Marijampolėje atidaryta modulinė stovykla „Vytenis“: joje galės įsikurti iki 800 karių

Krašto apsuagos ministerija (KAM) informuoja, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla. Ji bus naudojama pratybų su sąjungininkais metu, ji galės tarnauti ir kaip laikina arba, jei prireiks, nuolatinė stovykla.

Lietuvos kariuomenė.<br>K. Kavolėlio/Lietuvos kariuomenės nuotr.
Lietuvos kariuomenė.<br>K. Kavolėlio/Lietuvos kariuomenės nuotr.
Arvydas Anušauskas<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Arvydas Anušauskas<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2023-09-04 13:22, atnaujinta 2023-09-04 13:27

„Karinės infrastruktūros plėtra yra svarbi ne tik dėl Lietuvos kariuomenės bei sąjungininkų poreikių atliepimo, bet ir dėl nacionalinio saugumo, atgrasymo politikos stiprinimo. Lietuvos kariuomenės infrastruktūros plėtra turi užtikrinti ne tik kiekybinius poreikius, bet ir prisidėti prie naujos kokybės kariuomenėje kūrimo“, – pirmadienį atidarymas stovyklą pabrėžė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pažymima, kad naujos stovyklos infrastruktūra užtikrina galimybę čia apgyvendinti iki 800 karių ir sukurti apie 100 darbo vietų.

Per metus pastatytoje stovykloje įrengti gyvenamieji, darbo, poilsio ir sanitariniai konteineriai. Taip pat – įvairios paskirties angarai: treniruotis skirta sporto, maitinimo salės, transporto technikos remonto patalpos. Šalia angarų įrengti ir atviri krepšinio, paplūdimio tinklinio aikštynai.

Bendra stovyklos sukūrimo projekto vertė – 18 mln. eurų: aikštelių įrengimas kainavo bemaž 6 mln. eurų, įrengimas – apie 12 mln. eurų.

Naujos karių apgyvendinimui ir rengimui skirtos infrastruktūros vystymas yra vienas iš pagrindinių Krašto apsaugos ministerijos prioritetų. Iš viso šiuo metu krašto apsaugos sistemoje yra vykdoma apie 200 didesnių ir mažesnių infrastruktūros plėtros projektų.

Vien šiemet tam skirta daugiau nei 130 mln. eurų, o pridėjus pagal Laikinojo solidarumo įnašo įstatymą NATO brigados infrastruktūrai Rūdninkuose papildomai skirtus 128 mln. eur – asignavimai infrastruktūros plėtrai išaugo dvigubai, rašoma pranešime.

Skelbiama, kad prireikus, tokios stovyklos kaip „Vytenis“ galėtų priimti atvykstančias sąjungininkų pajėgas, užtikrinant visus būtinus karių poreikius – galimybę naudotis jau sukurta karine infrastruktūra, apgyvendinimo ir maitinimo, kitomis paslaugomis.

Taikos metu tokios stovyklos naudojamos sąjungininkų ir Lietuvos karių apgyvendinimui, treniruotėms – ne tik profesinės karo tarnybos kariams, bet ir privalomąją karo tarnybą atliekantiems šauktiniams.

Ministerija nurodo, kad nuolatinių modulinių stovyklų jau įrengtos dvi – be naujosios Marijampolėje, tokia stovykla jau pora metų veikia Pabradėje, kur stovykloje „Herkus“ įsikūrę JAV kariai.

Spalio mėnesį planuojama užbaigti Kazlų Rūdos poligone modulinės stovyklos įrengimo darbus, kuri bus skirta sąjungininkams arba Lietuvos kariuomenės padaliniams su galimybe apgyvendinti 800 karių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.