Laisvės partijai – J. Sabatausko kritika dėl neteisėtų migrantų politikos: paslydote savo bastione

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narys Julius Sabatauskas kritikuoja Laisvės partiją, dėl pritarimo Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimams, kuriuos Konstitucinis teismas (KT) pripažino antikonstituciniais. Politikas teigia, kad „laisviečiai“ paslydo, tačiau, pasak jo, kas nedirba, tas ir neklysta.

Julius Sabatauskas<br>V.Skaraičio nuotr.
Julius Sabatauskas<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-06-10 13:02

„Jums dar reikia geležines klumpes dėvėti ir dėvėti. (...) Misija jūsų dar neatlikta. Seime dirbant galvojau, kad jūs viena iš politinių frakcijų, kurios nuosekliausiai vykdo arba įgyvendina savo programą, bet tą pasakęs suabejojau. Netgi savo bastione kartais būna paslydimų. Pvz., balsuojant dėl užsieniečių teisinės padėties, tik vienas Tomas Vytautas nepaslydo, jūs visi paslydot. Tą Konstitucinis Teismas pasakė visai neseniai, praeitą savaitę“, – šeštadienį Laisvės partijos suvažiavime teigė J. Sabatauskas.

„Bet, kas dirba, tas klysta, kas nedirba, tas neklysta. Klysti žmoniška, bet kvaila pasilikti savo klaidoje“, – tikino jis.

ELTA primena, kad trečiadienį KT nustatė, jog neteisėtai šalies sieną kirtusių migrantų sulaikymas ir priverstinis apgyvendinimas užsieniečių registravimo centruose prieštarauja Konstitucijai.

Tokį sprendimą KT priėmė išnagrinėjusi migranto, atvykusio į Lietuvą iš Irako, skundą. Pastarasis prašė KT įvertinti įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatas.

Skundą pateikęs prieglobsčio prašytojas nurodė esąs įsitikinęs, kad negali būti nustatytas toks teisinis reguliavimas, kuriuo leidžiama apriboti asmens laisvę be teismo sprendimo neapibrėžtam laikui, be teisinių procedūrinių garantijų, kurios užtikrintų teisminę priežiūrą.

Į teismą kreipęsis migrantas tvirtino, kad Konstitucijoje garantuojama asmens laisvė yra viena pagrindinių prigimtinių asmens teisių, jos apribojimas leistinas tik tuomet, kai tai yra būtina ir neišvengiama, griežtai laikantis įstatymo reikalavimų. Pareiškėjo nuomone, teisinis reguliavimas, leidžiantis apriboti asmens laisvę be teismo sprendimo neapibrėžtam laikui, be procedūrinių garantijų, pažeidžia Konstituciją.

Įstatyme nustatyta, kad prieglobsčio prašytojai, kol nepriimtas sprendimas įleisti juos į Lietuvą, laikinai apgyvendinami specialiuose centruose be teisės laisvai judėti, jeigu dėl masinio užsieniečių antplūdžio šalyje yra paskelbta ekstremalioji situacija. Šis ribojimų terminas negali būti ilgesnis nei 6 mėnesiai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.