E. Masiulis ir R. Kurlianskis apskundė teismo nuosprendį „MG Grupės“ byloje

Šiandien Lietuvos Aukščiausiajame Teisme gautas Eligijaus Masiulio skundas, kuriuo teikiami trys alternatyvūs prašymai: panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir palikti galioti pirmosios instancijos išteisinamąjį nuosprendį arba panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir palikti galioti pirmos instancijos teismo nuosprendį su pakeitimais – konstatuoti, kad kriminalinės žvalgybos veiksmai buvo atliekami neteisėtai arba panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir perduoti bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka, rašoma pranešime spaudai.

 Lrytas.lt koliažas
 Lrytas.lt koliažas
MG Baltic teismas,nuosprendis,visi kaltinamieji išteisinti, Eligijus Masiulis<br>V.Ščiavinsko nuotr.
MG Baltic teismas,nuosprendis,visi kaltinamieji išteisinti, Eligijus Masiulis<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Eligijus Masiulis<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Eligijus Masiulis<br>V.Ščiavinsko nuotr.
MG baltic teismas.Masiulis ,Kurlianskis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
MG baltic teismas.Masiulis ,Kurlianskis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, ELTA

Nov 29, 2023, 3:47 PM, atnaujinta Nov 29, 2023, 4:06 PM

Kasaciniame skunde taip pat prašoma stabdyti apeliacinės instancijos nuosprendžio vykdymą iki byla bus išnagrinėta Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.

Šiandien taip pat gautas Raimundo Kurlianskio kasacinis skundas, kuriuo prašoma panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendžio dalį, kuria R. Kurlianskis pripažintas kaltu ir nuteistas bei palikti galioti pirmos instancijos teismo išteisinamąjį nuosprendį.

Kartu su kasaciniu skundu pateiktas ir prašymas dėl nuosprendžio vykdymo sustabdymo.

Kaip pranešė LAT, E. Masiulis prašo panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir palikti galioti pirmosios instancijos išteisinamąjį nuosprendį arba panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir palikti galioti pirmos instancijos teismo nuosprendį su pakeitimais. LAT pateiktame skunde taip pat teigiama, kad kriminalinės žvalgybos veiksmai buvo atliekami neteisėtai, todėl prašoma panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir perduoti bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

„Kasaciniame skunde taip pat prašoma stabdyti apeliacinės instancijos nuosprendžio vykdymą iki byla bus išnagrinėta LAT“, – nurodoma teismo pranešime spaudai.

Tuo metu kasacinį skundą pateikę R. Kurlianskis prašo panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendžio dalį, kuria jis pripažintas kaltu ir nuteistas bei palikti galioti pirmos instancijos teismo išteisinamąjį nuosprendį.

„Kartu su kasaciniu skundu pateiktas ir prašymas dėl nuosprendžio vykdymo sustabdymo“, – pažymi LAT.

ELTA primena, kad Apeliacinis teismas praėjusią savaitę pripažino kaltais visus anksčiau „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisintus asmenis. Teismas dėl korupcinių nusikaltimų kaltais pripažino buvusį koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) viceprezidentą Raimondą Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį Eligijų Masiulį, jiems atitinkamai skirta 6 ir pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmės.

Darbo partijos atstovui, Seimo nariui V. Gapšiui teismas skyrė 4 su puse metų nelaisvės, o eksparlamantarams Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui teismo sprendimu skirtos piniginės baudos.

Teismas taip pat kaltais dėl nusikalstamų veikų pripažino ir anksčiau išteisintus juridinius asmenis byloje – „MG Grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Juridiniams asmenims skirtos piniginės baudos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.