Seimas apsisprendė: prokurorų atlyginimai bus didinami dviem etapais

Seimas antradienį apsisprendė dėl kompromisinio siūlymo prokurorų atlyginimus didinti dviem etapais – nuo 2024 metų šių darbuotojų atlyginimai pasieks 75 proc. tos pačios grandies teisėjų darbo užmokesčio, o nuo 2025 metų – 90 proc.

Seimas<br>V.Skaraičio nuotr.
Seimas<br>V.Skaraičio nuotr.
Seimas<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Seimas<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Seimas<br>J. Kalinsko (ELTA) nuotr.
Seimas<br>J. Kalinsko (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė

Dec 12, 2023, 11:46 AM

Už prokurorų atlyginimų didinimą dviem etapais balsavo 107 Seimo nariai, prieš – 6, susilaikė 12 parlamentarų.

Visgi posėdžio metu ši iniciatyva sulaukė dalies opozicijos kritikos. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė posėdžio metu pasiūlė atlyginimus prokurorams kelti vienu etapu.

„Vis tik siūlome prokurorų atlyginimus padidinti vienu etapu jau nuo 2024 metų sausio 1 d.“, – Seimo posėdžio metu pasiūlė A. Norkienė.

Visgi šis „valstiečių“ siūlymas Seimo palaikymo nesulaukė.

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) narys Audrius Petrošius akcentavo, kad šis atlyginimų kėlimas turėtų padėti išspręsti prokurorų trūkumo problemą.

„Tikrai prokuratūra kalba ir galima sutikti su jais, kad yra sudėtinga pritraukti naujų prokurorų į sistemą. Tai šitas sprendimas užtikrina tiek esamų prokurorų darbo sąlygų ypatingą pagerinimą, tiek naujai ateinančių“, – sakė A. Petrošius.

„Tai naujai ateinančių atlyginimas padidėtų maždaug nuo 1600 eurų į rankas iki 2800 eurų viršijantį atlyginimą jau kitais metais, numatant, kad 2025 metais tas atlyginimas kiltų dar beveik 500 eurų“, – akcentavo jis.

Prokurorų pareiginė alga būtų indeksuojama pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio nustatymo ir asignavimų darbo užmokesčiui perskaičiavimo įstatymo nustatyta tvarka.

Svarstomomis Prokuratūros įstatymo pataisomis taip pat siūloma naujai reglamentuoti apmokėjimą už prokurorų darbą ir budėjimą poilsio ir švenčių dienomis, pavadavimą, nakties ir viršvalandinį darbą.

Vyriausybė buvo pasiūliusi prokurorų atlyginimus didinti trimis etapais. Tačiau premjerė Ingrida Šimonytė patikino, kad Vyriausybė nutarė palaikyti Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) pateiktą kompromisinį variantą.

Visgi generalinė prokurorė Nida Grunskienė šį VVSK pasiūlymą įvertino skeptiškai.

ELTA primena, kad Prezidentūra sukritikavo Vyriausybę dėl delsimo didinti prokurorų darbo užmokestį. Siūlymą nuo spalio 1 d. kelti šios darbuotojų grupės atlyginimus dar vasaros pradžioje buvo įregistravęs šalies vadovas Gitanas Nausėda. Visgi, Prezidentūros teigimu, ši iniciatyva nebuvo realizuota būtent dėl Ministrų kabineto kaltės.

Prokurorai nepasitenkinimą per mažais atlyginimais reiškia jau kurį laiką. Spalio pabaigoje virš 50 prokurorų kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydami priteisti atlyginti valstybės veiksmais padarytą žalą.

Pareiškėjai yra įsitikinę, kad sprendimas nuo 2023 m. liepos 1 d. padidinti teisėjų darbo užmokestį, proporcingai nepadidinus prokurorų atlyginimų, prilygsta jų atlyginimo mažinimui ir kartu yra prokurorų nepriklausomumo principo pažeidimas, teisės į teisingą darbo apmokėjimą pažeidimas, teisėtų lūkesčių ir lygiateisiškumo principų pažeidimas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.