Socialdemokratai susitiks su A. Bilotaite: kelia klausimus dėl Vidaus tarnybos statuto

Pareigūnams kritikuojant Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlomas Vidaus tarnybos statuto pataisas, antradienį Seimo socialdemokratai į posėdį kviečia ministrę Agnę Bilotaitę. Frakcija ketina aiškintis, ar biudžete bus numatyta pakankamai lėšų reformai įgyvendinti ir numatomam pareigūnų atlyginimų kėlimui.

 Rasa Budbergytė<br> D. Labučio (ELTA) nuotr.
 Rasa Budbergytė<br> D. Labučio (ELTA) nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Agnė Bilotaitė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Martyna Pikelytė

Nov 20, 2023, 10:44 AM

„Buvo Nacionalinio profesinių sąjungų susivienijimo laiškas, kad visoms statutinėms įstaigoms stokojama papildomų asignavimų, Biudžeto ir finansų komitetas nesvarsto tų klausimų, tad mums rūpi gauti atsakymus dėl pakankamo ar nepakankamo finansavimo“, – Eltai teigė socialdemokratų frakcijos Seime seniūnė Rasa Budbergytė.

Politikė tikina, kad šiuo metu pareigūnams nėra aišku, ar algos augs visiems tarnautojams, ar tik jų vadovams.

„Mes norime žinoti, ar nebus taip, kad iš tiesų išsipildys tie nuogąstavimai, kuriuos turi pareigūnai. Jeigu atėjusi ministrė pasakys, kad ne, tai mes labai džiaugiamės ir tikiuosi, kad ir žinutė pasieks tuos pareigūnus, kurie šiandien gyvena nerime ir nežinioje, kaip bus po naujų metų“, – Eltai komentavo frakcijos seniūnė.

„Yra daug visokių dalykų, dėl kurių nerimauja pareigūnai ir ypač jų profesinė sąjungos. Mes, socialdemokratai, palaikome artimus ryšius su profesinėmis sąjungomis ir gauname visokių nusiskundimų dėl darbo sąlygų“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad Seimas po pateikimo pritarė vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės pateiktoms Vidaus tarnybos statuto pataisoms, kuriomis siekiama didinti pareigūnų motyvaciją, gerinti jų pritraukimą ir išlaikymą tarnyboje, tobulinti darbo užmokesčio sistemą.

Šiuo metu Vidaus tarnybos statute nustatomas tik minimalus pareigybių grupių pareiginės algos koeficientas – priėmus įstatymo pataisas, centrinių statutinių įstaigų vadovai patvirtins pareigūnų darbo apmokėjimo sistemas, pagal kurias pareigūnams bus mokamas darbo užmokestis. Naujoje redakcijoje numatoma, kad pareigūnai turėtų galimybę derėtis dėl apmokėjimo sistemos ir kolektyvinėmis sutartimis.

Rastas kompromisas ir dėl pareigūnų perkėlimo tvarkos – iki 3 mėn. sutrumpintas laikotarpis, kai esant tarnybiniam būtinumui pareigūnas be jo sutikimo gali būti perkeliamas į kitas pareigas į kitą vietovę. Bendras pareigūno perkėlimo į kitas pareigas laikotarpis per 3 jo tarnybos metus negali būti ilgesnis negu 6 mėnesiai.

Vidaus tarnybos statuto pataisomis kartu siūloma sumažinti priedą prie algos už stažą valstybės tarnyboje. Šiuo metu šis priedas negali viršyti 30 proc. pareiginės algos, siūloma, kad šis priedas neviršytų 20 proc. pareiginės algos.

Be to, tarnybos stažas bus vienas kriterijų nustatant pareiginės algos dydžius ir sudarys galimybę vėlesniais tarnybos metais didinti pareiginę algą. Priedą už laipsnį siūloma inkorporuoti į minimalų pareiginės algos koeficientą – dėl to padidės pareigūnams mokamas priedas už tarnybos stažą, kuris skaičiuojamas nuo pareiginės algos.

Visgi, ši Vidaus reikalų ministerijos (VRM) iniciatyva sulaukė kritikos iš pareigūnų profsąjungų atstovų. Spalį protestus prie ministerijų rengusi Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) mano, kad Vidaus tarnybos statuto pakeitimais bloginamos pareigūnų darbo sąlygos. Tai, pasak jų, nedidina statutinės tarnybos patrauklumo ir visiškai demotyvuoja ne vienerius metus kantriai tarnybą tęsiančius bei neįkainojama patirtį turinčius pareigūnus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.