R. Ačo automobilio ir smarkiai susižalojo. Vaikinui patekus į ligoninę, medikai pranešė apie galimą nusikaltimą.

R. Ačas 2003 m. buvo konstitucinę priesaiką sulaužusio ir per apkaltą nušalinto prezidento R. Pakso patarėju nacionalinio saugumo klausimais. 2004–2011 m. kaip partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys buvo išrinktas į Seimą. 2011–2012 m. jis ėjo Raseinių rajono mero pareigas.

R. Ačas, pasitraukęs iš „tvarkiečių“ gretų, mero rinkimuose nesėkmingai kandidatavo kaip rinkimų komiteto „Tavo Raseiniai“ atstovas. Raseinių administracijos direktoriumi R. Ačas paskirtas 2016 m. gruodį, kai baigė savo, kaip Seimo nario, kadenciją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.