VRM skųs teismo sprendimą, kuriuo panaikintas R. Pociui skirtas papeikimas

Vidaus reikalų ministerija (VRM) skųs Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą, kuriuo panaikintas buvusiam Viešojo saugumo tarybos vadui Ričardui Pociui skirtas papeikimas.

Ričardas Pocius.<br>D. Umbraso nuotr.
Ričardas Pocius.<br>D. Umbraso nuotr.
Ričardas Pocius.<br>T. Bauro nuotr.
Ričardas Pocius.<br>T. Bauro nuotr.
Ričardas Pocius.<br>V. Skaraičio nuotr.
Ričardas Pocius.<br>V. Skaraičio nuotr.
Ričardas Pocius.<br>D. Umbraso nuotr.
Ričardas Pocius.<br>D. Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Jul 31, 2023, 4:21 PM, atnaujinta Jul 31, 2023, 4:22 PM

„VRM skųs pirmosios instancijos teismo sprendimą“, – Eltai ministerijos poziciją perdavė VRM Strateginės komunikacijos skyriaus vedėjas Mindaugas Bajarūnas.

Anot VRM, teismas dėl procedūrinių pažeidimų panaikino R. Pociui skirtą tarnybinę nuobaudą, tačiau, ministerijos vertinimu, procedūriniai pažeidimai nebuvo esminiai ir galėję lemti neteisingą R. Pociaus veiksmų vertinimą. VRM vertinimu, Vyriausybės nutarimas dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo R. Pociui yra pagrįstas, nes nustatyti akivaizdūs Vidaus tarnybos statuto pažeidimai.

„VRM vertinimu, buvęs generolas savo pareigas atliko nekompetentingai, pažeisdamas Vidaus tarnybos statute nustatytus bendruosius pareigūno pareigų nuolatinio vykdymo ir tarnybinio pavaldumo principus.

VRM laikosi pozicijos, kad buvusio generolo nusižengimai – nedalyvavimas darbiniuose posėdžiuose, tinkamos vidaus kontrolės neužtikrinimas, viršijimas vadovaujamai įstaigai nustatytos kompetencijos – negali būti vertinami kaip mažareikšmiai“, – teigiama M. Bajarūno perduotame komentare.

Anot ministerijos, buvusio VST vadovo R. Pociaus veiksmuose įžvelgtas ne vienas, o keli tarnybinių pareigų pažeidimai itin svarbioje visuomenei nepaprastosios padėties valdymo srityje ir nepaprastosios padėties laikotarpiu.

VAAT pirmadienį nusprendė panaikinti Vyriausybės skirtą papeikimą buvusiam VST vadui R. Pociui. Kaip teigiama VAAT priimtoje nutartyje, teismas priėjo išvados, kad tiek VRM, atlikdama tarnybinį patikrinimą, tiek Vyriausybė, skirdama tarnybinę nuobaudą R. Pociui, padarė procedūrinių pažeidimų.

Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

ELTA primena, kad VRM skyrė pernai birželį skyrė (vėliau Vyriausybė nutarimu patvirtino) papeikimą R. Pociui už nepaklusnumą.

Tuomet VRM skelbė, kad R. Pocius, pažeisdamas statutinėje tarnyboje griežtai reglamentuotą tarnybinį pavaldumą, nevykdydamas vadovybės nurodymo, rodė neigiamą pavyzdį įstaigos darbuotojams ir kitų statutinių įstaigų vadovams. Anot ministerijos, nepaprastosios padėties metu VST priskirtos ypač svarbios nacionalinį saugumą užtikrinančios užduotys, apie kurių vykdymą būtina nuolat informuoti vidaus reikalų ministrę, o tuo metu R. Pocius nederino savo veiksmų su VRM vadovybe ir atsisakė vykdyti ministrės įsakymu patvirtintą planą. Apie kokį planą tada buvo kalbama, tuomet patikslinta nebuvo.

ELTA primena, kad praėjusių metų spalį tarp vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės ir tarnybą palikusio buvusio VST vado R. Pociaus įsiplieskė viešas konfliktas, kurio metu R. Pocius pasidalijo informacija apie 2021 m. rugpjūtį prie Seimo vykusias riaušes. Anot jo, tarnybos buvo gavę įspėjimus apie riaušių grėsmę gerokai anksčiau, tačiau galimiems neramumams nesiruošė, o net ir riaušių metu surinkus pajėgumus, jų malšinimui niekas nevadovavo. Generolas taip pat teigė po riaušių iš ministrės ne kartą sulaukęs reikalavimo trauktis iš tarnybos vadovo pareigų ir patyrė mobingą bei žeminimą.

A. Bilotaitė buvusio VST vadovo R. Pociaus kaltinimus atmetė. Politikė patvirtino, kad nepasitikėjo generolu, tačiau tai nebuvo susiję su 2021 m. įvykusiomis riaušėmis prie Seimo. VRM pareiškė, kad R. Pocius desperatiškai bando pridengti tikrąsias atleidimo priežastis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.