VSAT vado pavaduotojas: uždarytuose Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktuose incidentų nefiksuota

Nuo penktadienio vidurnakčio uždarius pasienyje su Baltarusija esančius Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktus, juose jokių incidentų nefiksuota, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Saulius Nekraševičius. „Tiek Šumsko, tiek Tverečiaus pasienio kontrolės punktuose incidentų nefiksuota“, – LRT radijui penktadienį sakė S. Nekraševičius.

Lietuvos ir Baltarusijos pasienis.<br>D.Labučio (ELTA) nuotr.
Lietuvos ir Baltarusijos pasienis.<br>D.Labučio (ELTA) nuotr.
Lietuvos ir Baltarusijos pasienis.<br>D.Labučio (ELTA) nuotr.
Lietuvos ir Baltarusijos pasienis.<br>D.Labučio (ELTA) nuotr.
Lietuvos ir Baltarusijos pasienis.<br>D.Labučio (ELTA) nuotr.
Lietuvos ir Baltarusijos pasienis.<br>D.Labučio (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Aug 18, 2023, 8:01 AM

Anot VSAT vado pavaduotojo, nors minėti pasienio kontrolės punktai oficialiai uždaryti nuo penktadienio vidurnakčio, ten dar liko dirbti pasieniečių.

„Kurį laiką dar darbuosimės tuose punktuose nuolat, stebėdami situaciją, ar neatvažiuos asmenys, kurių nepasiekė informacija apie tai, kad punktai yra uždaryti, kuriuos reikės nukreipti į veikiančius pasienio kontrolės punktus. O vėliau tai bus tie patys pasienio punktai kaip ir uždaryti kiti nuo covido pradžios, kur pralaidumo nėra, vykdoma tik fizinė sienos apsauga“, – kalbėjo S. Nekraševičius.

VSAT vado pavaduotojas pasakojo, kad Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktuose dirbę pasieniečiai bus nukreipti dirbti į kitas pasienio kontrolės punktus, kitus VSAT padalinius.

„Mūsų struktūra yra pakankamai lanksti. Darbuotojai, kurie dirbo pasienio kontrolės punkte, jie yra parengti pagal pilną pasieniečių rengimo programą, todėl turi ir gebėjimus, ir žinias vykdyti kitas su sienos apsauga susijusias užduotis, tai yra sienos stebėjimas, migracinių procesų kontrolė, pasienio teisinis režimas ir kitos“, – aiškino jis.

ELTA primena, kad penktadienį, nuo vidurnakčio, laikinai uždaryti Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktai (PKP) su Baltarusija.

Šiuo sprendimu siekiama tinkamai reaguoti į geopolitinės situacijos ir grėsmių nacionaliniam saugumui pokyčius bei užkardyti prekių kontrabandą.

Nutraukus vykimą per minėtus PKP, pasienio kontrolę atliekantys pareigūnai perkeliami į kitus PKP, o transporto srautai nukreipiami į baigiamą rekonstruoti Medininkų PKP. Medininkų PKP naudojama rentgeno kontrolės sistema, kurios Šumsko ir Tverečiaus PKP nėra.

Per Šumsko PKP vyko tik lengvasis transportas, per Tverečiaus – lengvasis transportas ir tuščios krovininės transporto priemonės.

Lenkijos pasienyje su Baltarusija veikia vienas PKP, Latvijos pasienyje – du, o Lietuvos pasienyje nuo šios dienos – keturi.

Muitinės departamento generalinis direktorius Darius Žvironas yra tikinęs, jog Tverečiaus ir Šumskų kontrolės postų uždarymas krovinių judėjimo per sieną su Baltarusiją nesutrikdytų.

Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad Lietuvai bei kaimyninėms Latvijai ir Lenkijai gali tekti uždaryti sieną su Baltarusija, jeigu saugumo situacija dėl į Baltarusiją atvykusios karinės samdinių grupuotės „Wagner“ taptų itin komplikuota. Visgi, G. Nausėda akcentavo, kad tai būtų kraštutinė priemonė.

Tuo tarpu premjerė Ingrida Šimonytė atsargiai vertino galimybę uždaryti daugiau nei du pasienio kontrolės punktus su Baltarusija. Vyriausybės vadovė atkreipė dėmesį, kad tokie vienašališki sprendimai galėtų neigiamai atsiliepti kitoms kaimyninėms valstybėms. Todėl, pasak jos, atsiradus tokių sprendimų poreikiui, Lietuva, Lenkija ir Latvija sutarė veiksmus koordinuoti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.